برگزاری هفته سوم كورس اسبدوانی تابستانه

برگزاری هفته سوم كورس اسبدوانی تابستانه به گزارش اسب من، به نقل از مهر هفته سوم رقابت‌های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.


در هفته سوم این رقابت‌ها عصر جمعه ۶۱ راس اسب از نژادهای تركمن و دوخون در هفت دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در پایان بیش از ۸۵ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم كورس‌های هفت گانه اهدا شد.
 
در دور اول اسب‌های تركمن سه تا پنج ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آق اویلی بشگرد با اسب قوش قانت زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب عقاب صحرا (۲) و آرمین آق آتابای با اسب پوربه به ترتیب دوم و سوم شدند.
 
رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی به مسافت هزار متر بود كه قربان محمد اودك با اسب اجم جان عنوان اول را به دست آورد و عبدالرحیم آرمیده با اسب یوهان بلیك و پیمان قلرعطا با اسب گیورگی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را كسب كردند.
 
در دور سوم اسب‌های دوخون سه تا هشت ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب تركمن استوری موفق به كسب مقام اول شد و مهران نوبخت با اسب داز مارال و آق اویلی بشگرد با اسب كاپیتان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.
 
رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر شكل گرفت كه ستار مهرانی با اسب بای بای زودتر از خط پایان عبور كرد و قربان محمد اودك با اسب پاراكس و محمد خوجملی با اسب عالم ناب به ترتیب دوم و سوم شدند.
 
در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه محمد خوجملی با اسب شنگول نخستین نفر از خط پایان عبور كرد و نورمحمد بهادر با اسب جانام و ابراهیم قره داشلی با اسب سیتارا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
 
در دور ششم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه پیمان قلرعطا با اسب گودبای موفق به كسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب مهسا نور و یاسر جرجانی با اسب سلطانه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را كسب كردند.
 
در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب تومیریس موفق به كسب مقام نخست شد و نورمحمد بهادر با اسب ایل یاسن و پیمان قلرعطا با اسب داز ثمر به ترتیب دوم و سوم شدند.
 
آرمین آق آتابای بهترین چابكسوار هفته
 
در پایان هفته سوم رقابت‌های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن، آرمین آق آتابای با كسب دو مقام نخست و یك مقام سوم، بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، قربان محمد اودك یك مقام نخست و یك مقام دوم به دست آورد، پیمان قلرعطا یك مقام نخست و دو مقام سوم كسب كرد، محمد خوجملی و آق اویلی بشگرد هر كدام صاحب یك مقام نخست و یك مقام سوم شدند و ستار مهرانی یك مقام نخست به دست آورد.
 
لازم به ذكر است؛ هفته چهارم رقابت‌های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن جمعه ۳۰ تیرماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می‌شود.
 
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سواركاری این سه شهرستان می‌كشاند.
1396/04/23
00:52:23
5.0 / 5
5141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری