نوروزی با مهر مطرح كرد:

ورزشكاران سازمان یافته در كشور

ورزشكاران سازمان یافته در كشور اسب من: رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی ضمن اشاره به فعالیت های این فدراسیون اظهار داشت: یك میلیون و ۸۰۰ هزار ورزشكار سازمان یافته در كشور وجود دارد.غلامرضا نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های ویژه ای كه از سوی فدراسیون پزشكی ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی در تهران و سایر استان ها اجرا شده است، اظهار داشت: در این هفته برپایی ایستگاه سلامت در مراكز استان ها یكی از برنامه های ویژه ای بود كه در دستور كار داشتیم. در این مراكز به صورت مجانی از افراد متقاضی آزمایش هایی همچون فشار خون، تست قند خون و كنترل قد و وزن به عمل آمد.
وی در این رابطه ادامه داد: در تهران فعالیت های خوبی در حوزه ورزش بانوان انجام شد. همایش هایی همچون ورزش و حاملگی را برگزار كردیم. همینطور در معاونت زنان ریاست جمهوری و در بخش سلامت یك همایش برگزار گردید. همایشی هم با همكاری شهرداری در تالار ایوان شمس برگزار كردیم.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی تاكید كرد كه در این هفته ۹۹ درصد خدمات عرضه شده در مجموعه پزشكی ورزشی در استان های مختلف به صورت مجانی انجام شد.
نوروزی در ادامه با یادآوری اینكه كنگره تغذیه ورزشی اصفهان به عنوان بزرگترین رویداد تاریخ پزشكی ورزشی ایران در سطح بین الملل طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ مهرماه در اصفهان برگزار شد، در مورد روند برگزاری آن توضیحاتی ارائه نمود.
وی در این رابطه اظهار داشت: در این كنگره ۱۶ كارگاه تخصصی و ۳۸ پنل و سخنرانی علمی با حضور اساتید داخلی و خارجی برای بیش از ۲۵۰۰ نفر شركت كننده عرضه شد؛ ضمن اینكه ۲۵۰ مقاله هم از سوی كمیته علمی این كنگره مورد پذیرش قرار گرفت.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی با یادآوری دوباره حضور ۲۵۰۰ شركت كننده در كنگره تغذیه ورزشی اصفهان اظهار داشت: این در شرایطی است كه میانگین شركت كنندگان در كنگره های پزشكی ورزشی ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر است.
نوروزی در مورد محورهای كنگره اصفهان خاطرنشان كرد: جدیدترین مباحث علمی در زمینه نقش تغذیه صحیح در عملكرد ورزشی، مكمل های ورزشی و ارگوژنیك، آب و الكترولیت ها و مدیریت وزن ورزشكار در ورزش هایی كه دسته بندی وزنی دارند، از مهمترین محورهای مورد بحث بود.
وی همینطور اعلام نمود: نتایج آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی توسط پژوهشگران داخلی و خارجی و پانل های پرسش و پاسخ و سمپوزیوم ها جهت تولید محیطی برای تبادل نظر و ارتقای سطح عملكرد پزشكان، حضور كارشناسان تغذیه و تربیت بدنی در عرضه رژیم های غذایی صحیح برای ورزشكاران، معرفی جدیدترین ابزار و وسایل ارزیابی وضعیت تغذیه ورزشكاران، معرفی و برگزاری كارگاه های عملی و كاربردی در زمینه تغذیه ورزشی در اردوهای ورزشی، از جمله اهدافی بود كه در دستور كار كنگره مورد نظر قرار داشت.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه طبق آمار و تا آخر نیمه نخست سال جاری، تعداد ورزشكاران سازمان یافته در كشور به یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسید، به عرضه آمار دیگری از فعالیت های این فدراسیون پرداخت.
نوروزی ادامه داد: تا آخر شهریور ماه بیش از ۱۰ هزار نفر از مربیان و ورزشكاران در دوره های آموزشی ستادی و استانی تحت آموزش دوره های تخصصی فدراسیون قرار گرفتند. همینطور تا این مقطع زمانی، بیش از ۱۵۰۰ ورزشكار و مربی، مشاوره تغذیه از بخش های ستادی و استانی دریافت كردند.
وی با اشاره به اینكه كلینیك مركزی كمیته توانبخشی و كلینیك های استانی پزشكی ورزشی در مجموع بیش از ۸۰۰۰ جلسه خدمات فیزیوتراپی عرضه كرده اند، اضافه كرد: تابحال بیش از ۱۷۰۰ ورزشكار و مربی از بخش های ستادی و استانی خدمات روانشناسی دریافت كرده اند.
رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی تاكید كرد: تا به امروز ۹۰۰۰ بازرسی از باشگاه ها و اماكن ورزشی انجام شده است كه ۶۰۰ تذكر را به همراه داشته است؛ ضمن اینكه در این زمینه به ۱۸۰ شكایت مردمی هم رسیدگی شده است.
نوروزی اظهار داشت: در زمینه اطلاع رسانی پزشكی ورزشی و بخصوص دوپینگ ۴۲ هزار نسخه بروشورهای آموزشی چاپ شده است؛ ضمن اینكه بیش از ۹۳۰۰ ساعت پوشش پزشكی اردوها و مسابقات ملی را هم داشته ایم.
 

1396/08/03
18:46:53
5.0 / 5
4802
تگهای خبر: فدراسیون , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری