كریمی در نشست خبری:

به خاطر آقازاده ها ترك تشریفات نمی نماییم

به خاطر آقازاده ها ترك تشریفات نمی نماییم اسب من: مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی با تاكید بر اینكه در هیچ یك از مزایده های این شركت ترك تشریفات نمی گردد، اظهار داشت: حضور كارگران افغان در آزادی به من مربوط نیست.به گزارش اسب من به نقل از مهر، حسن كریمی مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی امروز در نخستین نشست خود در مورد خیلی از برنامه ها توضیح داد و اظهار داشت: ما دو وظیفه مهم داریم، اول ساخت پروژه های بزرگ و دوم نگهداری از اماكن تولید شده، البته گاها به نظام بی توجهی می شود، می گویند شاه آزادی را ساخته، انقلاب اسلامی چه كرده است؟ آزادی سال ۵۲ ساخته شد و سال ۵۴ هم مورد بازسازی قرار گرفت و مشخص است كه آن زمان اعتقاد به استقامت پروژه وجود نداشته است، حالا ما هزینه سنگینی برای حفظ این پروژه داریم. پس از انقلاب پروژه هایی مثل یادگار امام تبریز، ثامن مشهد، نقش جهان و... را احداث كردیم، ضمن اینكه چندین پروژه دیگر هم تولید شده است.
وی با اشاره به احداث مجموعه ورزشی المپیك در شهر آفتاب اظهار داشت: این مجموعه ۴۳۰ هكتار مساحت دارد، برای طراحی آن اقدامات اولیه را انجام داده ایم، در این طراحی ها پروژه را به صورتی در نظر گرفته ایم كه حتما یك استادیوم ورزشی با گنجایش بیش از ۱۰۰ هزار نفر داشته باشد. ضمن اینكه در غرب استان تهران می خواهیم یك زمین ۷۰ هكتاری را از دریاچه آزادی جدا نماییم. احداث این مجموعه جدید نه با پول دولتی، بلكه به صورت BOT صورت خواهد گرفت.
كریمی با اشاره به اینكه در این ورزشگاه انواع مجموعه های ورزشی لحاظ می شود، خاطرنشان كرد: در شرق تهران هم مجموعه سواركاری شهدا قرار دارد كه امكان جداسازی ۳۰-۲۰ هكتار از آن وجود دارد. این هم جزو برنامه های ما قرار دارد كه بتوانیم یك مجموعه جدید را در آن قسمت به وجود بیاوریم.
مدیرعامل شركت توسعه با اشاره به پروژه هایی كه باید به بهره برداری برسد، تصریح كرد: ما مسئولیت ۵۹۶ پروژه را داریم. تابحال ۳۹۰ پروژه به نتیجه موردنظر رسیده، طوری كه مورد بهره برداری قرار گرفته است. ۲۲۶ پروژه هم در دست احداث است كه ۶۶ پروژه فعال می باشند.
مشاور وزیر ورزش با تاكید بر اینكه اعتبارات شركت توسعه نسبت به سال قبل با كاهش ۴۰ درصدی مواجه می باشد، اظهار داشت: با این حال در نظر داریم تا آخر سال ۶۰ پروژه موردنظر را به سرانجام برسانیم.
مدیرعامل شركت توسعه و نگهداری اماكن ورزشی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد پروژه دهكده المپیك در شهر آفتاب توضیح بیشتری دارد و اظهار داشت: آستان امام خمینی (ره) زمین این مجموعه را در اختیار ما گذاشته است. قرار نیست برای ساخت آن روی منابع دولتی حسابی داشته باشیم، ازاین رو یك شركت كره ای بازدید لازم را از این مجموعه انجام داده است. در این زمینه به تفاهماتی هم رسیده ایم و احیانا همین شركت كار را اجرا خواهد نمود.
كریمی در مورد اینكه چقدر در اجرای برنامه های شركت توسعه از شعار «كالای داخلی» تبعیت می شود، اظهار داشت: پشتیبانی از كالای داخلی وظیفه ماست، از هر چیزی كه تولید داخلی باشد و استاندارد لازم را هم داشته باشد استفاده می نماییم. تلاشمان این است حداقل ها را وارد نماییم چون گاها كالای موردنیاز در داخل تولید نمی گردد یا تولید می گردد اما استاندارد لازم را ندارد.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، حسن كریمی در ادامه صحبت های خود در واكنش به اینكه كارگران افغانی در ورزشگاه آزادی مشغول به كار هستند، اظهار داشت: كارگرهای افغان همه جا هستند، به من بگویید كجا نیستند؟ مجموعه آزادی استثناء نیست اما بگویم هر بخش مسئولی دارد، كارگرانی كه در آزادی كار می كنند، كارگر ما نیستند. مجموعه آزادی پیمانكارانی دارد و این كارگران هم كارگران آنها هستند. برای من مهم این است كه مجموعه آزادی فعال باشد. خیلی مهم نیست كه چه كسی كار می كند، اگر استفاده از كارگران افغان ممنوع می باشد، وزارت كار باید برخورد كند. با این حال مبحث را بررسی می نماییم.
مدیرعامل شركت توسعه همینطور با تاكید بر اینكه سالن افراسیابی به فدراسیون بسكتبال اختصاص داده شده تا توسط این فدراسیون مورد استفاده قرار بگیرد اما هنوز قراردادی امضا نشده است، اظهار داشت: ما بعنوان یك شركت دولتی مالك هستیم و سالن ها را در ازای قرارداد به فدراسیون ها اختصاص می دهیم. ازاین رو وقتی قرارداد تمام می شود، فدراسیون مربوطه باید برود. بر این اساس سالن افراسیابی از جودو به بسكتبال داده شد، چون قرارداد شركت با جودو تمام شده بود. در واقع تشخیص وزارت ورزش این بود كه سالن افراسیابی به بسكتبال داده شود.
وی در پاسخ به پرسشی كه مرتبط با بازنشستگی و دوتابعیتی وی عنوان شد هم این چنین پاسخ داد: من بازنشسته نیستم، ۲۶ سال كارمند وزارت كشور بودم اما هنوز بازنشسته نشده ام، ضمن اینكه تابعیت هیچ كشوری را هم ندارم، شاید صحبت هایی كه در این زمینه مطرح می گردد به خاطر این است كه همسر من فیلیپینی می باشد. البته وی هم ۴۰ سال است كه ایران زندگی می كند و پاسپورت ایرانی دارد.
«درست است كه گفته می گردد شركت توسعه در مورد برخی مزایده ها و به خاطر حضور آقازاده ها در آن ترك تشریفات می كند؟»، كریمی در پاسخ به این پرسش اظهار داشت: تا زمانی كه من باشم ترك تشریفات نمی گردد، البته پروژه هایی در اختیار صندوق حمایت و فدراسیون ها قرار می گیرد كه آن هم با قیمت كارشناسی شده از جانب كارشناس دادگستری صورت می گیرد و ما در مبلغ اعلام شده دخیل نیستیم.
حسن كریمی همینطور مرتبط با مجموعه ورزشی شیرودی اظهار داشت: شیرودی یكی از قدیمی ترین مجموعه های كشور است. تمام ملت ایران از این ورزشگاه خاطره خوبی دارند اما واقعاً در شیرودی به خاطر نوع فضا و قدمت آن امكان فعالیت ورزشی وجود ندارد. بر همین مبنا می خواهیم قسمتی از ورزشگاه شیرودی كه مربوط به زمین فوتبال می گردد را به موزه تبدیل نماییم. اما در مورد برنامه های تجاری كه قبلاً عنوان شده بود، فعلا موضوعی نیست. این ورزشگاه خیلی فرسوده است. شاید بتوان از استخر و بدنسازی آن بهره برد اما فوتبال نه.
وی همینطور مرتبط با اینكه پیش از این وزیر ورزش اعلام نموده بود مجموعه آزادی طی دو سال بازسازی كامل می شود، اظهار داشت: حتما تا دو سال آینده این اقدام صورت می گیرد. ۷۰ میلیارد تومان حداقل بودجه ای است كه برای بازسازی آزادی لازم است. در این زمینه پیگیری لازم از جانب مسئولان مربوطه انجام شده است. سال قبل ۱۱ میلیارد برای بازسازی آزادی هزینه شد ضمن اینكه تجربه لازم هم وجود نداشت، در غیر این صورت سرعت كار خیلی بالاتر می رفت.
وی در این رابطه ادامه داد: اعتقاد دارم اگر اعتبارات لازم تامین نشود، مجموعه آزادی از بین خواهد رفت. البته این را بگویم افرادی مانند جهانگیری و نوبخت به خاطر اهمیت موضوع، وارد شده و همراه با وزیر ورزش مبحث را پیگیری می كنند در كل اینكه تا دو سال آینده یعنی آخر سال ۹۸ مجموعه ورزشی آزادی بازسازی خواهد شد.
وی همینطور در مورد ورزشگاه نقش جهان اظهار داشت: پیمانكار این ورزشگاه باشگاه سپاهان است. قرار بود این شركت پوشش سقف ورزشگاه را انجام دهد. البته مشكلاتی هم وجود دارد كه امیدوارم برطرف شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش به نحوه نگهداری از مجموعه ورزشی آزادی طی سالهای گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: به نظر من آزادی یك شهر است و به یك شهردار نیاز دارد نه مدیر ورزشی. شاید اگر حرفی بزنم، دوستان قبلی زیر سوال بروند اما واقعیت این است وقتی آزادی را تحویل گرفتم یك زباله دان بود. افرادی كه به مجموعه آزادی می رفتند انگار زیر آبكش نشسته بودند. مدیران ورزشی مجموعه آزادی را به این روز درآورده بودند. به قدری به این مجموعه بی توجهی شده بود كه فضای جنگل آن به صورت كامل خشكیده بود. بنابراین روز اول كه به شركت آمدم، ۵۰۰-۶۰۰ نفر را به آزادی فرستادم تا درختان را هرس كنند.
مشاور وزیر ورزش با تاكید بر اینكه هیچ نگاه ورزشی به مجموعه ورزشی آزادی ندارد، اظهار داشت: باید كسی مدیر این مجموعه باشد كه از ارتباطات لازم برخوردار باشد و بتواند در مورد مسائل امنیتی، اجرایی و مسائل در رابطه با شهرداری و غیره اقدامات لازم را انجام دهد. مجموعه ورزشی انقلاب هم شرایطی به همین صورت دارد. این مجموعه هم به شهردار نیاز دارد، بنابراین از شهرداری نیرویی را بعنوان مدیر مجموعه آزادی منصوب كردم كه ۲۰ سال فرماندار بود و مرتبط با مسائل امنیتی و اطلاعاتی تعامل لازم را دارد. به من بگوئید چنین فردی می تواند مدیریت لازم را برای مجموعه ورزشی داشته باشد یا فردی كه صرفاً ورزشی است.
كریمی با اشاره به تغییراتی كه پس از ورود وی به شركت توسعه و در مجموعه های ورزشی آزادی و انقلاب به وجود آمد، اشاره نمود و اظهار داشت: اگر وزیر ورزش از وضعیت گذشته راضی بود، تغییری در شركت تولید نمی كرد، وقتی هم كه من آمدم باید برای تحول، جابجایی و تغییر داشته باشم. این حق مدیر است كه نیروهایش را بتواند جابجا كند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری كه مرتبط با ضمانت شركت توسعه برای احداث پروژه های عنوان شده عنوان شد، اظهار داشت: تا وقتی كه سلطانی فر حضور داشته باشد، من هم هستم. این پروژه هایی كه عنوان كردم، قول من نیست، بلكه یك مجموعه در مورد آنها تصمیم گیری كرده است. شما تا ۶ ماه آینده چهره دگرگونی از مجموعه های آزادی و انقلاب خواهید دید. ما در مجموعه ورزشی انقلاب سه پاركینگ با ظرفیت ۲۷۰۰ ماشین تولید می نماییم تا كسی با خودروی شخصی وارد مجموعه نشود. برای تردد در داخل مجموعه هم از دوچرخه و ماشین های برقی استفاده می نماییم.
وی ادامه داد: ساخت دهكده المپیك در شهر آفتاب هم تصمیم وزارت ورزش است كه زمین آن هم گرفته شده است و مهم است كه بتوان كار را آغاز كرد. اگر سرمایه گذاری خارجی در آن صورت بگیرد، سه چهار ساله میتوان كار احداث و ساخت و ساز آن را جمع كرد اما اگر اسم دولت بیاید، تا ۵۰ سال دیگر هم تمام نمی گردد.
وی اظهار داشت: مرتبط با سروسامان دادن به نحوه ورود تماشاگران به ورزشگاه آزادی باید به این مورد اشاره كنم كه گیت های ویژه بانوان را در هم در برنامه داریم البته كه اجازه ورود خانم ها با ما نیست.

1397/02/16
12:03:07
5.0 / 5
5053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری