با شركت ۵۰ راس اسب؛

برگزاری هفته پنجم كورس اسبدوانی پاییزه گنبد

برگزاری هفته پنجم كورس اسبدوانی پاییزه گنبد به گزارش اسب من هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شركت ۵۰ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۵۰ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۷۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تروبرد داخلی سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آق اویلی بشگرد با اسب تایم هج زودتر از خط آخر گذشت و نورمحمد بهادر با اسب مگارا و محمد خوجملی با اسب سبیت خاطر به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله و دو امتیازی به مسافت هزار متر بود كه عیدمحمد غراوی با اسب رزی گل عنوان اول را به دست آورد و آق اویلی بشگرد با اسب گل یوكابد و كمال دالیجه عطا با اسب گل نسیم به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های تركمن دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب مردانه رحمتی موفق به كسب مقام اول شد و مهران عطا با اسب احترام دشت ناز و نورمحمد بهادر با اسب گلدن استار به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های تروبرد داخلی سه تا پنج ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه پیمان قلرعطا با اسب نجیب خان زودتر از خط آخر عبور كرد و بنیامین جرجانی با اسب بورن توران و كمال دالیجه عطا با اسب لطیفه به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب تای سوران اولین نفر از خط آخر عبور كرد و نادر صالح پور با اسب شمبوم و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های دوخون سه ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه عبدالرحیم آرمیده با اسب پدرام موفق به كسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب اسكانیا و ابوطالب چاریزاده با اسب ترمه (۲) به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.آق اویلی بشگرد بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، آق اویلی بشگرد با كسب دو مقام نخست و دو مقام دوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت و عیدمحمد غراوی، پیمان قلرعطا، آرمین آق آتابای و عبدالرحیم آرمیده، هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته ششم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/09/09
22:55:33
5.0 / 5
5302
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری