تا پایان سال سوپراستاد بزرگ می شوم؛

مقصودلو: به قهرمانی در مسابقات تاتا استیل هلند فكر می كنم

مقصودلو: به قهرمانی در مسابقات تاتا استیل هلند فكر می كنم اسب من: آغازین شطرنجباز ایرانی دعوت شده به مسابقات تاتا استیل هلند می خواهد با قهرمانی در جدول B این رقابت ها راهی جدول A شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، پرهام مقصودلو آغازین شطرنجباز ایرانی است كه به حضور در رقابت های «تاتا استیل» دعوت شده است؛ «تاتا استیل» عنوان مسابقات معتبری است كه همه ساله به میزبانی هلند برگزار می گردد.
این رقابت ها در سه جدول A، B، C برگزار می گردد. مقصودلو باز به حضور در جدول B این مسابقات دعوت شده است.
۱۴ شطرنجباز از كشورهای هلند، روسیه، آلمان (۲نفر)، بلاروس، اوكراین، كانادا، مجارستان، هند، قزاقستان و ایران برگزار كننده دیدارهای جدول B هستند كه در ۱۳ دور با هم رقابت می كنند. در پایان، قهرمان این جدول راهی جدول A میگردد.
مقصودلو كه در رقابت های اخیر قهرمانی جوانان جهان و برای نخستین بار در تاریخ شطرنج ایران بعنوان قهرمانی دست یافت می خواهد با حضور در مسابقات «تاتا استیل»، قهرمانی جدول B را از «سان توش وی دیت» هندی بگیرد و خود راهی جدول A شود.
این شطرنج باز ملی پوش كشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه مسابقات «تاتااستیل» از ۲۱ دی ماه آغاز می شود، اظهار داشت: تمام بهترین های جهان حداقل یك دفعه حضور در این رقابت ها را تجربه كرده اند. جدول A مسابقات «تاتااستیل» محل رقابت بهترین های جهان است و در جدول B باز شطرنجبازانی رقابت می كنند كه در كوشش برای رسیدن به آنها هستند.
مقصودلو با اشاره به اینكه رقابت های جدول B با حضور ۱۴ شطرنجباز و در ۱۳ دور برگزار می شود، اشاره كرد: به لحاظ سطح برگزاری مسابقات، رقابت های جام ستارگان كه در آن حضور داشتم حدودا همسطح با جدول B مسابقات «تاتااستیل» بود اما اینكه این رقابت ها در ۱۳ دور متوالی برگزار می گردد تجربه جدیدی برایم خواهد بود. معمولا مسابقات شطرنج در ۹ دور برگزار می گردد و این آغازین بار است كه من در رقابتی با تعداد دور بالاتر حضور خواهم داشت.
وی افزود: در بیشتر مسابقاتی كه در جدول بسته و به صورت دوره ای برگزار شده است، عملكرد خوبی داشته و قهرمان شده ام. این سوژه دلگرمی زیادی برایم به وجود آورده كه بتوانم در هلند هم بهترین عملكرد ممكن را نمایش داده و با قهرمانی در جدول B راهی جدول A شوم.
مقصودلو اشاره كرد: البته كه دستیابی به این قهرمانی كار راحتی نخواهد بود اما تلاش و تمركزم این است كه در آغازین حضور در مسابقات تاتا استیل چنین عنوانی را كسب كنم.
این شطرنجباز در پاسخ به این پرسش كه همراه با مربی در رقابت های تاتا استیل شركت خواهدنمود یا تنها به این مسابقات اعزام می شود؟ اظهار داشت: هنوز معین نمی باشد. بهتر آن است كه یك مربی كنارم باشد اما با عنایت به شرایط موجود كار راحتی نیست. امیدوارم بتوانم در فرصتی كه دارم با یكی، دو گزینه خارجی هماهنگ شوم تا بتوانم مربی در كنارم داشته باشم شاید هم در این رابطه با سوكولوف مربی تیم ملی هماهنگ شوم. فعلا هیچ چیز معین نمی باشد.
استادبزرگ شطرنج ایران كه هم اكنون دارای ریتینگ ۲۶۸۸ است در مورد برنامه خود برای كسب عنوان سوپراستاد بزرگ كه با ریتینگ ۲۷۰۰ محقق میگردد باز اظهار داشت: قرار بود در المپیاد جهانی گرجستان این عنوان را كسب كنم اما در این رقابت ها با مشكل مواجه شدم. همه اعضای تیم ملی در گرجستان بیمار شدند. حتی خود من تا یك ماه پس از المپیاد آنفلوآنزا داشتم. بااینكه با این شرایط در این رقابت ها هفدهم شدیم اما موجب شد نتوانم به هدفم برای افزایش ریتینگ و كسب عنوان سوپراستاد بزرگ دست یابم اما اساسا تا آخر سال این عنوان را می گیرم.
وی اظهار داشت: حضور در مسابقات تاتا استیل فرصت خیلی خوبی است برای رسیدن به این هدف؛ این رقابت ها ۱۳ دور برگزار می گردد و فرصت خوبی برای افزایش ریتینگ به وجود می آورد.
پرهام مقصودلو كه بتازگی در لیگ چین حضور داشت درانتها اظهار داشت: در این رقابت ها نتوانستم عملكرد خوبی داشته باشم. از خودم راضی نبودم اما پس از چند روز استراحت، تمریناتم را پیگیری می كنم تا برای مسابقات بعدی آماده تر شوم.

1397/09/17
14:39:00
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , رقابت , شطرنج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری