در گفتگو با مهر تشریح شد؛

آخرین وضعیت پنج مدیر بازنشسته ورزش، چشم انتظار رای سرنوشت ساز

آخرین وضعیت پنج مدیر بازنشسته ورزش، چشم انتظار رای سرنوشت ساز اسب من: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش ضمن تشریح آخرین وضعیت پنج مدیر ورزشی كه بازنشسته هستند تصریح كرد این وزارتخانه تابع رای و تصمیم مراجع ذیصلاح در مورد این افراد است.خبرگزاری مهر- گروه ورزشی: ۱۰ روز از مهلت دوماهه ای كه در قانون منع بكارگیری بازنشسته ها و برای عمل به آن در دستگاههای اجرایی تعیین شده بود، می گذرد و ۱۰ روز هم به زمانی كه از جانب سازمان بازرسی بعنوان آخرین مهلت برای اجرای قانون و پس از آن ورود به پرونده های تخلف تعیین شده، باقی مانده است.
طی این مدت قانون ابلاغی رئیس جمهور در مورد روسای بازنشسته ۷ فدراسیون اعمال شده اما هنوز هستند بازنشسته هایی كه در مورد آنها تعیین تكلیف نشده است.
روسای فدراسیون های فوتبال، والیبال و كاراته همراه با معاون امور بانوان و مدیر كل حراست وزارت ورزش همچون افرادی هستند كه به صورت حتم بازنشسته اند اما اقدامی كه از سوی آنها و جهت استفاده از ظرفیت های قانونی انجام شده و از سویی عدم اتمام مهلت تعیین شده سازمان بازرسی، سبب شده این افراد همچنان بر سر كار باشند.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد هر یك از این افراد توضیح داد و تصریح كرد كه پاسخ مراجع قانونی و نتیجه اقدامات انجام شده جهت استفاده از ظرفیت های قانونی موجود، در مورد هر یك از این افراد تعیین كننده است.
خبرگزاری مهر: چند هفته از آغاز اجرای قانون منبع بكارگیری بازنشسته ها می گذرد اما هستند مدیران برجسته ای كه هنوز در مورد آنها تعیین تكلیف نشده است. چرا؟
- ژاله فرامرزیان: همچون بازنشسته هایی كه در مورد آنها صحبت می كنید، روسای فدراسیون های فوتبال و كاراته هستند كه درخواست هایی در خصوص استفاده از ظرفیت های قانونی در اختیار وزارت ورزش گذاشته اند و ما هم بر مبنای آن اقداماتی برای پیگیری داشته ایم. از طرفی خود این افراد هم به صورت شخصی پیگیر وضعیت شان با استفاده از دیوان عدالت اداری هستند. منتظر هستیم تا مراجع قانونی پاسخ دهند و بر مبنای آن بتوانیم اقدام نماییم ضمن اینكه ۱۵ آذر بعنوان آخرین مهلت از سوی سازمان بازرسی تعیین شده و امیدواریم تا آن زمان وضعیت این مدیران مشخص شود.
* شما از بلاتكلیفی فرجی رئیس فدراسیون كاراته می گویید در حالیكه قبل از این اعلام شده بود بر مبنای رای دیوان عدالتی وی باید ترك پست كند؟
- خیر؛ چنین پاسخی به ما واصل نشده است رئیس فدراسیون كاراته درخواستی جهت استفاده از ظرفیت قانونی داشت كه ما آنرا برای سازمان اداری استخدامی ارسال كردیم در عین حال وی شخصا به دیوان عدالت اداری شكایت كرده است اما هنوز پاسخی به ما واصل نشده است.
* وضعیت احمد ضیایی در فدراسیون والیبال چگونه است؟ ظاهرا وی هم شكایتی به دیوان عدالت اداری داشته كه قرار بود تا چهارشنبه هفته گذشته حكم آن صادر شود.
- رئیس فدراسیون والیبال جهت استفاده از ظرفیت های قانونی درخواستی به وزارت ورزش نداشته و بنابراین ما هم اقدامی قانونی برای وی انجام نداده ایم اما ظاهرا او شكایتی به دیوان عدالت اداری انجام داده است. نتیجه این شكایت هر چه باشد ما ملزم به اجرای آن هستیم. اگر تا ۱۵ آذر اقدام قانونی در مورد احمد ضیایی متصور بود، وی ماندنی است و در غیر این صورت باید ترك پست كند.
* دیوان عدالت اداری در مورد ضیایی هم هنوز رای صادر نكرده است گفته شده بود حداكثر تا چهارشنبه هفته گذشته این رای اعلام می گردد.
- هنوز حكمی به ما واصل نشده است.
* در مورد مهدی تاج هم با اینكه عنوان شد به لحاظ موارد قانونی، وی می تواند ادامه فعالیت داشته باشد اما ظاهرا هنوز كش و قوس ها در مورد او و مبحث بازنشستگی اش ادامه دارد. بالاخره قانون در مورد مهدی تاج چه می گوید؟
- طبق قانون مهدی تاج می توانست از برخی ظرفیت های قانونی استفاده نماید. وی درخواست خویش را به ما عرضه كرد و ما هم آنرا به دستگاه مربوطه اعلام كردیم. این دستگاه هم با استفاده از مرجع مربوطه پیگیر مبحث شد ضمن اینكه تاج به واسطه سنوات جانبازی از یكی، دو مورد ظرفیت های قانونی دیگر هم می توانست استفاده نماید كه پیگیری آن در حال انجام می باشد. علاوه بر این وی یكسری اقدامات قانونی- اداری از ما درخواست نمود كه در مورد او اعمال كردیم. اقداماتی هم انجام شده كه ارتباطی به ما ندارد چون كه در محدوده تقاضاها و اقدامات شخصی- حقوقی افراد است كه اگر به باعث آن، دیوان عدالت به ما رای را صادر كند ما هم بر مبنای آن اقدام خواهیم كرد.
* در واقع حكم دیوان عدالت اداری برای وزارت ورزش تعیین كننده است.
- شكایت دیوان عدالت اقدام شخصی است كه از سوی افراد انجام می گردد اما نتیجه و رای آن برای ما اجبار آور است چه اینكه توقف در حكم باشد و چه نقض حكم، هر دو برای ما لازم الاجراست.
* این امكان وجود داشت روسایی كه قبل از این به علت بازنشستگی كنار رفتند هم از شكایت به دیوان عدالت جهت استفاده از ظرفیت های قانونی استفاده كنند.
- ببینید ما اقدامی كه انجام آن قانونی بود را بخشنامه كرده و به همه اعلام كردیم. مجموعه مدارك و مستنداتی را هم در اختیار معاونت قهرمانی قرار دادیم تا بر مبنای آن به ما اعلام وضعیت كند كه اگر قانون شامل حال فردی می گردد آنرا در مورد او اعمال نماییم و اگر نه فعالیتش را دنبال كند. به هر حال در مدت زمان قانونی كه باقی مانده دوستان اجازه دارند فعالیت كنند. پس از آن اما این قابلیت وجود ندارد ضمن اینكه اغلب دوستان به دیوان عدالت شكایت كردند. این اقدام شخصی آنها است كه هیچ ارتباطی به ما و وزارت ورزش ندارد. به لحاظ قانونی ما باید اقدام قانونی خویش را انجام دهیم. در این میان هر رایی كه از دیوان عدالت اداری اعلام گردد برای ما لازم الاجراست.
* علاوه بر فدراسیون ها، مجموعه وزارت ورزش هم بازنشسته هایی دارد كه هنوز در مورد آنها تعیین تكلیف نشده است.
- به هر حال در مدت قانونی باقیمانده در خدمت این دوستان هستیم. برخی اقدامات قانونی شخصی داشته اند كه هر حكمی در ازای آن صادر شود بر مبنای آن اقدام می نماییم.
* مشخصا در مورد فریبا محمدیان معاون امور بانوان توضیح می دهید كه چه اقدامی توسط وی انجام شده است؟
- فریبا محمدیان شخصا به دیوان عدالت اداری و در مورد اعاده به خدمت شكایت كرده است. این هم یك اقدام شخصی قانونی می باشد كه توسط وی انجام شده اما هنوز نتیجه آن مشخص نمی باشد. هر حكمی كه در این زمینه اعلام گردد ما طبق آن اقدام خواهیم كرد.
* در مورد عباباف مدیركل حراست وزارت ورزش وضعیت به چه صورت است؟
- وزارت ورزش در مورد وی متقاضی استفاده از ظرفیت قانونی شده است اما معلوم نیست كه چنین امكانی وجود داشته باشد. منتظر نتیجه هستیم.
* وزارت ورزش به غیر از این دو نفر، بازنشسته دیگری در بدنه خود دارد؟
- خیر؛ فرد دیگری بعنوان بازنشسته نداریم.
* در مورد بازنشسته های وزارت ورزش فكر می كنید چه زمانی تعیین تكلیف شود؟
- به هر حال طبق اعلام سازمان بازرسی ۱۵ آذر آخرین مهلت برای كنار گذاشتن بازنشسته ها است و تا آن زمان باید تكلیف همه بازنشست ها مشخص شود.
* وزارت ورزش تا به امروز چند درصد از بودجه فدراسیون ها را پرداخت كرده و مرحله جدید پرداختی چه زمان انجام می شود؟
- تا به امروز حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد بودجه فدراسیون ها پرداخت شده و طی همین هفته پرداختی جدید دیگری به آنها خواهیم داشت كه بر این اساس سقف پرداختی به فدراسیون ها را به ۸۰ درصد می رسانیم.
* ممنون از فرصتی كه در اختیارمان گذاشتید.
- خواهش می كنم؛ فقط اینكه وزارت ورزش در هر شرایطی از قانون تمكین می كند اما به هر حال افراد هم این فرصت را دارند كه از ظرفیت های قانونی بهره ببرند.

1397/09/06
18:52:57
5.0 / 5
4819
تگهای خبر: بازی , تیم , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری