سعادتمند در نشست خبری:

المپیاد استعدادهای برتر از سال آینده بین المللی میگردد

المپیاد استعدادهای برتر از سال آینده بین المللی میگردد اسب من: به قول دبیر ستاد المپیاد استعدادهای برتر، این رقابت ها سال آینده با حضور ۸ كشور در سطح بین المللی برگزار می شود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، احمد سعادتمند مدیركل اداره استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش كه دبیر ستاد المپیاد استعدادهای برتر كشور باز است امروز در نشستی خبری پیرامون برگزاری این دوره از المپیاد توضیح داد.
سعادتمند با اشاره به اینكه طرح برگزاری المپیاد استعدادهای برتر از اردیبهشت ماه امسال و با همكاری دفتر آموزش پایه و استعدادهای برتر و با كمك كارشناسان و مدیران طرح و پایش شد، اشاره كرد: اساسنامه این المپیاد به تصویب رسید و برمبنای آن بنا به لزوم هایی كه در نظر داشتیم، برگزاری مسابقات را در دستور كار قرار دادیم.
وی به یكی از مهمترین دلایل برای برگزاری المپیاد استعدادهای برتر اشاره نمود و اظهار داشت: در ورزش كشور خیلی از استعدادها دیده نمی شوند، چونكه بعضی از استان ها در مسابقات باشگاهی برای رشته های مختلف فعالیتی ندارند، ضمن اینكه بیشتر از نیمی از فدراسیون ها هم در رده های سنی پایه مسابقات كشوری برگزار نمی كنند، بنا بر این بود كه با كمك شخص داورزنی و با پشتیبانی وزارت ورزش، طرح برگزاری المپیاد را نمایش كردیم.
سعادتمند با یادآوری تصویب طرح برگزاری المپیاد استعدادهای برتر در دو نشست شورای معاونان، اشاره كرد: پس از آن سوژه را به تمام استان ها و فدراسیون ها ابلاغ كردیم، بر این اساس فدراسیون ها به سه دسته المپیكی، ملی و محبوب تقسیم شدند. البته ابتدا هدفمان این بود كه مسابقات در فدراسیون های المپیك برگزار گردد اما با استقبال سایر فدراسیون ها مواجه شدیم و بنا بر این آنها را هم به طرح پیش بینی شده اضافه كردیم. هدف اصلی ما هم المپیك جوانان است و بنا بر این رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال را برای مسابقاتمان پیش بینی كرده ایم.
وی با اشاره به برگزاری المپیاد استعدادهای برتر در ۷۸ رشته ورزشی اشاره كرد: این سوژه نشان دهنده گستردگی سطح مسابقات است، در كل ۴۶۰ هزار نفر در مسابقات انتخابی سراسر كشور از دو و نیم ماه پیش رقابت های خودرا آغاز نموده اند، در مرحله نخست این تعداد به ۲۴ هزار نفر ریزش پیدا می كند.
دبیر ستاد المپیاد استعدادهای برتر با یادآوری اینكه این رقابت ها از ۲۹ آبان تا ۹ آذر در ۳۱ استان برگزار می شود، اظهار داشت: در هر استان حداقل رقابت های مربوط به یك رشته برگزار می شود، البته در تهران مسابقات در ۱۲ رشته پیگیری می شود، به تمام استان ها ابلاغ كرده ایم كه شركت كنندگان را در حد قهرمان ببینند و برای آنها بهترین امكانات را آماده كنند.
این مقام مسئول همین طور یادآوری وحدت اقوام در ایران را یكی دیگر از دلایل این مسابقات عنوان نمود و اظهار داشت: در نهایت ۲ هزار و ۵۰۰ ورزشكار بعنوان عصاره ورزش كشور از المپیاد استعدادهای برتر شناسایی می شوند. این تعداد ورزشكار تا المپیك ۲۰۲۰ جوانان سنگال تحت پوشش وزارت ورزش و اداره كل استان های خود خواهند بود. برای آنها پرونده تحصیلی، پزشكی و حقوقی و... در نظر می گیریم، ضمن اینكه هر سه ماه یك بار هم پایش می شوند.
وی با اشاره به اینكه سال آینده با همكاری وزارت آموزش و پرورش، مسابقات تابستان برگزار می شود، اشاره كرد: برای دوره آتی مسابقات از ۸ كشور باز دعوت خواهیم كرد تا آنرا در سطح بین المللی برگزار نماییم، ضمن اینكه با كمك معاون مالی وزارت ورزش بودجه سال ۹۸ باز برای این فعالیت پیش بینی شده است. ضمن اینكه در نهایت و در روزهای دهه فجر از مدیران برتر در برگزاری المپیاد استعدادهای برتر باز تقدیر خواهد شد.
مدیركل دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص بودجه پیش بینی شده برای المپیاد استعدادهای برتر و اینكه چرا برگزاری این رقابت ها به خود فدراسیون ها موكول نشده است، اظهار داشت: مسابقات باشگاهی برخی رشته ها در خیلی از استان ها برگزار نمی گردد و فدراسیون ها هم همگی در مسابقات باشگاهی رده پایه فعالیت ندارند، بنا بر این وزارت ورزش برگزاری این طرح را برعهده گرفته است، البته اینكه ما نظارت عالیه خواهیم داشت اما در اجرا هیچ دخالتی نمی نماییم.
وی در این رابطه افزود: نزدیك به ۱۰ میلیارد بودجه برای میزبانی های المپیاد استعدادهای برتر پیش بینی شده است و ۶ میلیارد هم هزینه اعزام ها خواهد شد. علاوه بر این ۱۶ میلیارد، رقمی برای پوشش نخبگان برتر كه از این مسابقات شناسایی می شوند باز لحاظ شده است. میزان این رقم ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

1397/08/27
23:37:23
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: آموزش , المپیك , باشگاه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری