گزارش ویژه مهر؛

نشست شبانه وزیر ورزش با چند نماینده، كوشش برای رهایی از استیضاح!

نشست شبانه وزیر ورزش با چند نماینده، كوشش برای رهایی از استیضاح! اسب من: طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان كه یك هفته پیش تصویب گردید هنوز در مجلس وارد مراحل اجرایی نشده اما رایزنی ها برای برگرداندن این رای شروع شده و جلساتی باز برگزار شده است.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: ۱۵ ماه سپس آغاز دومین دوره فعالیت مسعود سلطانی فر بعنوان وزیر ورزش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح استیضاح وی را به هیات رئیسه نمایش كردند تا روند انجام و پیگیری آن در دستور كار كمیسیون فرهنگی قرار بگیرد.
طرح استیضاح وزیر ورزش هفته پیش (چهارشنبه ۳۰ آبان ماه) به تصویب نمایندگان مجلس رسید و مقرر است هفته آینده بررسی اولیه آن در حضور شخصِ مسعود سلطانی فر صورت گیرد. در این فاصله یك هفته ای اما رایزنی هایی انجام شده تا حتی الامكان متقاضیان استیضاح امضاهای خودرا پس بگیرند و اینگونه استیضاح سلطانی فر از دستور كار هیات رئیسه خارج شود.
البته آغازین واكنش نسبت به استیضاح وزیر ورزش توسط مدیر كل روابط عمومی وزارتخانه تحت مدیریت وی انجام شد. مازیار ناظمی با توئیت مطلبی در خصوص اینكه «استیضاح! تاوان یك وزیر قانونمدار برای مقاومت و تمكین از بازنشستگان ورزشی از قوانین كشور، موفقیت تیم ملی در جام جهانی، موفقیت ایران در بازی های آسیایی و پاراآسیایی، مقام هفتمی المپیك جوانان همه وهمه در زیر سایه خودخواهی ها و بی اعتنایی به قانون قرار می گیرد؟» واكنش خودرا به طرح استیضاح نشان داد در صورتی كه محورهای استیضاح مواردی غیر از این موضوعات است.
۱- تاخیر در واگذاری استقلال و پرسپولیس ۲- عدم توجه به رسالت وزارت ورزش در حوزه جوانان، ۳- عدم اجرای مصوبات مجلس در برنامه ششم، ۴- عدم تعادل پایدار توزیع امكانات ورزشی در مناطق كمتر توسعه یافته و ۵- ناعدالتی در تقسیم بودجه ورزشی به شهرستان ها و استان ها محورهای مطرح برای استیضاح وزیر ورزش است. وی باز در تلاش است با متقاعد كردن نمایندگان در خارج از صحن، طرح استیضاح خودرا منتفی كند.
رایزنی خارج از ساختمان وزارت ورزش و مجلس
در همین رابطه خبرنگار مهر كسب اطلاع كرده كه مسعود سلطانی فر شامگاه سه شنبه نشستی با چند تن از نمایندگان مجلس كه ظاهرا جزو متقاضیان استیضاح وی بوده اند، برگزار كرده است. امیررضا خادم معاون پارلمانی وزیر و حسن كریمی مشاور وی و مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی هم همچون افراد حاضر دراین نشست بوده اند كه دور از ساختمان وزارت ورزش و در محل این شركت برگزار شده است.
ظاهرا در این نشست و در امتداد رایزنی هایی كه قبل از آن انجام شده بود، وعده وعیدهایی برای توجه ویژه تر در بعضی استان ها و انجام برخی انتصاب ها داده شده تا اینگونه امضای نمایندگان متقاضی استیضاح پس گرفته شود و در كل سوژه از دستور كار خارج شود.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، استیضاح مسعود سلطانی فر با امضای ۱۵ نفر از نمایندگان هفته گذشته تقدیم هیات رئیسه مجلس شد. در واقع حداقل امضای ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس لازم است تا استیضاح یك وزیر در دستور كار قرار بگیرد با این حساب و اگر بعضی از نمایندگان متقاضی استیضاح مسعود سلطانی فر، امضای خودرا پس بگیرند و تعداد متقاضیان به كمتر از ۱۰ نفر برسد، سوژه به صورت كلی منتفی خواهد شد.
در هر صورت استیضاح وزیر ورزش هفته آینده در كمیسیون فرهنگی بررسی خواهد شد. نتیجه این بررسی و چگونگی موضع گیری نمایندگان متقاضی استیضاح ادامه این پرونده را به صورت قطعی مشخص خواهدنمود.
عضو هیات رئیسه مجلس: تعداد متقاضیان كمتر از ۱۰ شود، استیضاح وزیر ورزش منتفی می شود
علی اصغر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد توضیح داد و اظهار داشت: سوژه استیضاح وزیر ورزش از راه هیات رئیسه به كمیسیون فرهنگی ارجاع داده شده است. این كمیسیون هفته آینده و احیانا یكشنبه یا سه شنبه، در حضور مسعود سلطانی فر و نماینده متقاضیان استیضاح یا همه آنها، تشكیل جلسه می دهد و سوژه را بررسی خواهدنمود.
وی افزود: پس از این جلسه و اگر تعداد نمایندگانی كه متقاضی استیضاح وزیر ورزش هستند، حداقل ۱۰ نفر باشد، سوژه به هیات رئیسه اعلام میگردد و ما هم موظف هستیم آنرا انجام دهیم یعنی مقدمات استیضاح مسعود سلطانی فر در صحن مجلس را فراهم نماییم.
یوسف نژاد با یادآوری اینكه استیضاح وزیر ورزش با امضای ۱۵ نفر از نمایندگان به هیات رئیسه مجلس نمایش شد در پاسخ به این پرسش كه «آیا تا به امروز تعداد امضاكنندگان این طرح كاهش داشته است؟»، اظهار داشت: گزارسی در این زمینه دریافت نكرده ایم.
«ظاهرا از جانب وزارت ورزش و شخص سلطانی فر هم رایزنی هایی انجام شده تا متقاضیان استیضاح امضای خودرا پس بگیرند. این سوژه منعی ندارد؟ اصلا واكنش مجلس به این مسئله چیست؟»، این عضو هیات رئیسه مجلس در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر اظهار داشت: به هر حال انجام چنین اقداماتی طبیعی است. وزیری كه استیضاح وی مطرح است با نمایندگان ارتباط می گیرد و اطلاعات در مورد محورهای استیضاح نمایش می كند. این امر غیرطبیعی دور از ذهن نیست.
یوسف نژاد درانتها اشاره كرد: در هر شرایطی هفته آینده استیضاح وزیر ورزش باید در كمیسیون فرهنگی بررسی شود. اگر پس از این بررسی، تعداد متقاضیان به كمتر از ۱۰ نفر نرسد، استیضاح صد در صد انجام میگردد. در واقع امضای تنها ۱۰ نفر از نمایندگان هم برای این سوژه كفایت می كند.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، استیضاح مسعود سلطانی فر در حالی مطرح شده كه وی دومین دوره مدیریت خود در وزارت ورزش را سپری می كند و در واقع تنها وزیر دو دوره ای در ورزش بشمار می رود. پس از استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش، مسعود سلطانی فر موفق شد ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۵ رای اعتماد نمایندگان مجلس برای مدیریت وزارت ورزش در دولت یازدهم را بگیرد در صورتی كه وی در شروع به كار دولت تدبیر و امید نتوانسته بود رای اعتماد مجلسی ها را برای این وزارتخانه بگیرد.
سلطانی فر ۲۹ مردادماه سال ۱۳۹۶ هم برای سومین بار به مجلس رفت و موفق شد رای موافق نمایندگان مجلس را برای تصدی وزارت ورزش بگیرد. حالا وی پس از ۱۵ ماه از دومین دوره مدیریت خود در ورزش، در آستانه استیضاح قرار گرفته است.

1397/09/08
20:23:06
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری