نشست هماهنگی مینی فوتبال محلات برگزار شد

کلهر: وزارت ورزش حامی استان هاست

کلهر: وزارت ورزش حامی استان هاست اسب من: معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی بر برگزاری باشکوه مسابقات مینی فوتبال محلات به عنوان بزرگترین رویداد ورزش همگانی کشور تاکید نمودند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، مسابقات مینی فوتبال محلات سراسر کشور از بهمن ماه با سیاستگذاری وزارت ورزش و اجرای فدراسیون ورزش های همگانی در ۳۱ استان کشور شروع و تا مردادماه سال آینده ادامه خواهد داشت.
به همین خاطر نشست هماهنگی این دوره از مسابقات با حضور سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، علی خلیلی سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی، علیرضا مهدوی سرپرست سازمان توسعه ورزشهای تفریحی و رقابتی فدراسیون، کریم مقدم نایب رییس فدراسیون آسیایی مینی فوتبال و مدیران کل ورزش و جوانان استانها بصورت مجازی اجرا شد.
سینا کلهر: وزارت ورزش تمام قد حامی استانها خواهد بود/ از تمام ظرفیت ورزش کشور استفاده خواهیم کرد
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی ضمن تقدیر از زحمات تمامی مدیران کل ورزش و جوانان استان در برگزاری جام پرچم گفت: مسابقات نهایی جام پرچم بزودی برگزار می شود، اما قبل از برگزاری نشست هماهنگی با مدیران کل ورزش و جوانان استان برگزار می شود تا از مجموع نظرات مسئولین ذی ربط این حوزه بهره مند شده باشیم و آنرا به کار ببندیم.
سینا کلهر افزود: زمانی که می خواستیم جام پرچم را برگزار نماییم، بسیاری از کارشناسان برگزاری این رویداد بصورت سراسری را غیرممکن می دانستند اما با پیشگاهی چند استان و تلاش و همت سایرین شاهد تحولی در اجرای این طرح بودیم که بیش از ۵ هزار تیم در آن شرکت کردند.
وی با تأکید بر اینکه برگزاری این رویدادها به اقتصاد ورزش هم کمک خواهد کرد، افزود: برگزاری مسابقات مینی فوتبال محلات هم می تواند به پویایی و نشاط در میان جامعه کمک نماید. به همین خاطر تمام استانها باید همت و توجه ویژه ای به این مسابقات داشته باشند.
معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه «پایش ورزش همگانی» بزرگترین مشکل این حوزه است اشاره کرد: باید تلاش نماییم مانایی و ماندگاری ورزش همگانی در کشور را بالا ببریم. برگزاری مسابقات مینی فوتبال می تواند به مرور زمان این اتفاق را برای ورزش ما رقم بزند.
سینا کلهر در واکنش به این انتقاد که برگزاری این مسابقات تداعی کننده ورود به ورزش قهرمانی است اظهار داشت: اینطور نیست. ما می خواهیم از ظرفیت های ورزش قهرمانی برای نهادینه کردن ورزش همگانی استفاده نمائیم. ما در ورزش همگانی کار قهرمانی نمی نماییم اما تلاش می نماییم از امکانات و ظرفیت های این حوزه به نفع ورزش همگانی بهره ببریم.
کلهر با اشاره به تامین هزینه مسابقات مینی فوتبال محلات کشور اظهار داشت: برنامه ریزی ما این است که هزینه این مسابقات را فدراسیون ورزش های همگانی تامین کند اما استانها هم باید این مسابقات را از خودشان بدانند و طوری عمل کنند که این مسابقات به جامی برای محلات سراسر کشور تبدیل گردد.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با اشاره به رده سنی شرکت کنندگان در رویداد گفت: این مسابقات برای رده سنی بالای ۱۵ سال در نظر گرفته شده است اما می توان برای رده سنی پایین تر از این هم شرایط را فراهم نمود تا اگر استقبال خوبی صورت گرفت، برگزاری این رده سنی را هم در دستور کار قرار داد.
کلهر اشاره کرد: اگر ما از جام و جایزه و لیگ صحبت می نماییم فقط به این خاطر است که بتوانیم انگیزه ورزش کردن را در میان مردم بیشتر نماییم. همه هدف ما این است که از ظرفیت کل ورزش کشور برای تامین سلامتی مردم بهره ببریم.
خلیلی: «مینی فوتبال» ظرفیت ورزش محلات کشور را فعال می کند
سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی با اشاره به ضرورت توسعه ورزش همگانی در محلات تصریح کرد: این طرح بمنظور فعال سازی ظرفیت محلات در زمینه ورزش همگانی تدوین و بعد از بررسی های انجام شده به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی اشاره کرد: این مسابقات بصورت رایگان برای علاقمندان برگزار می شود و سعی شده دغدغه آنها برای بیمه ورزشی هم حل شود و در تعامل با فدراسیون پزشکی و ورزشی قرار شد ۵۰ درصد هزینه ها برعهده این فدراسیون باشد.
علی خلیلی مشارکت محلات در توسعه ورزش همگانی را یکی از پیش نیازهای اصلی رفع کم تحرکی دانست و تصریح کرد: جام مینی فوتبال محلات می تواند ظرفیت های ناشناخته محلات را در بعد ورزش همگانی و قهرمانی به جامعه ورزشی کشور معرفی نماید.
وی با اشاره به اینکه باید ظرفیت محلات را برای رقابت سالم فعال نماییم اشاره کرد: یکی از اهداف ما این است که بتوانیم با فعال کردن ظرفیت ورزش در محلات سراسر کشور، به رشد و توسعه ورزش همگانی و نشاط عمومی جامعه کمک نماییم.
سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به هزینه های برگزاری این رویداد بزرگ اظهار داشت: در کنار استانهای سراسر کشور خواهیم بود تا بتوانیم این مسابقات را به بهترین شکل ممکن برگزار نماییم. هزینه های اجرائی قسمتی از مسابقات مانند جوایز بوسیله فدراسیون ورزشهای همگانی در اختیار هیات های استانی قرار خواهد گرفت، هزینه داوران نیز بوسیله انجمن پرداخت خواهد شد و دیگر هزینه ها بوسیله ادارات کل پرداخت خواهد شد.
مهدوی: همگرایی هیات ها و ادارات کل شرط موفقیت رویداد است
علیرضا مهدوی سرپرست سازمان توسعه ورزشهای تفریحی و رقابتی فدراسیون فدراسیون ورزش های همگانی نیز در این نشست به تشریح شرایط برگزاری این مسابقات پرداخت و اظهار داشت: هم گرایی بین هیات ورزشهای همگانی استانها و ادارات کل ورزش و جوانان استان پیش شرط اجرای موفق مسابقات مینی فوتبال محلات است.
مهدوی افزود: برگزاری مسابقات مینی فوتبال محلات زمینه ساز برگزاری لیگ خواهد شد و امیدواریم این رویداد بتواند نقش کلیدی در ایجاد نشاط و شادی در محلات سراسر کشور داشته باشد.
مقدم: بهترین ها به تیم ملی مینی فوتبال ایران دعوت می شوند
رئیس انجمن مینی فوتبال فدراسیون ورزشهای همگانی و نایب رییس فدراسیون آسیایی مینی فوتبال اظهار داشت: این رشته در جهان جایگاه ویژه ای دارد و خیلی از فوتبالیست های نامدار دنیا در مینی فوتبال فعالیت داشته اند.
وی افزود: خاصیت این مسابقات این است که در دو رده بانوان و آقایان برگزار می شود و با برگزاری مطلوب این مسابقات، تلاش می نماییم برای رده سنی زیر ۱۵ سال هم مسابقات دیگری را در نظر بگیریم. مقدم اشاره کرد: اساسا با رسیدن تیم ها به مراحل پایانی بازیکنان بااستعداد و مطرحی هم کشف خواهند شد که بهترین های آنها را به تیم ملی دعوت می نماییم. این مسابقات محلی برای شناسایی استعدادهای مینی فوتبال در کشور خواهد بود. در این جلسه دکتر آذین ساکی کارشناس دفتر توسعه ورزش همگانی، ایمان متقیان نژاد سرپرست دبیری فدراسیون ورزشهای همگانی، محمود رضا قاسمی سرپرست کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی، نیما حسن زاده سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی نیز حضور داشتند.
در این جلسه آذین ساکی کارشناس دفتر توسعه ورزش همگانی، ایمان متقیان نژاد سرپرست دبیری فدراسیون ورزشهای همگانی، محمود رضا قاسمی سرپرست کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی، نیما حسن زاده سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی نیز حضور داشتند.


منبع:

1401/10/12
18:14:03
5.0 / 5
316
تگهای خبر: بازی , پزشك , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری