با شركت ۴۴ راس اسب؛

برگزاری هفته دوازدهم كورس اسبدوانی در بندرتركمن

برگزاری هفته دوازدهم كورس اسبدوانی در بندرتركمن اسب من: هفته دوازدهم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن با شركت ۴۴ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته دوازدهم این رقابت ها عصر جمعه ۴۴ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در هفت دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در پایان ۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های هفت گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه و چهار ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه یاسر جرجانی با اسب نازیلا زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب تیرپا یزدانی و آرمین آق آتابای با قوش قانت به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر بود كه رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد عنوان اول را به دست آورد و نورمحمد بهادر با اسب اوزان و یاسر جرجانی با اسب گلسا به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه نورمحمد بهادر با اسب خان یلمه موفق به كسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب آرشا و آرمین آق آتابای با اسب كاپیتان به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه جواد آچاك با اسب اورلیا زودتر از خط پایان عبور كرد و نورمحمد بهادر با اسب نیو كارناوال و آرمین آق آتابای با اسب تاوالیزا به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه نورمحمد بهادر با اسب سلطان صحرا نخستین نفر از خط پایان عبور كرد و ابراهیم قره داشلی با اسب ریحان گل و آرمین آق آتابای با اسب تای سوران نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
در دور ششم اسب های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آق اویلی بشگرد با اسب مه وش به كسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب قلیچ بابا و جواد آچاك با اسب هیدروژن به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور هفتم و پایانی اسب های تروبرد داخلی دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه نورمحمد بهادر با اسب بیوتی فلای نخستین نفر از خط پایان عبور كرد و جواد آچاك با اسب پامادور و آرمین آق آتابای با اسب براون استار به ترتیب دوم و سوم شدند.نورمحمد بهادر بهترین چابكسوار هفته
در پایان هفته دوازدهم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن، نورمحمد بهادر با كسب سه مقام نخست و سه مقام دوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، جواد آچاك موفق به كسب یك مقام نخست، یك مقام دوم و یك مقام سوم شد، آق اویلی بشگرد یك مقام نخست و یك مقام دوم كسب كرد، یاسر جرجانی موفق به كسب یك مقام نخست و یك مقام سوم شد و رامین قهرمانی یك مقام نخست به دست آورد.
لازم به ذكر است؛ رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن جمعه ۳۱ شهریورماه با برگزاری هفته قهرمانی در مجموعه سواركاری این شهرستان به پایان می رسد.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/06/25
14:17:44
5.0 / 5
5291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری