طلای قهرمانی جهان فدای امتیاز لیگ وزنه برداری!

طلای قهرمانی جهان فدای امتیاز لیگ وزنه برداری! اسب من: شانس کسب مدال طلای قهرمانی جهان فدای رقابت دو تیم در لیگ برتر شد و دست وزنه برداری ایران در قهرمانی جهان خالی تر از قبل خواهد بود.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مرحله اول لیگ برتر وزنه برداری با یک اتفاق تلخ همراه بود و رسول معتمدی وزنه بردار دسته ۱۰۲ کیلوگرم از ناحیه آرنج مصدوم گردید و مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ را از دست داد. معتمدی در رقابت با رضا دهدار زیر وزنه ۱۷۷ کیلوگرم لطمه دید و طبق اعلام فدراسیون دو ماه از وزنه برداری دور خواهد بود.
نکته مهم این است، معتمدی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ که نخستین گزینشی المپیک پاریس است را نیز از دست داد و این در حالیست که او شانس کسب مدال طلا در این مسابقات نیز بود.
اما نکته این است که رقابت غیر ضروری در لیگ، یک شانس طلای ایران در مسابقات جهانی را گرفت. رقابت سنگین این دو وزنه بردار در یک ضرب آن هم در آستانه قهرمانی جهان کاملا غیر ضروری بود و الان این سوال مطرح است که چرا این دو وزنه بردار باید در لیگ، رقابتی در سطح جهان داشته باشند؟ وزنه ۱۷۷ کیلوگرم که مربی ذوب آهن انتخاب نمود، معتمدی آنرا در قهرمانی جهان ۲۰۲۱ زده بود و حتی در بازی های کشورهای اسلامی که رقابت سنگین بود نیز معتمدی باز هم وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را زد. در حقیقت در لیگ وزنه ای در سطح رقابت جهانی برای معتمدی گرفته شد.
جباری و رامهرمزی مربیان ذوب آهن و ملی حفاری که هر دو باسابقه هستند باید پاسخ بدهند که آیا امتیاز لیگ برتر آن قدر مهم بود که وقتی می دانستند دهدار و معتمدی ۲۰ روز دیگر باید در قهرمانی جهان وزنه بزنند، باز هم شرایطی فراهم کردند که این دو وزنه بردار رقابتی در سطح جهان داشته باشند و زیر وزنه های سنگین بروند؟
معتمدی شانس اصلی مدال طلا برای ایران بود و در شرایطی که ایران رقابت بسیار سختی در اوزان مختلف برای کسب مدال جهانی دارد، چرا از او مراقبت بیشتری نشد تا این چنین مدال قهرمانی جهان و امتیاز سهمیه المپیک را به آسانی از دست ندهد. درست است که وزنه بردار در لیگ در اختیار مربی باشگاهی است اما زمانی که در آستانه مسابقه مهمی چون قهرمانی جهان هستیم، اولویت باید تیم ملی و قهرمانی جهان در نظر گرفته می شد.
ایران مقرر است با تیم کیفی به قهرمانی جهان اعزام شود و تعداد نفرات بسیار کمی شانس کسب مدال در این مسابقات را دارند و معتمدی تنها شانس مدال طلای ایران بود بدین جهت باید برنامه ریزی بهتری انجام می شد تا همان تعداد نفرات اندک تا قهرمانی جهان حفظ می شدند. حتی بهتر بود که برگزاری لیگ برتر به پس از قهرمانی جهان موکول می شد و این چنین فدراسیون در آستانه قهرمانی جهان ریسک نمی کرد تا اینگونه شانس مدال جهانی فدای گرفتن امتیاز در لیگ وزنه برداری نمی شد.
منبع:

1401/08/26
12:33:28
5.0 / 5
116
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری