شرط IOC برای شرکت ورزشکاران روس در رقابت های جهانی

شرط IOC برای شرکت ورزشکاران روس در رقابت های جهانی به گزارش اسب من، روسیه شرط کمیته بین المللی المپیک برای حضور ورزشکاران روسی را در رقابت ها نپذیرفت.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک اظهار داشت که این کمیته درحال بررسی بازگشت ورزشکاران روسی است که از حمله این کشور به اوکراین حمایت نمی کنند.
کمیته بین المللی المپیک در ماه فوریه دستورالعملی را صادر کرد که بر این اساس ورزشکاران روسی و بلاروسی از حضور در رقابت های ورزشی محروم شدند.
باخ اظهار داشت: مسئله لزوماً بازگرداندن روسیه نیست. مهم اینست که ورزشکارانی با گذرنامه روسی که از جنگ حمایت نمی کنند بتوانند در رقابت ها حضور داشته باشند. این جنگ توسط ورزشکاران روسی آغاز نشده است. ما هم چنین باید شرایط را بررسی نماییم و نظارت نماییم که چگونه و چه زمانی می توانیم ورزشکاران روسی را به رقابت ها برگردانیم.
مسئول آلمانی تصریح کرد که دستورالعمل فعلی در مورد ورزشکاران روسی هم چنان پابرجا می باشد اما افزود که IOC هم چنین باید به آینده فکر کند. باخ اضافه کرد: هیچ تغییری فعلاً در این محرومیت وجود ندارد. ما از فدراسیون های بین المللی بسیار سپاسگزاریم که آن دستورالعملی را که در رابطه با محرومیت ورزشکاران روسی صادر کردیم را رعایت کردند. جنبش المپیک هدفی دارد که کمک به صلح در راس آن هدف است، ازاین رو ما باید ببینیم که چگونه می توانیم به صلح جهانی کمک نماییم. من فکر می کنم سهم عمده ما اینست که بازی های المپیک و به صورت کلی ورزش را بعنوان چیزی که هنوز مردم و بشریت را متحد می کند گسترش دهیم.
در همین راستا دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار داشت که توماس باخ باردیگر ورزش را با سیاست قاطی کرده است.
باخ اعلام نموده که ورزشکاران روسی که از مقامات فاصله بگیرند باید بتوانند با پرچم بی طرف مسابقه دهند.
پسکوف در پاسخ به این سؤال که آیا روسیه با این شرط موافق است یا خیر؟ اظهار داشت: پاسخ کاملا منفی است؛ چون ورزش باردیگر با سیاست آمیخته شده است.
منبع:

1401/07/10
11:17:12
5.0 / 5
177
تگهای خبر: المپیك , بازی , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری