مهر در گزارشی بررسی كرد؛

پیام های ناخوشایند از جلسات هیات اجرائی

پیام های ناخوشایند از جلسات هیات اجرائی اسب من: اسب من: برخی اعضای هیات اجرائی در نشست های اخیر مسیری را در پیش گرفته اند که اساسا ادامه آن، به شاکله اصلی این هیات و خروجی که باید برای ورزش قهرمانی داشته باشد، لطمه می زند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، هیات اجرائی یکی از با اهمیت ترین ارکان چهارگانه کمیته ملی المپیک و شاید هم با اهمیت ترین آنست که مصوباتش به صورتی چارچوب کار را مشخص و برای کارهای این کمیته و حتی اهداف ورزش در بعد آسیایی و المپیکی طراحی مسیر می کند.
اهمیت هیات اجرائی و مصوباتش
به همین منظور ۱۳ عضو هیات اجرائی هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه می دهند تا از کلی ترین موضوعات مرتبط به کمیته ملی المپیک گرفته تا جزئی ترین آنها را مورد بحث و بررسی قرار داده و در قالب مصوبه، برای ورزش و حداقل بخش مرتبط به این کمیته حکم کنند.
به واسطه ماموریتی که کمیته ملی المپیک برای تشکیل و آماده سازی کاروان اعزامی به بازی های آسیایی و المپیک دارد و این بازی ها هم با اهمیت ترین و اصلی ترین متر و معیار جهت ارزیابی واقعیت ورزشِ محسوب می شوند، اهمیت هیات اجرائی و مصوباتش نمود و جلوه بیشتری پیدا می کند این در حالیست که برخی اختلافات و کشمکش های فردی، جلسات اخیر این ترکیب و حتی خروجی آنها را به حاشیه کشانده است.

هیات اجرائی، نشست ها و مصوباتش از اهمیت زیادی در ارکان کمیته ملی المپیک برخوردار است
بحث و جدل به دلایلی خارج از شرح وظیفه و اختیارات
هیات اجرائی کمیته ملی المپیک در دوره مدیریت فعلی تا حالا برگزارکننده ۲۸ نشست بوده است. هر یک از این جلسه ها برمبنای دستورالعمل از پیش تعیین شده برگزار شده است، شاید تعدادی از آنها بدون نتیجه مشخص و مصوبه قابل بیانی تمام شده باشند اما قدر مسلم هیچ یک خالی از بحث و بررسی در مورد یک یا چند موضوع نبوده اند.
تفاوت دیدگاه جزو لاینفک مذاکره و گفت و گو بشمار می رود گو اینکه زمان بَر بودن همین مذاکره ها و گفت و شنودها موجب بی نتیجه ماندن برخی نشست ها شد اما آن چه امروز محل تامل شده، مناقشه هایی است که اتفاقا خیلی هم زود به بیرون از هیات اجرائی دَرز پیدا می کند.
شاید نیاز به مرور و یادآوری و حتی تشریح جریان نباشد که سفر یکی از اعضای بدون رشته هیات اجرائی به بازی های آسیایی بهانه شد تا یکی از نشست های اخیر با اختلاف نظر تند میان حاضران سپری شود، هفته گذشته هم انتقاد یکی از اعضا نسبت به بودجه تخصیصی به فدراسیونش، محل مناظره شد که البته موضوع بازهم میان اعضا باقی نماند.
اما آن چه این بحث و جدل ها و حاشیه های به وجود آمده از آنها را تیره تر می کند این که مسائل فردی و شخصی اعضای هیات اجرائی منجر به حواشی اینچنینی شده است نه وظایف و اختیارات آنها.
اساسنامه کمیته ملی المپیک در ماده ۱۷ که مربوط به «وظایف و اختیارات هیات اجرایی» می شود، ۸ وظیفه برای اعضا تشریح کرده است اما دلیل مجادله و مشاجره های اخیر ارتباطی به این وظایف و اختیارات نداشته است و این یعنی حاشیه سازی به خاطر مسائل ثانویه.

شرایط موجود در هیات اجرائی می تواند لطمات زیادی را متوجه کمیته ملی المپیک و اهدافش کند اگر محمود خسروی وفا ورود به موقعی نداشته باشد
لزوم ورود سریع و مستقیم رییس
اصل ماجرا این است که «برخی اعضای هیات اجرائی در نشست های اخیر مسیری را در پیش گرفته اند که اساسا ادامه آن، به شاکله اصلی این هیات و خروجی که باید برای ورزش قهرمانی داشته باشد، لطمه می زند.»
این در صورتی است که بگفته محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک، در یکی از آخرین نشست های ستاد عالی قبل از بازی های آسیایی، وزیر ورزش تاکید داشته که از این پس مصوبات هیات اجرائی بدون دخل و تصرف ملاک عمل خواهد بود.
همین موضوع هم اهمیت هیات اجرائی و کارهای آنرا بازگو می کُند، بدین سبب این که پس از هر نشست هیات اجرائی خبری در خصوص مشاجره و بگو مَگو دست به دست شود صورت خوشی ندارد. درست است که همه اعضا درگیر این بحث و جدل ها نیستند و فقط دو سه نفر پای ثابت اختلاف نظرها و حواشی حاصل از آن هستند، اما ادامه این روند اساسا به صلاح کمیته نیست.
بهتر است رییس کمیته ملی المپیک که ریاست نشست های هیات اجرائی را هم عهده دار است، هر چه زودتر مدیریت لازم برای پایان دادن به این اختلافاتِ بدون دلیل را اعمال نماید به ویژه که ادامه آن نتیجه ای ندارد جز برهم زدن تمرکز هیات اجرائی و به چالش کشیده شدن کمیته ملی المپیک در آستانه بازی های المپیک و تصمیم گیری های مهم برای این بازی ها.


منبع:

1402/08/25
14:19:03
5.0 / 5
230
تگهای خبر: المپیك , بازی , رشته , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری