منتظر فینال آسیایی با كره هستیم؛

پنجمین رشته مدال آور المپیك

پنجمین رشته مدال آور المپیك به گزارش اسب من رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاكید بر اینكه این رشته در بازی های آسیایی بطور قطع مدال آور خواهد شد، اظهار داشت: در المپیك هم به عنوان پنجمین رشته مدال آور روی سكو خواهیم رفت.فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عنوان چهارمی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رقابت های جام جهانی الجزایر اظهار داشت: دور جدید مسابقات جام جهانی آغاز شده است. همه می آیند تا برای امپیك ۲۰۲۰ توكیو و كسب سهمیه این بازی ها وضعیت خویش را با حضور در این رقابت ها، در رنكینك جهانی بهبود بخشند.
وی با تاكید بر اینكه حضور در جام های جهانی با هدف ارتقا در رنكینگ جهانی در دستور كار فدراسیون شمشیربازی قرار دارد، ادامه داد: در الجزایر تیم كره جنوبی كه تیم برتر آسیا و از بهترین های جهان است به جمع چهار تیم پایانی صعود نكرد. مجارستان كه قهرمانی المپیك را در كارنامه دارد برای كسب جایگاه سوم تنها با یك اختلاف امتیاز (۴۵ بر ۴۴) مقابل ملی پوشان ما صاحب برتری شد. در واقع تیم ایران تنها به خاطر یك امتیاز كمتر مدال برنز این مسابقات را از دست داد در حالیكه موفق شده بودیم برای ورود به جمع چهار تیم برتر، روسیه را شكست دهیم، روسیه ای كه خود مقابل كره جنوبی در همین مسابقات باخته بود.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با تاكید بر اینكه رقابت میان ۸ تیم برتر اول دنیا خیلی نزدیك در حال پیگیری است، خاطرنشان كرد: باید تحت هر شرایطی جزو همین هشت تیم باقی بمانیم. به هر حال دوره آتی بازی های المپیك در بخش تیمی هم برگزار می گردد و از حالا كه دور جدید رقابت های جام جهانی آغاز شده باید تلاش كنیم با حضور در آنها و كسب نتایج لازم، حفظ موقعیت كنیم تا برای توكیو موقعیت خوبی داشته باشیم.
باقرزاده خاطرنشان كرد: هم اكنون و با عنایت به نتایج اخیر، مجتبی عابدینی از رده ۱۷ به ۱۶ آمده و پاكدامن هم در رده ۱۵ باقی مانده است. مزیت حضور در جمع ۱۶ بازیكن اول رنكینگ جهانی این است كه شمشیربازان از رقابت در مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی معاف می شوند و بدون بازی به جدول ۶۴ نفره صعود می كنند. برای ما كه حضور در جام های جهانی مجارستان و فرانسه و بعد از آن دیگر رقابت های جهانی را در پیش داریم، حضور در این جمع (۱۶ بازیكن برتر رنكینگ جهانی) خیلی مهم و اثرگذار خواهد بود.
وی در ادامه به حضورش در نشست روز یكشنبه ستاد عالی بازی های آسیایی و المپیك اشاره كرد و اظهار داشت: در این نشست گزارشی از وضعیت كلی شمشیربازی برای رویدادهای آتی عرضه كردم. بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو دو رویداد مورد تاكید ستاد عالی است و بطور قطع حضور در این دو میدان و كسب نتیجه در آن از الویت های فدراسیون است.
رئیس فدراسیون شمشیربازی تصریح كرد: بطور قطع شمشیربازی یكی از رشته های مدال آوری بازی های آسیایی خواهد بود. بدون شك در اسلحه این دوره بازی ها مدال خواهیم گرفت و بطور قطع این مدال را در فینال كسب می كنیم. اطمینان داریم كه فینال اسلحه سابر بازی های آسیایی میان ایران و كره جنوبی برگزار می گردد. در دوره پیشین این بازی ها مقابل كره جنوبی در بازی فینال شكست خوردیم. سه ماه پیش هم نتیجه فینال مسابقات قهرمانی آسیا را به كره ای ها واگذار كردیم. اینبار و در فینال بازی های آسیایی اندونزی كه اطمینان داریم مجددا میان ایران و كره جنوبی برگزار می شود، باید نتیجه را به سود خود تمام كنیم.
باقرزاده همینطور اظهار داشت: در توكیو هم باید روی سكو برویم. شمشیربازی بطور قطع پنجمین رشته مدال آور ایران در بازی های المپیك خواهد بود. در نشست ستاد عالی شخص وزیر تاكید داشت به اینكه از رشته هایی كه شرایط مدال آوری در المپیك را داشته باشند، حمایت ویژه ای خواهند كرد. به هر حال هزینه های خیلی بالاست. زمانی ارز مبادلاتی عرضه می شد اما الان باید ارز را به صورت آزاد تهیه كنیم با این حال تا حد امكان تیم های خویش را به رقابت های مختلف اعزام می كنیم تا در رنكینگ جهانی حفظ موقعیت كرده و حتی شرایطی بهتر به دست بیاوریم.
 

1396/08/15
19:05:27
5.0 / 5
5123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری