با شركت ۵۳ راس اسب؛

هفته پنجم كورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار گردید

هفته پنجم كورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار گردید اسب من: گنبد كاووس – هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی بهاره گنبد با شركت ۵۳ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی بهاره گنبد عصر جمعه ۵۳ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری در مجموعه سواركاری این شهرستان با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۱۰۷ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های هفت گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه رامین قهرمانی با اسب دل آرا (۳) زودتر از خط آخر گذشت و فیض الله رجال با اسب مردانه رحمتی و پیمان قلرعطا با اسب خان بولگ به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های تروبرد سه تا هفت ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر بود كه بنیامین جرجانی با اسب ای پی ایندی عنوان اول را به دست آورد و آق اویلی بشگرد با اسب ریگان و كمال دلیجه عطا با اسب رد شدو به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های تروبرد چهار تا هفت ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه كمال دلیجه عطا با اسب كاررا موفق به كسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب ایلوسیو و ابوطالب چاری زاده با اسب پانامرا به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون چهار تا ۶ ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شكل گرفت كه آق اویلی بشگرد با اسب پیر بابا زودتر از خط آخر عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب عالم ناب و كمال دلیجه عطا با اسب ویمتو به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های تروبرد سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب مستر دن اولین نفر از خط آخر عبور كرد و قربان محمد اودك با اسب هج پرنس و آرمین آق آتابای با اسب رسپكتیبل نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم اسب های دوخون سه تا ۶ ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه قربان محمد اودك با اسب لندی موفق به كسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور هفتم و پایانی اسب های دوخون سه تا پنج ساله و ۱۲ تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر رقابت كردند كه كمال دلیجه عطا با اسب گیورگی عنوان نخست را به دست آورد و پیمان قلرعطا با اسب بادیگارد و آرمین آق آتابای با اسب فریدا به ترتیب دوم و سوم شدند.آق اویلی بشگرد بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته پنجم رقابت های كورس اسبدوانی بهاره گنبد، آق اویلی بشگرد با كسب دو مقام نخست و یك مقام دوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، كمال دلیجه عطا دو مقام نخست و یك مقام سوم به دست آورد، بنیامین جرجانی و قربان محمد اودك هر كدام موفق به كسب یك مقام نخست و یك مقام دوم شدند و رامین قهرمانی یك مقام نخست به دست آورد.
لازم به ذكر است؛ هفته های ششم و هفتم رقابت های كورس اسبدوانی بهاره گنبد، ششم و هفتم اردیبهشت ماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.

1397/02/01
12:45:30
5.0 / 5
5138
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری