باید برای پارالمپیك كاندیدا می‎شدم؛

شعبانی‎بهار: برای المپیك ۲۰۲۰ روی زهرا نعمتی حساب می‎كنیم

شعبانی‎بهار: برای المپیك ۲۰۲۰ روی زهرا نعمتی حساب می‎كنیم اسب من: رئیس فدراسیون تیروكمان با اشاره به اینكه برنامه‎ها و اعزام‎های این فدراسیون با هدف المپیك توكیو پیگیری می‎شود، تصریح كرد كه برای كسب سهمیه این بازی‎ها روی زهرا نعمتی حساب كرده‎ایم.غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پیگیری تمرینات تیم های ملی تیروكمان در هر دو بخش ریكرو و كامپوند مردان و بانوان، اظهار داشت: پس از مشخص كردن اعضای كادر فنی و برگزاری رقابت های انتخابی، تمرینات تیم ملی با حضور كمانداران منتخب شروع شد. این برنامه تمرینی در مقاطع مختلف و تا زمان اعزام به مسابقات پیش بینی شده ادامه خواهد داشت.
وی در مورد رقابت هایی كه حضور كمانداران ایران در آنها مصوب شده است، خاطرنشان كرد: اسفندماه مسابقات همبستگی المپیك (المپیك سولیداریتی) در بنگلادش برگزار می گردد. تیم ریكرو ایران در این رقابت ها حضور خواهد داشت. تیم كامپوند هم در مسابقات كاپ آسیا شركت می كند كه از چهارم فروردین ماه به میزبانی تایلند آغاز می گردد.
رئیس فدراسیون تیروكمان با اشاره به اینكه قبل از حضور در این دو رویداد، كمانداران در یك یا دو مرحله اردوی برون مرزی شركت خواهند كرد، تصریح كرد: البته هنوز زمان و محل برگزاری این اردوها معلوم نیست اما مصمم هستیم حداقل یك مرحله اردوی برون مرزی را داشته باشیم. چین و تركیه كشورهای موردنظر برای برپایی این اردو هستند اما هنوز نتیجه قطعی حاصل نشده است.
شعبانی بهار با اشاره به اینكه تمام برنامه های آماده سازی و اعزام های فدراسیون تیروكمان با هدف المپیك ۲۰۲۰ توكیو پیگیری می شود، خاطرنشان كرد: خردادماه سال آینده رقابت های ۲۰۱۹ قهرمانی جهان به میزبانی هلند برگزار می گردد. شهریورماه هم مسابقات قهرمانی آسیا برگزار می گردد كه احیانا تایلند میزبان آن است. در این دو رویداد، سهمیه های المپیك هم توزیع می گردد.
وی با یادآوری اینكه رقابت های تیروكمان المپیك فقط در بخش ریكرو برگزار می شود، افزود: امیدوار هستیم كه بتوانیم در توكیو نماینده داشته باشیم. در المپیك ریو، زهرا نعمتی تنها نماینده ایران بود. برای المپیك ۲۰۲۰ هم روی این كماندار و سهمیه ای كه می تواند بگیرد، حساب كرده ایم به خصوص اینكه از ابتدای سال آینده مدیریت هشت رشته و همچون تیروكمان از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان به فدراسیون های اصلی و مادرِ آنها منتقل می گردد. ازاین رو مدیریت مستقیم فدراسیون تیروكمان روی برنامه های زهرا نعمتی و دیگر كمانداران این حوزه بیشتر خواهد شد.
رئیس فدراسیون تیروكمان در ادامه صحبت های خود در مورد كادر فنی تیم های ملی ریكرو و كامپوند كه هم اكنون مجید احمدی و مجید میررحیمی در راس آنها قرار دارند و اینكه «استفاده از مربیان خارجی در برنامه است یا اینكه فعلا با همین مربیان ایرانی ادامه همكاری خواهید داشت؟»، خاطرنشان كرد: برنامه ای برای تغییر نداریم. پس از بازگشت پارك به كشورش، پیشنهاد خیلی از ورزشكاران و تاكید كمیته فنی فدراسیون، همكاری با مربیان ایرانی بود. از طرفی توافق ما با این مربیان برای حداقل یك سال بود. ازاین رو هیچ برنامه ای برای جابه جایی نداریم و طبق خواست آنها (مربیان تیم) كارهای آماده سازی اردونشینان را پیگیری می نماییم.
شعبانی بهار كه برای انتخابات ۲۴ آذرماه كمیته ملی پارالمپیك كاندیدای نایب رئیسی و عضویت در هیات اجرایی شده است هم در مورد دلیل و چرایی آن به خبرنگار مهر توضیح داد و اظهار داشت: ورودم به این انتخابات به خاطر انتظاراتی بود كه خانواده تیروكمان به خصوص در بخش جانبازان و معلولان از من داشتند. همانطور كه گفتم از اول فرودین ماه، مدیریت تیروكمان این بخش به صورت رسمی به فدراسیون ما منتقل می گردد. انتظار و خواستِ كماندارن جانبازان و معلول این است كه در بخش پارالمپیك نماینده ای داشته باشند تا بتوانند مسائلشان را پیگیری كنند. بنابراین بودكه برای تصدی یكی از این دو پست در كمیته ملی پارالمپیك كاندیدا شدم.

1397/09/03
15:17:17
5.0 / 5
4886
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری