در گفتگو با مهر مطرح شد:

واكنش دبیركل كمیته ملی المپیك به انتصابی شدن این پست

واكنش دبیركل كمیته ملی المپیك به انتصابی شدن این پست اسب من: دبیركل كمیته ملی المپیك با تاكید بر اینكه انتصابی شدن این پست نیازمند مصوبه هیات اجرایی و مجمع عمومی است، اظهار داشت كه قاعدتا فعلا نباید موضع گیری خاصی به آن داشته باشم.شاهرخ شهنازی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نشست روز شنبه اعضای هیات اجرایی كمیته ملی المپیك در مورد محورهای آن توضیح داد و اظهار داشت: طبق دستور العمل اعلام شده مقرر است در مورد دو آئین نامه داخلی كمیته تصمیم گیری شود اما محور مهمتر مربوطه به اساسنامه میگردد.
وی در این رابطه افزود: نظر نهایی و نتیجه كار كارگروهی كه ویژه اساسنامه كمیته ملی المپیك تشكیل شده بود، در این نشست هیات اجرایی اعلام میگردد تا اعضا در مورد آن به جمع بندی برسند. اگر سوژه خاصی نباشد، به احتمال خیلی زیاد هیات اجرایی اساسنامه را برای نمایش به مجمع عمومی كمیته مصوب می كند.
به گفته دبیركل كمیته ملی المپیك در این نشست همین طور زمان برگزاری مجمع عمومی این كمیته مشخص میگردد. وی در این رابطه اظهار داشت: مجمع انتخاباتی كمیته دی ماه پارسال برگزار گردید. از آنجائیكه به فاصله یك سال باید مجامع عمومی برگزار شوند، بدین سبب احیانا دی ماه زمان برگزاری مجموع خواهد بود.
«یكی از مهمترین موضوعات در اساسنامه اصلاحی كمیته ملی المپیك در ارتباط با پست دبیركل و انتصابی شدن آن است. شما بعنوان دبیر كلی كه خود به صورت انتخابی این پست را عهده دار شدید، چه نظری در این مورد دارید؟»، شهنازی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: در این زمینه تصمیم هیات اجرایی مهم می باشد. قاعدتا من بعنوان كسی كه هم اكنون این مسئولیت را عهده دار هستم نباید موضع گیری خاصی داشته باشم. فعلا هم كه مسولیتم را دنبال می كنم.
شهنازی در مورد این سوژه كه «در كمیته بین المللی المپیك و بیشتر فدراسیون های جهانی، دبیركل به صورت انتخابی مشخص میگردد و بنا بر این چنین تغییری در اساسنامه كمیته ملی المپیك پیشنهاد شده است» باز اظهار داشت: در سطح جهان دبیر كل به هر دو صورت انتخابی و انتصابی مشخص میگردد. در هر صورت این سوژه باید در هیات اجرایی و پس از آن در مجمع مصوب شود.
دبیركل كمیته ملی المپیك در بخش دیگری از صحبت های خود در ارتباط با بازی های المپیك ۲۰۲۰ و اینكه «آیا برای تشكیل كاروان و معرفی سرپرست آن اقدامی اساسی انجام شده است؟»، اظهار داشت: در این مورد هم باید منتظر تصویب نهایی اساسنامه باشیم. البته طبق اساسنامه فعلی هم، یك سال پیش از رویداد باید سرپرست كاروان مشخص شود در صورتی كه ما تا المپیك توكیو ۱۸ ماه فرصت داریم.
وی همین طور با یادآوری اینكه نصرالله سجادی و اصغر رحیمی بعنوان نمایندگان كمیته ملی المپیك در اجلاس انوك شركت كرده اند، اظهار داشت: مقرر است در این اجلاس انتخابات مربوط به انوك برگزار گردد ضمن اینكه در ارتباط با استعفای شیخ احمد از ریاست شورای المپیك آسیا و تعیین تكلیف صندلی خالی وی باز تصمیم گیری خواهد شد.

1397/09/09
22:52:57
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: المپیك , بازی , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری