با شركت ۴۶ راس اسب؛

برگزاری دومین هفته از كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا

برگزاری دومین هفته از كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا به گزارش اسب من هفته دوم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا با شركت ۴۶ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته دوم این رقابت ها عصر جمعه ۴۶ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۶۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تروبرد داخلی دو ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه پیمان قلرعطا با اسب لرد اسفینكس زودتر از خط آخر گذشت و نورمحمد بهادر با اسب پامادور و محمد خوجملی با اسب كرولا به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود كه بنیامین جرجانی با اسب آزالیسا عنوان اول را به دست آورد و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد و آرمین آق آتابای با گلن ناز به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه تا پنج ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه عیدمحمد غراوی با اسب سایلنس كو موفق به كسب مقام اول شد و مهران عطا با اسب گل آی جهان و ستار مهرانی با اسب بلك حمید به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه عبدالرحیم آرمیده با اسب آسیكس زودتر از خط آخر عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب آل مرد و جواد آچاك با اسب ایل طاها به ترتیب دوم و سوم شدند.در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب ماه سلطان نخستین نفر از خط آخر عبور كرد و ابوطالب چاریزاده با اسب آتلانتیك و امین آق اركاكلی با اسب رونین سروین نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های تركمن دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آق اویلی بشگرد با اسب آتش امین موفق به كسب مقام اول شد و مهران عطا با اسب احترام دشت ناز و آرمین آق آتابای با اسب سیلور استار خجم به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
آرمین آق آتابای بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته دوم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، آرمین آق آتابای با كسب یك مقام نخست، یك مقام دوم و دو مقام سوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت و پیمان قلرعطا، بنیامین جرجانی، عیدمحمد غراوی، عبدالرحیم آرمیده و آق اویلی بشگرد هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/07/28
23:04:27
5.0 / 5
5131
تگهای خبر: اسب , رقابت , كورس , اسب دوانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری