برنامه وزارت ورزش برای بازنشسته ها؛

دو رئیس فدراسیون دیگر این هفته می روند، كوشش برای بركناری بی دردسر

دو رئیس فدراسیون دیگر این هفته می روند، كوشش برای بركناری بی دردسر اسب من: اقدامات وزارت ورزش در جهت تغییر مدیریت فدراسیون ها برای اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته‎ها، طی هفته جاری با كنار گذاشتن دو رئیسِ بازنشسته دیگر پیگیری خواهد شد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، حدودا یك ماه پس از ابلاغ قانون منع به كارگیری بازنشسته ها، وزارت ورزش تغییرات در فدراسیون های ورزشی برای اجرای این قانون را آغاز كرد و طی آن مدیریت چهار فدراسیون را به سرپرست داد.
هاكی، ناشنوایان، قایقرانی و چوگان چهار فدراسیونی بودند كه وزارت ورزش ۲۴ مهرماه قانون ابلاغی رئیس جمهور را در مورد آنها اجرا كرد. مرحوم بهرام شفیع جزو بازنشسته هایی بود كه البته قبل از اقدام وزارت ورزش برای اجرای قانون، درگذشت و وزارت ورزش هم حسن اباذری را بعنوان سرپرست این فدراسیون منصوب نمود.
مصطفی كریمی رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان، غلامرضا امینی رئیس فدراسیون قایقرانی و حجت الله دهخدایی رئیس فدراسیون چوگان هم روسای بازنشسته ای بودند كه وزارت ورزش به ترتیب حسن سلگی، احمد گواری و یاشار بی غم را به جای آنها و بعنوان سرپرست فدراسیون های شان منصوب نمود.
در ادامه این تغییر و تحولات مدیریتی نیز، هفته گذشته سال ها مدیریت محمد علی صبور در فدراسیون ورزش های سه گانه با انتصاب احمد نامنی بعنوان سرپرست این فدراسیون به آخر رسید.
بدین ترتیب قانون منع به كارگیری بازنشسته ها تا به امروز كه ۲۰ روز به آخر مهلت قانونی برای اجرای آن باقی مانده در ۵ فدراسیون اجرا شده است در صورتی كه به قول مسئولان وزارت ورزش، این قانون شامل حال ۱۱ - ۱۰ رئیس فدراسیون می گردد. این وزارتخانه در حال بررسی وضعیت دیگر روسا است تا بر مبنای مستندات در مورد وضعیت آنها تصمیم گیری كند. وزیر ورزش حتی از معاون خود در امور ورزش قهرمانی و حرفه ای خواسته تا در مورد یكی از روسا از نهادهای مربوطه استعلام لازم را بگیرد.
۲۴ آبان ماه آخرین مهلت قانونی برای اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته ها در دستگاه های اجرایی می باشد وزیر ورزش هم تاكید كرده كه تا این زمان و حداكثر تا ۳۰ آبان ماه این قانون را در فدراسیون ها اجرا خواهد نمود باآنكه مقرر است طی همین هفته و به واسطه این قانون، مدیریت دو فدراسیون دیگر هم به سرپرست داده شود.
سرپرستان منتخب برای فدراسیون هایی كه شامل قانون بازنشستگی هستند باید در بازه زمانی ۲ تا ۳ ماه، شرایط را برای برگزاری مجامع انتخاباتی آنها فراهم نمایند. ضمن اینكه خود این سرپرستان حق شركت در انتخابات بعنوان كاندیدا را ندارند.

1397/08/07
13:58:47
5.0 / 5
4675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری