با شركت ۵۵ راس اسب؛

هفته ششم از كورس اسبدوانی پاییزه گنبد

هفته ششم از كورس اسبدوانی پاییزه گنبد به گزارش اسب من هفته ششم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شركت ۵۵ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته ششم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد بعدازظهر جمعه ۵۵ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۸۲ میلیون و ۷۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه تا ۹ ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه عبدالرحیم آرمیده با اسب شاهو زودتر از خط آخر گذشت و آرمین آق آتابای با اسب قره بیك و مهرداد خوجملی با اسب نیتروژن بارانی به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود كه آق اویلی بشگرد با اسب لادی ماری عنوان اول را به دست آورد و جواد آچاك با اسب آنیماتو و پیمان قلرعطا با اسب بالر یانقاق به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب ابرو موفق به كسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب گل بوته و كمال دالیجه عطا با اسب مانلی به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های تروبرد داخلی دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر شكل گرفت كه بنیامین جرجانی با اسب بای بای گزل زودتر از خط آخر عبور كرد و ابوطالب چاریزاده با اسب هج آس و عبدالرحیم آرمیده با اسب آینام به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه ستار مهرانی با اسب بای بای اولین نفر از خط آخر عبور كرد و كمال دالیجه عطا با اسب هیروژن و عیدمحمد غراوی با اسب عالم ناب نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه بنیامین جرجانی با اسب الیف ناز موفق به كسب مقام اول شد و عیدمحمد غراوی با اسب رونین سروین و ابوطالب چاریزاده با اسب شه راد به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.بنیامین جرجانی بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته ششم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، بنیامین جرجانی با كسب دو مقام نخست و یك مقام دوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، آق اویلی بشگرد موفق به كسب دو مقام نخست شد، عبدالرحیم آرمیده یك مقام نخست و یك مقام دوم كسب كرد و ستار مهرانی یك مقام نخست به دست آورد.
لازم به ذكر است؛ هفته های هفتم و هشتم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، ۱۶ و ۱۷ آذرماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/09/10
23:54:13
5.0 / 5
5107
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری