۶ روز بدون یك كاندیدا؛

استقبال سرد از ریاست شمشیربازی

استقبال سرد از ریاست شمشیربازی به گزارش اسب من، مهلت نام نویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون شمشیربازی در حالی از نیمه گذشته که حتی یک نفر هم برای تصدی این فدراسیون اعلام آمادگی رسمی نداشته است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، انتخابات و به سرانجام رساندن امور لازم برای برگزاری آن، اصلی ترین مبحث پیرامون فدراسیون شمشیربازی طی ماه های گذشته بود بخصوص که فرایند انتخابات جدید این فدراسیون در یک مرحله نصف و نیمه ماند و در ادامه هم با تعیین دومین سرپرست برای فدراسیون، ثبت نامهای قبلی انجام شده از متقاضیان ریاست ابطال اعلام گردید.
اصلا در همین راستا بود که به علیرضا پورسلمان سرپرست فدراسیون شمشیربازی برای مهیا کردن شرایط انتخابات و برگزاری آن، مأموریت سه ماهه داده شد. با این وجود دو ماه زمان بُرد تا پس از ورود وی به فدراسیون، انتخابات آن به جریان بیفتد آنهم بدون سرو صدا!
نام نویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون شمشیربازی که مرحله نخست برای برگزاری انتخابات بشمار می رود از شنبه هفته گذشته (۲۸ آبان ماه) شروع شد اما تا به امروز که وارد هفتمین روز شده است حتی یک نفر هم برای تکمیل فرم و اعلام آمادگی رسمی اقدامی نداشته است.
شاید عدم اطلاع رسانی گسترده در مورد نام نویسی از کاندیداهای شمشیربازی بی تأثیر در این حوزه نباشد. البته فدراسیون بر روی سایت خود نام نویسی از کاندیداها را اطلاع رسانی کرده است اما این مهم بازتاب خبری زیادی نداشته و چه بسا همین مساله بی اطلاعی متقاضیان برای ورود به انتخابات را سبب شده باشد.
به هر حال در مهلتی که سال قبل برای نام نویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون شمشیربازی تعیین شده بود، افرادی برای اعلام آمادگی رسمی اقدام نمودند و در نهایت هم پرونده فضل الله باقرزاده، شهرام ضمیریان و رضا حدادیان به منظور تایید صلاحیت در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفت اما در این دوره و تا به امروز انتخابات پیش روی شمشیربازی هیچ کاندیدایی ندارد.
البته از مهلت ۱۰ روزه ای که برای نام نویسی از کاندیداهای ریاست فدراسیون شمشیربازی تعیین شده هنوز چهار روز باقی مانده است - با احتساب امروز- و ورود متقاضیان طی روزهای آینده مشخص کننده وضعیت انتخابات و کاندیداهای آن است.
به نظر می رسد علیرضا پورسلمان سرپرست فعلی فدراسیون از کاندیداهای جدی برای انتخابات آینده باشد. البته وی به منظور حضور در اجلاس جهانی عازم سوئیس شده است اما اگر طی چهار روز آینده فرمی به نام او کامل و در اختیار دبیرخانه مجمع قرار داده شد نباید تعجب کرد بخصوص که پورسلمان پس از دریافت حکم سرپرستی تاکید داشت که یکی از برنامه هایش ورود به انتخابات است.

به گزارش اسب من به نقل از مهر، فدراسیون شمشیربازی ۲۵ اردیبهشت ماه به پایان سومین دوره ریاست فضل الله باقرزاده رسید اما سه روز پس از آن وی با حکم وزیر ورزش بعنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد در صورتی که خود یکی از سه کاندیدایی بود که برای انتخابات فدراسیون نام نویسی کرده بود و پرونده اش برای تایید صلاحیت در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفته بود.
وزارت ورزش که در محترم نشمردن بسیاری اصول و مقررات برای انتخابات کم سابقه نیست همیشه بر این اخلاق مداری پایبند بوده ک سرپرست ها در انتخابات شرکت نداشته باشند. ازاین رو این وزارت خانه با معرفی باقرزاده بعنوان سرپرست و با در نظر گرفتن نص اساسنامه در مورد سه دوره ریاست افراد در واقع ابطال ثبت نام کاندیداهای قبلی و از سرگیری فرایند انتخابات از حالت یحتمل به قطعیت نزدیک تر کرد.
در همین راستا علیرضا پورسلمان ۳۱ شهریورماه بعنوان سرپرست جدید فدارسیون شمشیربازی ارائه شد تا ثابت شود این فدراسیون باید در مسیری جدیدی برای انتخابات قرار بگیرد.


منبع:

1401/09/06
12:11:08
5.0 / 5
235
تگهای خبر: بازی , ثبت نام , رسمی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری