با شركت ۴۶ راس اسب؛

برگزاری دهمین هفته از كورس اسب دوانی تابستانی در بندرتركمن

برگزاری دهمین هفته از كورس اسب دوانی تابستانی در بندرتركمن اسب من: هفته دهم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن با شركت ۴۶ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته دهم این رقابت ها عصر پنجشنبه ۴۶ راس اسب از نژادهای تركمن و دوخون در ۶ دور هزار متری با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در پایان ۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه تا هفت ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه رامین قهرمانی با اسب گل بهار جاهد زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب آتا بیك و پیمان قلرعطا با اسب آل صقر باقچقی به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون سه ساله و صفر تا دو امتیازی به مسافت هزار متر بود كه محمد خوجملی با اسب نیتروژن عنوان اول را به دست آورد و جواد آچاك با اسب چیتانو و مهرداد خوجملی با اسب آرنیكا به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب تای سوران موفق به كسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب گلسا و رامین قهرمانی با اسب معركه به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیكاپ به مسافت هزار متر شكل گرفت كه آق اویلی بشگرد با اسب قره قیز زودتر از خط پایان عبور كرد و جواد آچاك با اسب مشكل و ستار مهرانی با اسب عالم ناب به ترتیب دوم و سوم شدند.در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب آرشا نخستین نفر از خط پایان عبور كرد و قربان محمد اودك با اسب آتلانتیك و ستار مهرانی با اسب ماه سلطان نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آق اویلی بشگرد با اسب هیدروژن موفق به كسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ایل یاسین و ستار مهرانی با اسب كاپیتان به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
آق اویلی بشگرد بهترین چابكسوار هفته
در پایان هفته دهم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن، آق اویلی بشگرد با كسب سه مقام نخست بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، رامین قهرمانی موفق به كسب یك مقام نخست و یك مقام سوم شد و محمد خوجملی و آرمین آق آتابای هر كدام یك مقام نخست به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته یازدهم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن جمعه ۱۷ شهریورماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/06/11
20:34:00
5.0 / 5
4980
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری