ضرب الاجل فیفا، ۵ ماه تا معرفی فهرست ابتدایی تیم ملی در جام جهانی

ضرب الاجل فیفا، ۵ ماه تا معرفی فهرست ابتدایی تیم ملی در جام جهانی اسب من: برنامه ریزی آخر لیگ برتر و جام حذفی بر مبنای ضرب الاجل فیفا تنظیم شده و كی روش حدود ۵ ماه تا انتخاب فهرست ابتدایی بازیكنان خود زمان دارد.به گزارش اسب من به نقل از خبر آنلاین؛ در حالی كه كمتر از شش ماه تا شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باقی مانده، تمام مسابقات ورزشی تحت تاثیر این رقابت بزرگ قرار گرفته و اخبار روسیه و ۳۲ تیم حاضر در این مسابقات اهمیت بسیار زیادی پیدا كرده است.
تیم ملی ایران هم تا چند ماه دیگر پروسه آماده سازی خویش را شروع می كند و آخرین اردوها زیر نظر كارلوس كی روش شروع خواهد شد. حضور در لیست ۲۳ نفره تیم ملی آرزوی هر فوتبالیست ایرانی است و در این میان مربی پرتغالی تصمیم نهایی را می گیرد.
یكی از دغدغه های كارلوس كی روش برگزاری اردوهای تیم ملی با تمامی نفرات است، اتفاقی كه در دوره گذشته جام جهانی او را اذیت كرد و در اردوی آفریقای جنوبی خیلی از بازیكنان خویش را همراه نداشت.
بعد از گذشت چهار سال از جام جهانی برزیل و تغییر چهره تیم ملی ایران، اكنون تعداد بازیكنانی كه می توانند در تركیب پایانی تیم ملی قرار بگیرند، افزایش یافته است. هم اكنون ۳۵ بازیكن در ماتریسی كه كی روش برای بازیكنان در نظر گرفته حضور دارند و بر مبنای آمادگی به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند.
طبق قوانین فیفا، كشورها در اولین مرحله ۳۰ بازیكن را به فیفا معرفی می كنند و در مرحله دوم باید ۲۳ بازیكن را از بین این ۳۰ بازیكن انتخاب كنند و هیچ بازیكن دیگری از این فهرست ۳۰ نفره نمی تواند در میان بازیكنان حاضر در جام جهانی باشد.
با توجه به اینكه ۲۴ اردیبهشت زمان اعلام فهرست ۳۰ نفره به فیفا است، كی روش حدود ۵ ماه تا اعلام این فهرست زمان دارد و اردوی تیم ملی در فروردین ماه تاثیر زیادی در نظر نهایی كی روش نسبت به بازیكنان دارد. از جانب دیگر ۳۰ اردیبهشت زمان سفارش شده برای آخر رقابت های باشگاهی است كه لیگ برتر و جام حذفی ایران، به ترتیب ۷ و ۱۲ اردیبهشت به آخر می رسد.
فیفا به همین منظور ضرب الاجل هایی را برای اعلام فهرست ۳۰ و ۲۳ نفره بازیكنان، زمان آخر مسابقات، دوره استراحت بازیكنان، شروع رسمی اردوها و... مقرر كرده است.
فیفا ضرب الاجل های پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ را به این شرح مشخص كرده است:
۲۴ اردیبهشت ۹۷؛ آخرین روزی خواهد بود كه تیم های صعود كننده به جام جهانی باید لیست ابتدایی و ۳۰ نفره خویش را منتشر كنند.
۳۰ اردیبهشت ۹۷؛ روز سفارش شده برای بازی پایانی رقابت های لیگ های باشگاهی است، البته دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا از این قاعده مستثنی است.
۳۱ اردیبهشت الی ۶ خرداد ۹۷؛ دوره استراحت بازیكنان است كه باید از جانب باشگاه ها و فدراسیون های عضو مورد لحاظ و احترام قرار بگیرد.
۷ خرداد ۹۷؛ روزی كه تیم های صعود كننده به جام جهانی می توانند به طور رسمی بازیكنان خویش را در اردوهای شان در اختیار داشته باشند.
۱۴ خرداد ۹۷؛ روزی كه باید لیست پایانی و ۲۳ نفره تیم های صعود كننده به جام جهانی روسیه از جانب فدراسیون های مربوطه منتشر شود.

256 41


1396/10/03
14:57:19
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری