صالحی امیری در پاسخ به مهر:

پرچمداری یك زن برای دنیا پیام دارد، تضمینی برای نتیجه نمی دهیم

پرچمداری یك زن برای دنیا پیام دارد، تضمینی برای نتیجه نمی دهیم اسب من: رئیس كمیته ملی المپیك با اشاره به انتخاب یك بانو برای پرچمداری كاروان ورزش ایران در بازیهای آسیایی اظهار داشت: انتخاب یك زن به این عنوان از جانب ایران برای دنیا پیام دارد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری ظهر امروز چهارشنبه و بعد از برگزاری نشست سرپرستان اعزامی به بازیهای آسیایی اظهار داشت: همه اقدامات لازم برای اعزام كاروان ورزش ایران به بازیهای آسیایی از جانب وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك و همكاری فدراسیون ها انجام شده و هیچ مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
رئیس كمیته ملی المپیك با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به ورزش و تزریق انرژی مثبت و نشاط به مردم از این طریق اظهار داشت: مردم بجز نتیجه كه برایشان مهم می باشد به بازی جوانمردانه و تلاش ورزشكاران هم نگاه می كنند و برایشان مهم می باشد. همه دیدند كه با وجود شكست تیم ملی فوتبال ایران برابر اسپانیا بازهم مقام معظم رهبری پیام دادند و از تلاش بازیكنان تشكر كردند. دیدگاهی كه ایشان دارند را برای سرپرستان كاروان ورزش ایران به جاكارتا تبیین كردیم تا بدانند كه جدا از نتیجه وظیفه دیگری هم دارند.
وی افزود: نكته دیگری كه تاكید كردیم این است كه باید از حاشیه ها دوری نماییم. یعنی هم فدراسیون ها و هم كمیته المپیك و وزارت ورزش باید تلاش كنند كه فضای ورزش را آرام نگه دارند تا همه در آرامش به كارشان ادامه دهند. رسانه ها باید فضایی را تولید كنند كه ورزش آرامش داشته باشد.
صالحی امیری تصریح كرد: از تمام ظرفیت ورزش در كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش برای موفقیت ورزش ایران در بازیهای آسیایی بهره برده ایم. مسئولان تیم ها و فدراسیون هم تمام تلاششان را كرده اند كه تیم های تحت مدیریت شان به بهترین شكل ممكن در این مسابقات حضور پیدا كنند.
رئیس كمیته ملی المپیك با تاكید بر اینكه كار ورزش ایران در این دوره از مسابقات دشوار می باشد اظهار داشت: كشورهای دیگر هم برنامه ریزی خوبی در این مورد داشته اند. اندونزی بعنوان میزبانی هم برنامه ویژه ای برای كسب جایگاه شایسته داشته و طوری برنامه ریزی نموده است كه بتواند جایگاه خوبی در میان كشورهای مدال آور داشته باشد.
صالحی در مورد تعاملی كه بین وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك وجود خواهد دارد اظهار داشت: سیاست های ما كاملا در یك راستا است و با شعار یك ملت، یك صدا و یك پرچم در این مسابقات حضور خواهیم داشت. این را بدانید كه تعامل بین وزارت ورزش و كمیته المپیك در بهترین شرایط قراردارد و می خواهیم كنار هم باشیم و به ورزش كمك نماییم.
وی در مورد اقداماتی كه برای بهتر شدن شرایط كاروان ورزش ایران صورت گرفته است اظهار داشت: در مرحله اول 70 درصد مسائل مالی فدراسیون ها را تامین كردیم. در مرحله دوم با برگزاری جلسات تمام هماهنگی ها را انجام داده ایم. مرحله سوم هم این است كه ما به همراه وزارت ورزش و صداوسیما تلاش نماییم كه ورزش در آرامش كارش را دنبال كند.
صالحی امیری در مورد اینكه آیا برای میزبانی از بازیهایی آسیایی برنامه ای دارید اظهار داشت: این جزو آرزوی ماست كه بتوانیم این میزبانی را داشته باشیم. در رایزنی هایی هم كه با رئیس شورای المپیك آسیا داشتیم در این مورد صحبت شده است اما طبیعتا باید بتوانیم زیرساخت های لازم برای این كار را داشته باشیم. البته صحبت كرده ایم كه بتوانیم میزبانی مشترك با كشورهای همسایه داشته باشیم.
رئیس كمیته ملی المپیك در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر كه آیا انتخاب پرچمدار زن برای كاروان ورزش ایران در بازیهای آسیایی با نگاه سیاسی یا مسائل غیرورزشی صورت گرفته است اظهار داشت: این حق زنان ایران است كه بتوانند مثل مردان پرچمداری یك كاروان ورزش را برعهده داشته باشند. ما از انتخاب یك بانو برای پرچمداری هدف داشته ایم. ضمن اینكه خانم علیزاده علاوه بر اینكه یك بانو هستند، تنها خانم المپیكی ما هم هستند.
سیدرضا صالحی امیری تصریح كرد: انتخاب علیزاده نه تنها به این خاطر بوده كه وی یك خانم است، بلكه به خاطر این بوده كه ایشان مدال آور ما در المپیك هم هستند. ما از انتخاب ایشان این هدف را داشتیم كه به دنیا پیام بدهیم نگاه ما جنسیتی نیست. بلكه اعتقاد داریم بانوان هم شایستگی و لیاقت پرچمداری كاروان ورزش ایران را دارند. مطمئنم كه در آینده این شایستگی بیشتر خویش را نشان خواهد داد.
صالحی امیری در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینكه پیش بینی شما برای بازیهای آسیایی چیست اظهار داشت: هیچ تضمینی بابت نتیجه نمی دهیم. وعده غیرقابل جذب به مردم نمی دهیم اما این تضمین را می دهیم كه قهرمانان برای كسب نتیجه تمام ظرفیت خودشان را به كار خواهند گرفت. البته تعداد اعضای كاروان نسبت به گذشته بیشتر شده بطور قطع در مدال آوری بهتر خواهیم بود.

1397/04/29
21:21:14
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری