در شیرجه به مربی خارجی نیاز داریم؛

رضوانی: با ۷ استخر نمی توان جادو كرد، واترپلو كار بزرگی كرد

رضوانی: با ۷ استخر نمی توان جادو كرد، واترپلو كار بزرگی كرد اسب من: رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو نیاز به مربیان خارجی و استفاده از دانش روز دنیا را از عوامل كلیدی در كسب موفقیت شنا و شیرجه دانست.محسن رضوانی در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره ارزیابی اش از نتایج تیم های شنا، شیرجه و واترپلو در بازی های آسیایی اظهار داشت: در شیرجه اساساً به مربی خارجی نیاز داریم و باید سرمایه گذاری بر روی استعدادهای كوچك را از امروز آغاز نماییم. واقعیت شیرجه ما همین است. ناگفته نماند كه باید بحث كارشناسی و علت اعزام شهنام نظرپور به مسابقات را هم جویا شویم كه چطور با وجود صدمه دیدگی در كمرش عازم شد.
وی در ادامه اضافه كرد: ركوردهای خوبی زده شد اما سطح آسیا فراتر از ركوردهای ملی ما رفته و تیم هایی مانند كره شمالی و اندونزی پیشرفت بسیاری را داشته اند و این نشان داده است كه شیرجه ایران به مربیان بادانش نیاز دارد كه خوشبختانه این مربیان در كشورهای آسیای شرقی حضور دارند. همانطور كه دیدید، ۱۰ طلای توزیع شده در شیرجه به چینی ها تعلق گرفت.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو خاطرنشان كرد: در بخش شنا هم همانطور كه بارها اعلام نموده ام، ما به یك پروسه و علم نیاز داریم تا آن را اجرایی نماییم. حضور مشاور خارجی هم یكی دیگر از نیازها است. چند شناگر خوب ما در بازی های آسیایی ركورد ۹ ساله ملی را شكستند كه در سطح كشور قابل تقدیر است اما اگر بخواهیم فراتر از ایران برویم، باید حتماً از مربیان برجسته دنیا استفاده نماییم.
رضوانی بیان كرد: حتماً در جلسه كمیته فنی، نتایج كسب شده در شنا را مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهیم داد و تغییراتی هم در سطح ملی خواهیم داشت و استفاده از مربیان خارجی در اولویت برنامه های ما قرار دارد. البته این را هم می دانیم كه ورزش كشور از نظر اقتصادی دچار مضیقه است و ما باید منتظر بمانیم تا ببینیم چگونه می توانیم به این اولویت ها برسیم.
وی با اشاره به كسب مدال برنز واترپلو بعد از ۴۴ سال اظهار نمود: در واترپلو اتفاق بزرگی رخ داد، به بازیكنان تیم، كادر فنی بویژه چریچ، سرپرست، روانشناس، آنالیزور و فیزیوتراپ تیم تبریك می گویم كه همگی دست به دست هم دادند و یك پروسه سه ساله را پشت سر گذاشتند. در ۶ ماه آخر هم تیم ملی نتیجه یك ساختار كامل را دید. هر چه ساختار كامل تر باشد، نتیجه آن هم بهتر خواهد بود. به جرأت می توانم بگویم كه یك اتفاق بزرگ رقم خورد.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو افزود: كسب مدال در رشته های آبی كار بسیار سختی است ضمن احترام به سایر رشته ها كه اصلاً قصد ندارم نام رشته خاصی را بگویم اما به جرأت باید بگویم كه در رویدادهای مهمی مانند المپیك و بازی های آسیایی، دو رشته شنا و دوومیدانی از اهمیت خاصی برخوردار می باشند و كسب مدال واترپلو، نام كشور ما را بر سر زبان ها انداخت كه به آن افتخار می نماییم.
رضوانی از حمایت های سلطانی فر تشكر كرد و اضافه كرد: باید از حمایت های ویژه سلطانی فر تشكر كنم چون كه از مدیران پایین دست او بارها كارشكنی رخ داد تا واترپلو به بازی های آسیایی اعزام نشود اما او با سعه صدر، شرایط اعزام تیم را فراهم نمود. همینطور از سجادی تشكر می كنم كه او هم با نگاه مثبت و فرهنگی اش، انرژی بسیاری را به تیم و شخص من انتقال داد.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: همانطور كه می دانید، واترپلو دو دوره به بازی های آسیایی اعزام نشده بود و حدود سه ماه پیش هم صحبت هایی مطرح می شد كه واترپلو ۱۷ بر ۱ نتیجه را مقابل چین واگذار كرده است و همین صحبت ها سبب دلسری بازیكنان تیم می شد اما آنها بدون حاشیه و سر و صدا، دست به چنین كار بزرگی زدند و مدال برنز بازی های آسیایی را بعد از ۴۴ سال كسب كردند. امیدوارم كه این مدال منشأ خیر برای این رشته و قدم های آتی باشد.
وی در پاسخ به این سؤال كه وزارت ورزش و جوانان برای رسیدن شنا به مدال در رویدادهای بین المللی چه بودجه ای را باید در نظر بگیرد؟ اضافه كرد: بودجه ای كه به فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تعلق می گیرد، معادل هندبال و بسكتبال است و حتی شاید از آنها هم كمتر باشد، از این نكته نباید غافل شد كه هر یك از رشته های فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، المپیكی هستند. البته از زمان حضور سجادی در وزارت ورزش، توجهات و نگاه ها بهتر شد و در دوره حضور سلطانی فر هم بودجه كمی افزایش یافت اما این اعداد و رقم، اعداد و رقمی نیستند كه بتوان از آن انتظار مدال داشت.
رضوانی تاكید كرد: تا چند روز دیگر حدود ۵۰-۴۰ شناگر نوجوان از سراسر كشور در اردو حاضر خواهند شد كه نیاز اصلی آنها، حضور مربی خارجی است. ما برای رقم زدن یك كار بزرگ در رویدادهای بین المللی نیاز به بودجه داریم و با ۷ استخری كه در اختیار هیئت ها است، این كار شدنی نیست. با معجزه و جادو نمی توان دست به چنین كاری زد. یك پروسه باید طی شود و آن اینكه شناگران از ۱۰ سالگی در مدرسه شنا كنند و نگاه مسافرتی از ورزشكاران ملی حذف شود و باید كار بر روی تیم های پایه را قوی تر نماییم.
رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در انتها بیان كرد: باید توجه ویژه ای به بخش پایه داشته باشیم. در بازی های آسیایی در بخش مردان سه كشور چین، ژاپن و سنگاپور، مدال ها را كسب كردند كه البته شناگر سنگاپور همان اسكولینگ معروف است كه در المپیك مایكل فلپس را گرفت. اگر بخواهیم كار ویژه ای انجام دهیم، باید استخرها در اختیار هیئت ها قرار گیرد و حداقل سه مربی و مشاور خارجی در كشور حضور داشته باشند كه اینها همگی نیاز به یك بودجه ویژه دارد.

1397/06/15
12:27:38
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری