با شركت ۵۴ اسب

هفته چهارم كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گردید

هفته چهارم كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا برگزار گردید به گزارش اسب من هفته چهارم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا در گنبد كاووس با شركت ۵۴ راس اسب در مجموعه سواركاری گنبدكاووس برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته چهارم این رقابت ها عصر جمعه ۵۴ راس اسب از نژاد تركمن و دوخون در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۷۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه كمال دالیجه عطا با اسب بارون زودتر از خط آخر گذشت و آق اویلی بشگرد با اسب آریس گلد و ستار مهرانی با اسب گیورگی به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر بود كه نورمحمد بهادر با اسب لندی عنوان اول را به دست آورد و عبدالرحیم آرمیده با اسب سیتی دنسر و آرمین آق آتابای با اسب آی هان ۲ به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب جم استون موفق به كسب مقام اول شد و جواد آچاك با اسب تومیریس و كمال دالیجه عطا با اسب چرنویل به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه یاسر جرجانی با اسب آلتن كارا زودتر از خط آخر عبور كرد و آق اویلی بشگرد با اسب وفا خالق و ستار مهرانی با اسب تاوالیزا به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۴۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب هیدروژن نخستین نفر از خط آخر عبور كرد و بنیامین جرجانی با اسب پیر بابا و محمد خوجملی با اسب داز مارال نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های دوخون سه ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه بنیامین جرجانی با اسب الیف ناز موفق به كسب مقام اول شد و كمال دالیجه عطا با اسب بازنوش قره بلاغ و آق اویلی بشگرد با اسب دراگل به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
آق اویلی بشگرد بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته چهارم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، آق اویلی بشگرد با كسب دو مقام نخست، دو مقام دوم و یك مقام سوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، كمال دالیجه عطا دو مقام نخست، یك مقام دوم و یك مقام سوم كسب كرد و نورمحمد بهادر و یاسر جرجانی هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته پنجم و قهرمانی رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا جمعه ۱۹ آبان برگزار خواهد شد.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
همچنین مدیریت مجموعه های سواركاری و رقابت های اسبدوانی در گلستان برای دومین سال پیاپی به این استان واگذار شد.
 

1396/08/12
19:56:41
5.0 / 5
5100
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری