در انتظار سهمیه كاراته و دوومیدانی؛

شرایط كاروان المپیك آرژانتین، دقیقا دوبرابر دوره قبل سهمیه گرفتیم

شرایط كاروان المپیك آرژانتین، دقیقا دوبرابر دوره قبل سهمیه گرفتیم اسب من: باآنكه فرصت كسب سهمیه برای بازی‎های المپیك جوانان ۲۰۱۸ هنوز تمام نشده اما كاروان ایران تا به امروز دو برابر دوره قبل موفق به كسب سهمیه و دریافت تائیدیه آنها از IOC شده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، آنچه این روزها برای ورزشكاران رده سنی جوانان ایران و جهان اهمیت دارد و گاها تمرین و تلاش شان صرفا در مسیر آن انجام می شود، المپیك جوانان است؛ نوپاترین رویداد مصوب كمیته بین المللی المپیك (IOC) كه فقط به اندازه دو دوره از آغاز برگزاری آن می گذرد.
كمیته بین المللی المپیك از سال ۲۰۱۰ برای برگزاری بازی های المپیك جوانان شروع به كار كرد. سنگاپور میزبان نخستین دوره این بازی ها بود كه با حضور نمایندگانی از ۸۶ كشور برگزار گردید. دومین دوره المپیك جوانان هم سال ۲۰۱۴ به میزبانی نانجینگ چین برگزار گردید و حالا آرژانتینی ها در آستانه برگزاری سومین دوره این بازی ها هستند.
سومین دوره بازی های المپیك جوانان طی روزهای ۱۲ تا ۲۶ مهرماه در در بوینوس آیرس برگزار می گردد. ایران كه در هر دو دوره ابتدایی این بازی ها شركت داشت برای المپیك آرژانتین هم كاروان اعزام می كند؛ كاروانی كه تا به امروز دقیقا دو برابر دوره قبل سهمیه گرفته و همچنان منتظر كسب سهمیه های جدید در دو رشته دیگر است.
حضور كاروان ایران در دومین دوره بازی های المپیك جوانان با ۱۶ سهمیه و در ۹ رشته انجام شد در صورتی كه تا به امروز برای تعیین تركیب كاروان اعزامی به آرژانتین ۳۲ سهمیه كسب شده است. البته كاروان ایران در نخستین دوره بازی های المپیك جوانان با ۵۲ در ۱۳ رشته سهمیه شركت كرد. بعضی از سهمیه های ایران در المپیك سنگاپور كسب شده و برخی هم اعطایی بودند اما از میان سهمیه های آرژانتین، هیچ یك اعطایی نیستند.
۳۲ سهمیه فعلی كاروان ایران برای المپیك ۲۰۱۸ آرژانتین
از مجموع ۳۲ سهمیه فعلی كاروان ایران برای المپیك ۲۰۱۸ جوانان، ۱۰ سهمیه متعلق به فوتسال پسران است كه سال قبل با قهرمانی تیم ایران در آسیا به دست آمد. سایر سهمیه ها اما در بخش انفرادی و در ۹ رشته دیگر به دست آمده است.
تكواندو (۶ سهمیه)، كشتی آزاد و فرنگی (۴ سهمیه)، قایقرانی (۳ سهمیه)، تیراندازی، وزنه برداری و تیروكمان (۲ سهمیه)، تنیس روی میز، ژیمناستیك و سواركاری (ِیك سهمیه) رشته هایی هستند كه ورزشكاران شان برای المپیك آرژانتین كسب سهمیه كرده اند.
تائید سهمیه های ایران توسط IOC
به گفته اصغر رحیمی سرپرست كاروان ورزش ایران در بازی های المپیك جوانان آرژانتین، سهمیه های هر كشور برای این بازی ها باید توسط كمیته بین المللی المپیك (IOC) تائید رسمی شود. این كمیته هر ۳۲ سهمیه ایران برای آرژانتین را تائید كرده است.
در انتظار سهمیه های كاراته و دوومیدانی
هنوز فرصت كسب سهمیه برای بازی های المپیك جوانان آرژانتین تمام نشده است. بنا بر اعلام اصغر رحیمی ایران هم از این شانس برخوردار می باشد كه در دو رشته كاراته و دوومیدانی كسب سهمیه كند.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برگزاری رقابت های انتخابی المپیك جوانان در رشته های مختلف در كل توزیع سهمیه ها، تا تیرماه ادامه دارد. كاروان ایران هم این شانس را دارد كه در دو رشته كاراته و دوومیدانی صاحب سهمیه شود.
رحیمی خاطرنشان كرد: طبق پیش بینی ها و بررسی های كه داشتیم، در كاراته احیانا سه سهمیه كسب خواهیم كرد. مسئولان دوومیدانی هم خوش بین هستند به اینكه بتوانند حدود ۵ - ۴ سهمیه برای آرژانتین كسب كنند. با این اوصاف با تعداد سهمیه هایی بیشتر از دو برابر دوره قبل در بازی ها شركت خواهیم كرد.
در انتظار مدال های بیشتر و جایگاه بهتر
به گزارش اسب من به نقل از مهر، كسب جایگاه بیست و ششم نتیجه حضور كاروان ایران در نخستین دوره بازی های المپیك جوانان (۲۰۱۰ سنگاپور) بود. این جایگاه با مجموع ۵ مدال (۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یك مدال برنز) به دست آمد. همینطور ۳ مدال طلا، ۳ مدال برنز و كسب جایگاه بیست و چهارم هم حاصل حضور كاروان ایران در دومین دوره المپیك جوانان (۲۰۱۴ نانجینگ چین) بود.
كاروان ورزش ایران امیدوار است از حضور در سومین دوره بازی های المپیك جوانان صاحب تعداد مدال های بیشتر و جایگاهی بهتر از دو دوره قبل شود.

1397/02/29
13:55:35
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: المپیك , تیم , دوومیدانی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری