آمریکایی ها از دست شمشیربازان ایران فرار کردند!

آمریکایی ها از دست شمشیربازان ایران فرار کردند! به گزارش اسب من، رئیس فدراسیون شمشیربازی اظهار داشت: سابر ایران با کسب مدال برنز جام جهانی مادرید دست به کار بزرگی زد و در این مسابقات، تیم آمریکا هم از دست ملی پوشان فرار کرد.


علیرضا پور سلمان در گفتگو با ایسنا درباره ی کسب مدال برنز جام جهانی شمشیربازی مادرید توسط سابریست های ایران بیان کرد: مسابقات سنگین بود و همه تیم ها با تمام قوا آمده بودند، دیگر نمی توان اظهار داشت که فلان تیم ضعیف است چون همه تیم ها پیشرفت کرده اند. در این جام جهانی شاهد بودیم که تیم مجارستان در رقابت با ژاپن بازی سختی داشت تا پیروز شد. ملی پوشان ما هم کار بزرگی کردند و می توان گفت با نتیجه ای که به دست آمد، در سابر دنیا ساختارشکنی شد.
*سابریست ها با فشار زیاد مقابل آمریکا بازی کردند
پورسلمان در مورد شکست ایران مقابل آمریکا در نیمه نهایی جام جهانی اظهار داشت: آمریکایی ها از دست ما فرار کردند. ما پس از مسابقه گرجستان، ۱۵ دقیقه بیشتر فرصت برای بازی با آمریکا نداشتیم. در بازی با کانادا هم دستگاه خراب شده بود و مسابقات به تاخیر افتاد، از همین رو ملی پوشان با فشار خیلی زیادی با آمریکا بازی کردند. امیدوار هستم همین نتیجه خوب را در قهرمانی آسیا و جهان تکرار نماییم تا بتوانیم راه را برای کسب سهمیه المپیک هموار نماییم. ما امتیاز خیلی خوبی را در این جام جهانی کسب کردیم اما هنوز تا کسب سهمیه المپیک خیلی راه داریم.


*هر مسابقه یک چالش جدید است
رئیس فدراسیون شمشیربازی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به مدالی که تیم شمشیربازی سابر ایران در جام جهانی گرفت، با آرامش خاطر بیشتری در قهرمانی آسیا و جهان شرکت می کند؟ اشاره کرد: مسابقات قهرمانی آسیا و جهان سنگین است و باید بپذیریم با هر تیمی که بازی داریم یک چالش جدید است. همه تیم ها همچون چین، ژاپن و ازبکستان قوی شده اند. تیم ایران توانست قدم اول را محکم بردارد اما هر مسابقه چالش خودرا دارد و تا آن زمان که سهمیه المپیک را نگیریم و در نهایت منجر به کسب مدال المپیک نشود، این فشار را داریم.
*سرمایه گذاری روی سابر دختران و اپه مردان را ادامه می دهیم
پورسلمان درباره ی ی این که تنها یک سهمیه اپه دختران به تیم سابر مردان برای بازی های آسیایی افزوده شد، اظهار داشت: ستاد عالی بازی ها، نتیجه بازی های کشورهای اسلامی و نتایج تیم ها را در نظر گرفت. اگر دختران سابر و اپه مردان اعزام نشوند، سرمایه گذاری را که روی این تیم ها آغاز نموده ایم را ادامه خواهیم داد.
بیشتر بخوانید:
درخشش شمشیربازان ایرانی با کسب مدال برنز جام جهانی
شمشیربازی ایران فینالیست جام جهانی نشد
صعود تیم سابر ایران به نیمه نهایی جام جهانی با درخشش باهر1402/02/26
14:18:09
5.0 / 5
262
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری