بی توجهی دوومیدانی کاران شاخص به اردوی تیم ملی

بی توجهی دوومیدانی کاران شاخص به اردوی تیم ملی به گزارش اسب من، برخی از ورزشکاران دعوت شده به اردوی تیم ملی دوومیدانی ایران حاضر به شرکت در این اردو نشدند.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، نخستین اردوی تیم ملی دوومیدانی ایران جهت شرکت در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ چین برگزار شد اما برخی از ورزشکاران در اردو شرکت نکردند.

اولین مرحله اردو با هدف ارزیابی پزشکی و جسمانی دوومیدانی کاران در قسمت زنان طی روزهای ۱۵ و ۱۶ آبان و در قسمت مردان ۱۷ و ۱۸ آبان در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در بخش زنان ۲۱ ورزشکار و در قسمت مردان هم ۲۶ نفر به اردو دعوت شده بودند اما برخی از ورزشکاران به اردو نرفتند.

احسان حدادی، حسن تفتیان و فرزانه فصیحی چهره های شاخصی بودند که در اردو شرکت نکردند.

فدراسیون در نظر داشت تا با برگزاری این اردو از وضعیت سلامتی ورزشکاران خود اطلاع کسب کند تا با عنایت به ارزیابی های فنی برنامه مناسبی را برای بازی های آسیایی طراحی کند.

هرچند در دوومیدانی به علت تعدد مواد امکان برگزاری اردوی متمرکز کمتر از رشته های دیگر است اما برگزاری اردو به منظور ارزیابی وضعیت ورزشکاران مشکلی ندارد و باید در زمان های مختلف جهت نظارت دقیق بر دوومیدانی کاران صورت گیرد.

برخی از ورزشکاران از توجه کم فدراسیون شکایت می کنند اما حالا که فدراسیون به دنبال ارزیابی آنها بوده، حاضر به شرکت در اردو نشده اند. فدراسیون نباید از کنار این ماجرا ساده عبور کند و صرفاً به خواسته های ورزشکاران جواب مثبت بدهد، چون که این مورد ورزشکارسالاری را بیشتر می کند؛ موضوعی که از سوی کمیته ملی المپیک بعنوان نقطه ضعف دوومیدانی عنوان شد.

منبع:

1401/08/22
08:55:27
5.0 / 5
222
تگهای خبر: اردو , اسب , المپیك , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری