كریم صفایی در گفتگو با مهر:

وزارت ورزش باید تایید صلاحیتم را اعلام نماید

وزارت ورزش باید تایید صلاحیتم را اعلام نماید اسب من: رئیس پیشین فدراسیون تیراندازی با كمان با تاكید بر اینكه صلاحیتش از جانب نهاد بالادستی تایید شده است اظهار داشت: وزارت ورزش باید این مورد را رسما اعلام نماید.كریم صفایی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه صلاحیت وی برای حضور در انتخابات روز سه شنبه فدراسیون تیروكمان تایید شده است برگزاری این انتخابات با شرایط فعلی را غیرقانونی عنوان نمود و در مورد آن توضیح داد.
وی با اشاره به اینكه وزارت اطلاعات بعنوان نهاد موظف برای بررسی صلاحیت كاندیداها، صلاحیتش را تایید كرده است، به خبرنگار مهر اظهار داشت: در پیگیری هایی كه داشتم متوجه شدم وزارت اطلاعات این مورد را تایید كرده و از نظر این نهاد مشكلی برای حضور من نیست. وزارت ورزش هم نامه ایثارگری من را گرفته و بنا بر این مورد بازنشستگی ام هم برطرف شده است.
وی با اشاره به اینكه از اینجا به بعد قضیه دست وزارت ورزش است و این وزارتخانه باید تایید صلاحیت من را به صورت رسمی اعلام نماید، تصریح كرد: آنچه مهم است اینكه این مورد هم حل شود یا نه، اصل داستان انجام شده است. می دانم كه می خواستند این آقا را بالای سر این رشته قرار دهند. منظورم شعبانی بهار است كه می خواهند وارد این سیستم كنند تا رئیس تیروكمان شوند.
رئیس پیشین فدراسیون تیروكمان با اشاره به اینكه برگزاری انتخابات این فدراسیون در شرایط فعلی دو اشكال اساسی دارد و با وجود تایید صلاحیت، تا این اشكالات رفع نشود در انتخابات حضور پیدا نخواهد كرد، به تشریح آنها پرداخت.
وی در این رابطه اظهار داشت: نخستین اشكال مربوط به مدیریت محمدعلی شجاعی بعنوان سرپرست می گردد. وی بر مبنای دو انتخابات جعلی رئیس فدراسیون تیروكمان بود. بر مبنای نامه نصرالله سجادی معاون وقت وزارت ورزش شجاعی ۲۸ رای باطل داشت. با این حال نامه، سلطانی فر برای وی (شجاعی) حكم سرپرستی فدراسیون تیروكمان زد. این حكم یك تبانی مجرمانه بشمار می رود.
صفایی دومین اشكال وارده به انتخابات تیروكمان را مربوط به كاندیدا شدن معاون وزیر ورزش دانست و اظهار داشت: آنچه مهم است شرایط كاندیداها در انتخابات باید مهم باشد اما از سه ماه قبل به شعبانی بهار گفتند تبلیغاتش را انجام دهد. حالا اینكه نتیجه استعلام دیگر كاندیداها چه می گردد و من مهم نبود ضمن اینكه وی باید از جایگاه سازمانی خود برای حضور در انتخابات استعفا می داد.
وی در این رابطه ادامه داد: برای كسی كه در جایی غیرمرتبط فعالیت می كند شائبه نفوذ در انتخابات نیست اما شعبانی بهار بعنوان معاون وزیر ورزش، كاندیدا شد. طبق برنامه از پیش تعیین شده تبلیغاتش را انجام داد و حتی با روسای هیئت های استانی هم ارتباط گرفت. این خود نوعی دخالت دولت بشمار می رود و بر مبنای ماده ۴ اساسنامه كمیته بین المللی پارالمپیك برگزاری انتخابات در چنین شرایطی باطل است.
وی تصریح كرد: در كل ورود دولت به هر رشته ای سبب تعلیق آن رشته می گردد. این اشكالات بایددر رابطه با تیر و كمان برطرف شود در غیر این صورت و حتی اگروزارت ورزش رسما صلاحیت من را تایید كند حضوری در انتخابات نخواهم داشت.
كاندیدای فدراسیون تیروكمان مرتبط با اینكه چرا هنوز تایید صلاحیت وی از جانب وزارت ورزش به صورت رسمی اعلام نشده توضیح داد و اظهار داشت: دستگاه وزارت ورزش مدعی است هنوز از وزارت اطلاعات نامه مكتوبی در این زمینه نگرفته است اما شخصا در پیگیری هایی كه از وزارت ورزش داشتم به من اعلام نمودند هیچ مشكلی ندارم حتی دكتر كامران نماینده مردم اصفهان در مجلس هم در نامه ای مكتوب به وزیر اطلاعات، صلاحیت من را تایید كرده است (متن این نامه در اختیار گروه ورزش خبرگزاری مهر قرار داده شده است).
صفایی در این رابطه خاطرنشان كرد: این نماینده مجلس در این نامه تاكید كرده است كه صفایی مرد است، رك است و زمان استیضاح وزیر ورزش دولت وقت تنها فردی بود كه به صورت مردانه ایستاد.
كریم صفایی در انتها صحبت های خود خاطرنشان كرد: بعنوان كاندیدا حق دارم كه از شرایطی مساوی با دیگر كاندیداها برخوردار باشم و دوم اینكه این حق را دارم كه بدانم اگر وزارت ورزش نامه صلاحیت من را گرفته چرا اعلام نمی كند و اگر هم تایید صلاحیت نشده ام دلیلش چیست؟ همه اینها بازی وزارت ورزش است.


1397/02/19
13:01:49
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: رسمی , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری