مهر در گزارشی بررسی كرد؛

بی توجهی وزارت ورزش به تعیین رئیس 9 ماهه شد

بی توجهی وزارت ورزش به تعیین رئیس 9 ماهه شد به گزارش اسب من، در فاصله چند ماه تا برگزاری رویداد بزرگی چون المپیک یکی از فدراسیون های پرمدال از بلاتکلیفی رنج می برد و بیشتر از 9 ماه است در انتظار تعیین تکلیف رئیس جدید خود از جانب وزارت ورزش و جوانان است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی مهر ماه سال ۱۳۹۹ انجام شد و هاشم صیامی با کسب اکثریت آرا به مدت چهارسال به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی برگزیده شد. اردیبهشت سال ۱۴۰۲ در پی حاشیه های پیش آمده در ماراتن شیراز، صیامی از سمت خود استعفا داد و بعد از موافقت وزارت ورزش با این استعفا حمید سجادی وزیر ورزش وقت طی حکمی افشین داوری را به عنوان سرپرست فدراسیون دوومیدانی منصوب نمود.
دوومیدانی باز هم به افشین داوری وفا نکرد
حضور داوری هم اما خیلی طولانی نشد و پس از پایان بازی های آسیایی هانگژو کیومرث هاشمی که خود بتازگی به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شده بود مهدی مبینی را به عنوان سرپرست جدید فدراسیون دوومیدانی معرفی نمود، این انتصاب در حالی صورت گرفت که همه در این شرایط منتظراعلام زمان برگزاری انتخابات این فدراسیون المپیکی بودند نه معرفی یک سرپرست جدید.
وزیر وقت نداشت، باردیگر سرپرست آمد!
دوومیدانی رشته ای است که از آن به عنوان ورزش پایه و مادر نام برده می شود، چونکه تأثیر زیادی بر روی سایر رشته ها دارد و همین طور با ۱۴۴ مدال بیشترین مدال را در بازی های المپیک به خود اختصاص می دهد. بدیهی است فدراسیونی با چنین شرایط در سال منتهی به المپیک باید ثبات داشته باشد نه این که پس از گذشت ۱۰ ماه باردیگر سرپرست خودرا بشناسد! سرپرست فدراسیون به سبب نداشتن قدرت اجرائی بالا یا موجب وقفه در برنامه های فدراسیون می شود و یا چالش های جدیدی را به آن فدراسیون اضافه می کند.

جنجال و نارضایتی سهم همیشگی از سفره دوومیدانی
فدراسیون دوومیدانی که همیشه با جنجال و حواشی هم راه است در دوره سرپرستی از حواشی به دور نبود بطوریکه رسول حسینی قهرمان پرتاب دیسک ایران که در بازی های آسیایی هانگژو طلای این مسابقات را از آن خود کرد؛ با گلایه از وضعیت نامطلوب اردوها و امکانات فدراسیون برای تمرین، قصد خداحافظی داشت که البته با ورود فدراسیون، این قهرمان آسیا در تصمیمش تجدید نظر کرد. دیگر نمایندگان دوومیدانی ایران همچون حسن تفتیان هم از شرایط ناراضی هستند و طبیعی است که رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون و با این شرایط نباید به حضور پررنگ دوومیدانی کاران ایران چه در مسابقات کسب سهمیه و چه المپیک دل سپرد.
مجری کم سابقه ای که همه کاره بانوان شد!
در کنار حواشی و ناراضایتی ورزشکاران از وضع موجود اتفاقات عجیب و غریب در دوومیدانی ایران تمامی ندارد که یکی از آنها تغییر نایب رئیس فدراسیون بانوان دوومیدانی بود. پریسا بهزادی نایب رئیس فدراسیون دوومیدانی که حدودا یک دهه در این فدراسیون فعالیت می کرد و در این سال ها بانوان افت و خیز بسیار زیادی داشتند از سمت خود استعفا داد و در صورتیکه انتظار میرفت یک دوومیدانی کار روی کار بیاید، قرعه به نام یک مجری تلویزیون افتاد که نه فقط سررشته ای زیادی در دوومیدانی ندارد بلکه در امور اجرائی هم سابقه ای ندارد.

سهم دوومیدانی از المپیک چقدر است؟
به هر حال کمتر از یک سال تا شروع بازی های المپیک پاریس زمان باقی مانده اما هنوز یک سهمیه هم برای دوومیدانی ایران به دست نیامده است. بااینکه در مقطع فعلی فدراسیون درگیر برگزاری و میزبانی از مسابقات داخل سالن آسیاست ولی بدون شک تعیین تکلیف ریاست فدراسیون و داشتن برنامه منظم برای ورزشکاران این رشته که بتوانند در این فرصت محدود سهمی در کاروان اعزامی ایران به بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس داشته باشند از هر چیزی مهمتر است.
بی توجهی وزارت به دوومیدانی ایران ۹ ماهه شد!
دوومیدانی کاران در سال منتهی به المپیک حضور یک رئیس و دو سرپرست را تجربه کردند، اما هنوز خبری از زمان برگزاری مجمع انتخاباتی نیست. کیومرث هاشمی از ۲۷ شهریور به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شده و در این چند ماهه فرصت کافی برای برگزاری انتخابات را داشته است اما اینکه چرا وزارت ورزش قدمی برای سر و سامان دادن به دوومیدانی برنداشته، معلوم نیست.
هادی سپهرزاد در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که یک فدراسیون المپیکی چه صدمه ای در چنین شرایطی می بیند؟ اظهار داشت: قاعدتاً یکی از دلایلی که سبب شده دوومیدانی ایران از روزهای خوب خود فاصله بگیرد همین عدم ثبات مدیریت بوده است وگرنه نباید تک مدال احسان حدادی در این چند سال تنها آورده دوومیدانی ایران در بازی های المپیک باشد. البته موارد دیگری مانند عدم حمایت لازم از ورزشکاران و نبود امکانات لازم هم دوومیدانی کشورمان را از این مسیر موفقیت دور کرده است.
این مربی دوومیدانی در آخر اشاره کرد: یک ورزشکار برای ادامه مسیر حرفه ای خود نیازمند امکانات بیشتر و بهتری است که این مورد در کشورمان در این چند سال رعایت نشده است. باید بپذیریم که در وضعیت آماتوری نمی توان انتظار نتایج حرفه ای هم داشت.


منبع:

1402/11/16
13:33:37
5.0 / 5
333
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , پرتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری