در گفتگو با مهر مطرح شد:

تیم سه نفره بانوان در جام جهانی بدشانس بود، انتظار صعود نداشتیم

تیم سه نفره بانوان در جام جهانی بدشانس بود، انتظار صعود نداشتیم اسب من: نایب رئیس فدراسیون بسكتبال با تاكید بر اینكه پیروزی برابر آندورا نتیجه خوبی برای تیم سه نفره در جام جهانی بود، اظهار داشت: در كل اما انتظاری برای صعود در این رقابت‎ها نداشتیم.فریده شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آخر كار تیم بسكتبال سه نفره بانوان در مسابقات جام جهانی كه با سه باخت و یك برد همراه بود اظهار داشت: این نخستین حضور تیم بانوان ایران در این سطحاز مسابقات بود و همین كه توانستند در بازی آخر صاحب نتیجه شوند، قابل قبول است.
وی با تاكید بر بدشانسی تیم بسكتبال سه نفره بانوان در جام جهانی فیلیپین تصریح كرد: هم گروهی با تیم های قدرتمندی مثل آمریكا و روسیه آن هم در نخستین حضور بانوان ایران در میادین جام جهانی بدشانسی بزرگی بود كه تیم كشورمان با آن مواجه گردید. با این شرایط انتظاری هم نبود به جهت اینكه تیم ایران از گروه خود صعود كند. فقط اینكه قصد داشتیم پس از مدتها، تیم ایران در این رقابت ها حضور داشته باشد
نایب رئیس فدراسیون بسكتبال در این رابطه ادامه داد: می دانستیم كه تیم بانوان ایران ازحضور در جام جهانی نتیجه ای نمی گیرد و اصلا انتظاری از این حیث نداشتیم با این حال نتایج خوبی به دست آمد و بازیكنان تا حد زیادی هم به خودباوری رسیدند. از همین حضور در جام جهانی فیلیپین، ترس بازیكنان ما برای رویارویی با تیم های بزرگ و مدعی جهان ریخت. آنها توانستند آندورا كه رنكینگ دوم جهان را در اختیار دارد، شكست دهند.
وی با اشاره به اینكه سعیده علی در انتها مرحله مقدماتیبه عنوان ۱۰ بازیكن امتیاز آور معرفی گردید، تصریح كرد: اینها نشان داده است تیم سه نفره بانوان ایران می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد اگر برپایه برنامه اصولی تمرینات خویش را پیش ببرد و از امكانات لازم هم برخوردار باشد.
شجاعی با تاكید بر اینكه انگیزه ها در بسكتبال بانوان خیلی بالاست، تشكر خویش را از بازیكنان تیم اعزامی به فیلیپین و مربیان آنها اعلام نمود و اظهار داشت: همین یك برد به دست آمده برای ما بسیار پرارزش است.
وی همینطور در پاسخ به این پرسش كه «گلاره كاكاوند از زمان همكاری با فدراسیون بسكتبال، دو بار همراه تیم های اعزامی به مسابقات بین المللی سفر داشته است، دلیل این مورد چیست؟» اظهار داشت: البته گلاره فقط دو سفر انجام داده است و آن هم بعنوان مسئول تیم های اعزامی را همراهی كرده است. فكر نمی كنم مبحث مشكل دار و بدیهی باشد.
نایب رئیس فدراسیون بسكتبال در واكنش به این مورد كه «اما شما خودتان بعنوان نایب رئیس هیچ اعزامی تا به امروز نداشته اید!» تصریح كرد: اعتقاد من این است كه باید همه از سفرها بهره مند شوند مگر جایی كه حضور مسئول مربوطه لازم و ضروری باشد. به نظر من بهتر است كسانی كه در طول زمان های مختلف تلاش داشته و زحمت می كشند از سفرها هم بهره مند شوند. شخصا تمایل زیادی به سفر ندارم.
« نیكا بیك لیكلی بعنوان سرمربی تیم سه به سه ایران را در جام جهانی فیلیپین همراهی كرد، با تونجه به رضایتی كه از عملكرد این تیم دارید، این احتمال وجود دارد كه برای بازی های آسیایی هم این مربی كنار تیم باشد و یا طبق اعلام قبلی سیستم گردشی در مورد مربیان سه به سه اعمال می شود؟»
شجاعی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: نه؛ طبق آنچه پیش از این هم عنوان كرده بودیم خانم زمان پور هدایت تیم سه به سه را برای بازی های آسیایی عهده دار خواهد بود. حكم نیكا بیك لیكلی فقط برای جام جهانی فیلیپین بود.
وی در این رابطه ادامه داد: در بسكتبال سه به سه، مربی در حین بازی هیچ نقشی در عملكرد تیم ندارد چون نمی تواند حتی صحبتی با بازیكنان داشته باشد و اگر این مورد نادیده گرفته شود خطا خواهد بود. به شكلی تفكرات مربی در روز مسابقه اصلا كمك حال تیم نیست و بنابراین است كه روی گردشی بودن حضور مربیان در تیم سه به سه تاكید داریم.
شجاعی با اشاره به اینكه هفته آینده باید فهرست تیم ایران برای بازی های آسیایی معرفی شود، خاطرنشان كرد: بنابراین باید از همین امروز تمرینات تیم را آغاز نماییم تا حداقل بعد از یك مرحله تمرین بتوانیم فهرست اولیه بازیكنان برای اعزام به اندونزی را مشخص نماییم.
«احتمال استفاده از بازیكنان اعزامی به فیلیپین برای بازی های آسیایی چقدر است؟» این پرسش پایانی خبرنگار مهر بود كه فریده شجاعی در پاسخ به آن اظهار داشت: برای بازی های آسیایی باید شرایط سنی را لحاظ نماییم. از بین چهار بازیكن اعزامی به فیلیپین فقط یك نفر شرایط حضور در اندونزی را دارد. اردوی تیم برای بازی های آسیایی با حضور ۱۲ بازیكن برگزار می گردد واز بین آنها ۶ نفر معرفی می گردد.

1397/03/23
17:16:48
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری