با شركت ۴۹ راس اسب؛

برگزاری هفته دوم كورس اسبدوانی پاییزه گنبد

برگزاری هفته دوم كورس اسبدوانی پاییزه گنبد اسب من: هفته دوم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شركت ۴۹ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته دوم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۴۹ راس اسب از نژادهای تركمن و دوخون در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۷۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه و چهار ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه جواد آچاك با اسب پیمانه زمان زودتر از خط آخر گذشت و بنیامین جرجانی با اسب یل فام و طاهر گوگ نژاد با اسب شادكام به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود كه ستار مهرانی با اسب شیداین عنوان اول را به دست آورد و مهرداد خوجملی با اسب بادیگارد و یاسر جرجانی با اسب پدرو پاپلو به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب جم استون موفق به كسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب شمیم و آرمین آق آتابای با اسب كوانتوم به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه بنیامین جرجانی با اسب گل بوته زودتر از خط آخر عبور كرد و جواد آچاك با اسب صوت شكن و نورمحمد بهادر با اسب شوقی به ترتیب دوم و سوم شدند.در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه كمال دالیجه عطا با اسب هیدروژن اولین نفر از خط آخر عبور كرد و محمد خوجملی با اسب كومانچی و آق اویلی بشگرد با اسب قره قیز نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه بنیامین جرجانی با اسب گلدن استیت موفق به كسب مقام اول شد و ابوطالب چاریزاده با اسب جاهیل و جواد آچاك با اسب فوردو به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
بنیامین جرجانی بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته دوم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، بنیامین جرجانی با كسب دو مقام نخست و یك مقام دوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، جواد آچاك موفق به كسب یك مقام نخست، یك مقام دوم و یك مقام سوم شد، آق اویلی بشگرد یك مقام نخست و یك مقام سوم كسب كرد و ستار مهرانی و كمال دالیجه عطا هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته های سوم و چهارم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد دوم و سوم آذرماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
لازم به ذكر است؛ مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/08/26
18:20:42
5.0 / 5
5063
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری