مسئول هیئت دوچرخه سواری در فدراسیون ورزشهای همگانی كشور:

۵۰۰ گروه دوچرخه سواری در استانهای كشور فعال گشته است

۵۰۰ گروه دوچرخه سواری در استانهای كشور فعال گشته است به گزارش اسب من مسئول هیئت دوچرخه سواری در فدراسیون ورزشهای همگانی كشور اظهار داشت: با فعال شدن ۵۰۰ گروه دوچرخه سواری ۱۰ تا ۱۵۰۰ نفره زمنه ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه در همه مناطق مهیا شده است.


آلن پطروسیان مسئول هیئت دوچرخه سواری در فدراسیون دوچرخه سواری و ورزشهای همگانی كشور در حاشیه مراسم سه شنبه های بدون خودرو كه بعد از دوچرخه سواری عده ای از علاقمندان به دوچرخه سواری در راه میدان میرعماد تا چهار راه ولیعصر قزوین برگزار گردید در گفتگو با خبرنگار مهراظهارداشت: هیئت دوچرخه سواری درحال حاضر در ۳۱ استان كشور راه اندازی شده كه همه آنها دارای كمیته فنی هستند. وی افزود: هیئت دوچرخه سواری و ورزش های همگانی همینطور متولی گردشگری در طبیعت با دوچرخه است وبا همكاری های بوجود آمده تلاش می نماییم تا فعالیتها تقویت شود.
پطروسیان بیان كرد: یكی از رویكردهای ما ترغیب و تشویق مسئولان استانی است تا برای تامین زیرساختهای شهری و توسعه فرهنگ دوچرخه سواری اقدام نمایند كه در این راستا برای تولید معابر ایمن، تامین تجهیزات ترافیكی برای دوچرخه سواری و دوچرخه های اشتراكی و عرضه خدمات در رابطه با دوچرخه اقدام شده و ما هم در بخش آموزشی و تامین مربیان همكاری می نماییم. وی اظهارداشت: برخی استانها هم كمیته های همگانی، هیئت ها و انجمن و گروههای دوچرخه سواری را فعال كرده و با هم رقابت می كنند كه انجمن دوستداران دوچرخه قزوین بعنوان گروه برتر دوچرخه سواری كشور معرفی شده و توانسته در توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه همگانی در سایه رعایت اصول فنی و ایمنی و هنجارها موفق عمل كند. پطروسیان یادآورشد: خوشبختانه هم اكنون در اغلب كلان شهرها مسیر دوچرخه بوجود آمده ولی خیلی از آنها بلا استفاده است ولی در شهر قزوین مورد استقبال مردم قرار گرفته هرچند مسیرها كم است و باید توسعه یابد.
فعال شدن ۵۰۰ گروه دوچرخه سواری در كشور مسئول هیئت دوچرخه سواری در فدراسیون دوچرخه سواری و ورزشهای همگانی كشور بیان كرد: هم اكنون ۵۰۰ گروه دوچرخه سوار با تركیب ۱۰ تا ۱۵۰۰ نفره در سراسر كشور تشكیل شده است كه برخی استانها مانند قزوین و یزد از آن بخوبی استقبال كرده اند. وی اظهارداشت: از مواردی كه لازم است شهرداریها ورود كنند راه اندازی ایستگاه دوچرخه و تامین دستگاههای دوچرخه است و در كنار آن از جانب هیئت برای آموزش فنی، تعمیر و نگهداری دوچرخه و مربیگری هم اقدام خواهیم كرد.
پطروسیان در مورد اولویت ها و برنامه های آینده هم اظهار داشت: قزوین بعنوان داوطلب پایلوت دوچرخه سواری همگانی معرفی شده كه برای اجرای برنامه راهبردی معرفی خواهد شد. وی افزود: همینطور تابحال بیشتر از ۱۵۰۰ دستگاه دوچرخه به مردم اهدا شده تا این ورزش در جامعه نهادینه شود و ما مصمم هستیم تا كاری نماییم تا ورزش همگانی و دوچرخه سواری همگانی، رقابتی شود و هواداران و ورزشكاران به این رشته گرایش پیدا كنند. پطروسیان بیان كرد: قزوین در ردیف گروه های برتر دوستدار دوچرخه سواری قرار گرفته و شهردار قزوین از جانب وزیر كشور در زمینه های توسعه حمل و نقل پاك، مدیریت و نگهداری ناوگان اتوبوسرانی و بازسازی ناوگان فرسوده برتر كشوری شده كه این موفقیت ها آغازی است بر عملكرد موفق شهرداری كه در برنامه راهبردی هیئت دوچرخه سواری كه تقدیم شهرداری می شودبه عنوان «شهر دوچرخه» نامزد شود و حتی با ظرفیت بوجود آمده شما می توانید با تلاش یبشتر در ردیف «شهرجهانی دوچرخه» هم قرار گیرید.
مسئول دوچرخه سواری در فدراسیون دوچرخه سواری و فدراسیون ورزش های همگانی یادآورشد: مطرح شدن قزوین در حوزه ترویج دوچرخه سواری در سطح ملی و جهانی نیازمند بسترسازی مناسب و همت همگانی و تلاش شبانه روزی است كه امیدواریم با كمك تشكلهای مردمی و شهرداری این مهم محقق شود.

1397/10/05
13:49:11
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: آموزش , اسب , تیم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری