اورسجی در نشست خبری:

تاكتیك ‎ها را برای بازی‎های آسیایی رو نكردیم، فینالیست خواهیم بود

تاكتیك ‎ها را برای بازی‎های آسیایی رو نكردیم، فینالیست خواهیم بود اسب من: رئیس فدراسیون كبدی با اشاره به اینكه سومیِ مسابقات قهرمانی آسیا نگرانی‎هایی را بوجود آورده بود، اظهار داشت: البته پس از آن خیلی از برنامه‎ها را تغییر دادیم اما تاكتیك‎ها رو نكردیم.به گزارش اسب من به نقل از مهر، عباس اورسجی در نشست خبری فدراسیون كبدی كه بامداد امروز در كمیته ملی المپیك برگزار شد، پاسخگوی سوالات خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تیم اعزامی به بازی های آسیایی بود.
وی اظهار داشت: پس از اتمام لیگ كبدی و برگزاری جلسات فنی، ملی پوشان خویش را انتخاب كردیم. همینطور از چند گزینه برای سرمربی گری برنامه گرفتیم كه در نهایت آقای مازندرانی بعنوان سرمربی تیم ملی انتخاب گردید. وی اختیار تام داشت تا كادر فنی را انتخاب و با فراغ بال اردوها را برگزار كند.
اورسجی اضافه كرد: در بخش بانوان علی رغم میل باطنی تصمیم گرفتیم تا از مربی هندی استفاده نماییم. این برنامه را داریم تا با استفاده از مربی خارجی، مربیان داخلی را هم پرورش بدهیم تا این خلاء پر شود. بر همین مبنا دو مربی داخلی كنار مربی هندی قرار دارند تا به تجربیات آنها افزوده شود.
رئیس فدراسیون كبدی با اشاره به اینكه تیم بانوان وارد دهمین اردوی تداركاتی خود شده است، اظهار داشت: تیم مردان ما ۸ اردوی داخلی داشته و به تورنمنت بین المللی دوبی هم رفته است. این فرصت خوبی برای تیم مردان است تا با تیم هایی مثل كره، هندوستان و پاكستان كه قدرتهای كبدی جهان هستند، روبرو شوند.
وی تصریح كرد: بخش اعظم دغدغه اردوی آماده سازی تیم كبدی مردان با حضور در دوبی رفع شد. همینطور مقرر است یك اردوی تداركاتی برای تیم های مردان و زنان در كشور هندوستان برگزار گردد.
اورسجی تصریح كرد: به احتمال زیاد تیم بانوان بین ۲۰ تا ۲۳ تیرماه به هندوستان سفر می كند و این فرصت مناسبی برای آنها به حساب می آید. هندوستان پیش از این به ما اجازه اردوی مشترك نمی داد اما با دیپلماسی خاصی این ارتباط برقرار شد كه امیدوارم تیم بانوان از این فرصت ۸ تا ۱۰ روزه استفاده نماید.
رئیس فدراسیون كبدی با اشاره به اینكه كشورهای آسیایی بیكار ننشسته و اقدامات خوبی برای كبدی داشته اند، اضافه كرد: كره جنوبی هم اكنون آكادمی ملی كبدی خویش را راه انداخته و قدم های بزرگی برداشته است. این زنگ خطری برای سایر كشورها است. ضمن اینكه تایلند و سریلانكا در بخش بانوان رشد خیلی خوبی داشته اند و رقیب اصلی ما محسوب می شوند. در بخش مردان هم هندوستان، پاكستان و سریلانكا به همراه كره جنوبی رشد چشمگیری داشته اند.
وی از كمك های مالی وزارت ورزش و كمیته المپیك قدردانی كرد و اظهار داشت: اگر این مساعدتها نبود، نمی توانستیم اردوهای خویش را برگزار نماییم.
اورسجی در پاسخ به این سوال كه لیست نهایی تیم های ملی كبدی برای بازی های آسیایی چه زمانی مشخص می شود، اظهار داشت: باید اسامی تیم ملی را به موقع ارسال می كردیم. این خیلی سخت بود كه پیش از برگزاری اردوهای تداركاتی لیست تیم ملی را ارسال نماییم. شاید الان فرصت مناسب تری بود تا ملی پوشان گزینش شوند. البته به ما قول هایی داده شده است كه می گردد در شرایطی خاص تغییرات اندكی در فهرست تیم ملی تولید كرد.
«آیا قول كسب مدال طلا در بازی های آسیایی را می دهید؟»، اورسجی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: این قول را باید سرمربی تیم به ما بدهد. ما از آنها فقط قول اولیه را می گیریم. ضمن اینكه حریفان ما بیكار نیستند. هندوستان در تمام دوران مدال طلا را گرفته و برای تثبیت این مدال تلاش می كند. هندی ها ۸ هزار باشگاه كبدی دارند.
رئیس فدراسیون كبدی خاطرنشان كرد: ما پس از مسابقات قهرمانی آسیا در گلستان نگران بودیم چون در كشور خودمان سوم شدیم ولی با تغییراتی كه شكل گرفت، بهترین مربی را برای تیم ملی انتخاب كردیم. در تورنمنت دوبی هم ریزش ۵۰ یا ۶۰ درصدی در تیم ملی داشتیم به این مفهوم كه برنامه هایمان را حفظ كردیم تا تاكتیك هایمان رو نشود. در دوبی حتی نفرات تعویضی هم نشان دادند كه برای خودشان قدرتی هستند. انشاءالله در بخش مردان به فینال راه می یابیم. ضمن اینكه در بخش بانوان هم رشد خوبی داشته ایم.
وی در مورد اینكه آیا تیم بانوان توانایی كسب مدال را دارد؟ اظهار داشت: خانم شیوایی نایب رئیس بانوان به من قول داد و حتی اظهار داشت كه كتبی می نویسم تیم بانوان به فینال برسد.
اورسجی در بخش پایانی صحبت هایش به امكانات فراهم شده برای ملی پوشان اشاره نمود و اظهار داشت: ما بهترین جنس لباس را كه حداقل دستی ۴۰۰ هزار تومان است برای تیم فراهم نموده ایم. شاید در دوران قبل هر دست لباس ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان بود ولی الان با افزایش كیفیت لباس ها قیمت آنها به ۴۰۰ هزار تومان رسیده است.

1397/04/12
21:18:03
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری