ادعاهای دختر دوچرخه سوار ایران پس از مسابقات كره جنوبی

اشتباهات عجیب سرپرست ایران در دوچرخه سواری قهرمانی آسیا چگونه دو مدال پرتوآذر پرپر شد!

اشتباهات عجیب سرپرست ایران در دوچرخه سواری قهرمانی آسیا چگونه دو مدال پرتوآذر پرپر شد! اسب من: اسب من: پرافتخارترین دختر دوچرخه سوار ایران علت مدال نگرفتنش در قهرمانی آسیا 2022 را بازگو و ادعا کرد که مدالش بخاطر بی دقتی سرپرست تیم از دست رفت.فرانک پرتو آذر در گفتگو با ایسنا درباره ی این که با وجود برنامه ریزی که برای مدال مسابقات دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی آسیا داشت، موفق به گرفتن آن نشد، بیان کرد: پس از مسابقات قهرمانی آسیایی تایلند، در این دو سال خیلی تلاش کردم تا بدنم را آماده نگه دارم و بتوانم در مسابقات قهرمانی آسیایی ۲۰۲۲ کره جنوبی نتیجه لازم را بگیرم. تیمم برای امسال یک میلیارد تومان برای من هزینه کرد و ۲۰ هزار یورو تجهیزات در قهرمانی آسیا همراهم بود و کاملا آماده بودم. مسابقات انفرادی قهرمانی آسیا برای من خیلی مهم بود که هم سطح خودم را نشان دهم و هم ببینم برای مسابقات کسب سهمیه المپیک و بازی های آسیایی در چه شرایطی قرار دارم.
*همه دیدند چه پیشرفتی داشتم
او افزود: اختلاف سطحی هم که من داشتم در طول مسابقه کاملا مشخص بود و حتی فیلم های مسابقه من نیز موجود است و همه دیدند که من چقدر پیشرفت داشته ام و به چه جایگاهی در آسیا رسیده ام.
*سرپرست تیم برنامه ریزی داشت، زمان را از دست نمی دادم
پرتو آذر در مورد پنچر شدن دوچرخه اش در مسابقات قهرمانی آسیا ادعا کرد: پنچری جزو از رشته ما است و پیش می آید اما اگر یک تیم برنامه ریزی داشته باشد که در این مواقع چه کاری انجام دهد، زمان کمتری از دست می رود. دوچرخه من در مسابقه پنچر شد و اگر سرپرست تیم (ناصر شهبازی) برنامه ریزی داشت، لازم نبود که خودم مسیر را پیاده بروم تا طوقه ام را عوض کنم و جایگاه سوم من احتمالاً حفظ می شد چون با نفر بعدی خود اختلاف زیادی داشتم. قطعه ای برای پنچری است که به اندازه یک بند انگشت است و اگر آنرا داشتم داخل لاستیک فرو می کردم و دیگر لاستیک دوچرخه ام اینقدر سریع باد خالی نمی کرد که مجبور شوم پیاده دوچرخه را ببرم و زمان زیادی را از دست بدهم.
او اضافه کرد: من اگر می دانستم که هیچ برنامه ریزی از سمت سرپرست - مربی که همراه تیم اعزام شد در این مورد وجود ندارد، تجهیزات لازم برای این شرایط را هم همراه خود می بردم. همانطور که گفتم ۲۰ هزار یورو تجهیزات همراهم بود و بردن وسایلی که قیمت آنها به ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان می رسد، کار خاصی برای من نبود و زمان زیادی را از دست نمی دادم.
پرتوآذر در پاسخ به این پرسش که اطلاع داده بودید چنین وسایلی لازم دارید؟ اشاره کرد: این وظیفه من نیست و سرپرست باید لوازم را بیاورد. اگر قرار باشد من بگویم کدام وسایل را بیاورد پس سرپرست چه نقشی دارد؟ من تیم های دیگر را دیده ام و می دانم که همه لوازم را با خود می آورند تادوچرخه سوار در حین مسابقه زمان کمتری از دست بدهد. به هر حال پنچری جزو مسابقه ما است اما سرپرست همراه خود هیچ لوازمی نیاورده بود تا اگر در حین مسابقه اتفاقی افتاد، آماده باشد و زمان کمتری از دست برود. حتی من خودم کار پنچر گیری را انجام دادم. برای من این سوال مطرح است چرا نباید تیم ملی ایران همانند کشورهای دیگر برنامه ای برای اتفاقات احتمالی داشته باشد؟ حتی ما خودمان به سرپرست گفتیم دو غلتک بیاورد تا رکابزنانی که همزمان مسابقه دارند، هر دو بتوانند همزمان از غلتک بهره گیرند اما در محل مسابقات متوجه شدیم یکی از غلتک ها کار نمی کند و حتی چک نکرده بودند که ببینند غلتک ها سالم هستند یا نه.
*سرپرست شماره من را فراموش کرده بود بیاورد!
پرافتخارترین دختر دوچرخه سوار ایران در مورد دومین رقابت خود در مسابقات قهرمانی آسیا که در ماده حذفی بود و در آنجا هم به مدال نرسید، ادعا کرد: من هم حریفان را می شناختم و هم با مسیر آشنا بودم و ۱۰۰ درصد مدال می گرفتم اما متاسفانه سرپرست شماره من را از هتل با خودش نیاورده بود و فراموش کرده بود. فاصله هتل تا محل مسابقه هم نزدیک ۳۵ دقیقه با اتوبوس بود و امکان این که برگردد و شماره را بیاورد وجود نداشت. چون شماره نداشتم، نتوانستم سر زمان مشخصی که برایم تعیین شده بود، مسابقه ام را شروع کنم و تا این که بخواهم باردیگر شماره بگیرم طول کشید و حدود ۲ دقیقه دیرتر از زمان رسمی خودم، مسابقه را شروع کردم. مدت زمانی که مسابقه را دیر شروع کردم به رکورد زمانی من افزوده شد. برای من خیلی مشکل بود که این مسئله را بپذیرم. باتوجه به این همه تلاش و هزینه هایی که شده بود، این اتفاق برای من ناراحت کننده است اما به خودم ثابت شد که جزو رکابزنان برتر آسیا هستم.
*مدالم بخاطر اشتباه سرپرست از دست رفت
او در پاسخ به این پرسش که به مسئولان فدراسیون اطلاع داده است که در مسابقه چه ناهماهنگی هایی اتفاق افتاده است؟ اظهار داشت: به فدراسیون اطلاع دادم و امیدوار هستم پیگیری شود. اما نمی دانم چرا هیچ کدام از مسئولان ورزش کشور صدایم را نمی شنوند؟ برای قهرمانی آسیا زحمت زیادی کشیده بودم و نمی توانم بپذیرم که مدال من به خاطر اشتباه سرپرست از دست رفت. وظیفه سرپرست در مسابقات چه چیزی است و اینکه نمی تواند حتی یک شماره هم بدهد اشتباه پذیرفتنی نخواهد بود.
*بخاطر بی دقتی یک میلیارد هزینه آتش زده شد
پرتوآذر اضافه کرد: من به عنوان ورزشکار تمام وظایفم را انجام دادم و حتی لوازم و تجهیزات را هم خودم تهیه کردم و به ورزشکاران دیگر هم قرض دادم. تیم من قبلا به من گفته بود که برای من نفر می فرستد تا در مسابقه حواسش به من باشد و نتیجه بگیرم اما من گفتم در قالب تیم ملی ایران اعزام می شوم و خودم را از بقیه این نفرات جدا نمی کنم. فدراسیون در این شرایط به سختی توانست هزینه های اعزام تیم را پرداخت کند و این بی دقتی موجب شد یک میلیارد هزینه دولت آتش زده شود در صورتیکه اگر کسی را همراه خودم داشتم دو مدال قهرمانی آسیا را الان در اختیار داشتم و هزینه هفتاد میلیون تومانی که فدراسیون برای من کرده بود هم بی نتیجه نمی ماند.
*امیدوارم اتفاقات قهرمانی آسیا پیگیری شود
دختر رکابزن ایران هم چنین اظهار داشت: مسابقات سال آینده بسیار مهم هستند. مسابقات قهرمانی آسیا در پیش است که کسب سهمیه المپیک پاریس دارد و بازی های آسیایی را در پیش داریم و آنجا، جای هیچ آزمون و خطایی وجود ندارد. نباید به آسانی نتیجه تمام زحمات و هزینه ها هیچ شود. من اگر خودم نتیجه نمی گرفتم الان من را نقد می کردند که فرانک پرتوآذر خودش نتیجه نگرفته است ولی حالا که اشتباه از طرف فرد دیگری بوده است، امیدوار هستم که حداقل پیگیری کنند و من ببینم که نسبت به این مسئله پیگیری شده است. امیدوار هستم نظارتی در این مورد وجود داشته باشد و دیگه هر کسی بصورت سلیقه ای وارد تیم ملی نشود.1401/08/06
13:43:24
5.0 / 5
1550
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری