عبور چابك سواران از ایستگاه هشتم كورس اسب دوانی بندرتركمن

عبور چابك سواران از ایستگاه هشتم كورس اسب دوانی بندرتركمن اسب من: هفته هشتم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، هفته هشتم این رقابت ها عصر جمعه در هفت دور هزار و هزار و ۵۵۰ متری برگزار شد كه در پایان حدود 83 میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های هفت گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه تا پنج ساله از نژاد تركمن به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه یاسر جرجانی با اسب زومبا از خط پایان گذشت و قربان محمد اودك با اسب كیهان سلیم و عیدمحمد غراوی با اسب دریس خوجه به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون سه تا چهار ساله با امتیاز ۸ تا ۱۴ كه به مسافت هزار متر بود ستار مهرانی با اسب طاهاهورس عنوان اول را به دست آورد و نورمحمد بهادر با اسب فرسام 2 و آرمین آق آتابای با اسب دازقوش مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه نورمحمد بهادر با اسب فریدا موفق به كسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب آسیكس و آق اویلی بشگرد با اسب اوزان به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه قربان محمد اودك با اسب مشكل زودتر از خط پایان عبور كرد و آق اویلی بشگرد با اسب مه وش و آرمین آق آتابای با اسب كاپیتان به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه ستار مهرانی با اسب اسپرینگ نخستین نفر از خط پایان عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب مبارك و عیدمحمد غراوی با اسب المینا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب های دوخون دو ساله با امتیاز هشت تا ۱۲ به مسافت هزار متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه آرمین آق آتابای با اسب تامارا موفق به كسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ماكان و آق اویلی بشگرد با اسب پرگار به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور هفتم و پایانی نیز اسب های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه ستار مهرانی با اسب تایفون موفق به كسب مقام نخست شد و قربان محمد اودك با اسب آتلانتیك و آق اویلی بشگرد با اسب آتناگل به ترتیب دوم و سوم شدند.
ستار مهرانی بهترین چابكسوار هفته
در پایان هفته هشتم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن، ستار مهرانی با كسب سه مقام نخست و 24 امتیاز بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، نور محمد بهادر و آرمین آق آتابای هركدام موفق به كسب یك مقام نخست و دو مقام دومی شدند. قربان محمد اودك یك مقام نخست و یك مقام دومی كسب كرد و یاسر جرجانی با كسب یك مقام نخست به كار خود پایان داد.
لازم به ذكر است؛ هفته نهم رقابت های كورس اسبدوانی تابستانه بندرتركمن جمعه سوم شهریور ماه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.
 

1396/05/27
00:59:15
5.0 / 5
5344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری