با شركت ۴۹ راس اسب؛

برگزاری اولین هفته از كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا

برگزاری اولین هفته از كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا اسب من: هفته نخست رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا با شركت ۴۹ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته نخست این رقابت ها عصر جمعه ۴۹ راس اسب از نژادهای تركمن و دوخون در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه تا ۹ ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه محمد خوجملی با اسب بل زودتر از خط آخر گذشت و نورمحمد بهادر با اسب شاهرخ نیر و جواد آچاك با شادكام به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود كه نورمحمد بهادر با اسب گلد بوی عنوان اول را به دست آورد و بنیامین جرجانی با اسب طاها و جواد آچاك با لوگان به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه نادر صالح پور با اسب اخمو موفق به كسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب آسیكس و ابراهیم قره داشلی با اسب اریس به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه جواد آچاك با اسب چیتانو زودتر از خط آخر عبور كرد و مهرداد خوجملی با اسب آرنیكا و مهران عطا با اسب گل آی جهان به ترتیب دوم و سوم شدند.در دور پنجم اسب های دوخون سه ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب تومیریس نخستین نفر از خط آخر عبور كرد و آق اویلی بشگرد با اسب كوانتوم و عیدمحمد غراوی با اسب رونین سروین نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه جواد آچاك با اسب پدرام موفق به كسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب رویال لاین و آرمین آق آتابای با اسب داز ثمر به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
جواد آچاك بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته نخست رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، جواد آچاك با كسب دو مقام نخست و دو مقام سوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، نورمحمد بهادر موفق به كسب یك مقام نخست و یك مقام دوم شد، آرمین آق آتابای یك مقام نخست و یك مقام سوم كسب كرد و محمد خوجملی و نادر صالح پور هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته دوم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه آق قلا جمعه ۲۸ مهرماه در مجموعه سواركاری این شهرستان به آخر می رسد.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/07/21
23:41:37
5.0 / 5
5179
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری