با شركت ۵۳ راس اسب؛

هفته بیست و هفتم كورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار گردید

هفته بیست و هفتم كورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار گردید اسب من: گنبد كاووس – هفته بیست و هفتم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شركت ۵۳ راس اسب در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در هفته بیست و هفتم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۵۳ راس اسب از نژادهای تركمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری در مجموعه سواركاری این شهرستان با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در انتها ۷۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم كورس های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب های تركمن سه و چهار ساله و ۱۸ تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه پیمان قلرعطا با اسب خان بولگ زودتر از خط آخر گذشت و امین محمدی با اسب بشوتن و جواد آچاك با اسب آریا گز به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب های دوخون دو ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر بود كه آرمین آق آتابای با اسب تامارا عنوان اول را به دست آورد و یاسر جرجانی با اسب سلطان صحرا و ستار مهرانی با اسب بای بای گلد به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.
در دور سوم اسب های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یكدیگر رقابت كردند كه آرمین آق آتابای با اسب آچلیا موفق به كسب مقام اول شد و عیدمحمد غراوی با اسب آی سارا و آق اویلی بشگرد با اسب طوفان سرخ به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار متر شكل گرفت كه پیمان قلرعطا با اسب ژاكلینا زودتر از خط آخر عبور كرد و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا و كمال دلیجه عطا با اسب وی وی تو به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر رقابت كردند كه آق اویلی بشگرد با اسب اوكی ناز اولین نفر از خط آخر عبور كرد و جواد آچاك با اسب چكامه و عیدمحمد غراوی با اسب الو تك نفرات دوم و سوم از خط آخر گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب های تروبرد داخلی سه تا ۶ ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یكدیگر به رقابت پرداختند كه جواد آچاك با اسب سلطانا موفق به كسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب آنیك و محمد خوجملی با اسب ای پی ایندی به ترتیب مقام های دوم و سوم را كسب كردند.آرمین آق آتابای بهترین چابكسوار هفته
در آخر هفته بیست و هفتم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد، آرمین آق آتابای با كسب دو مقام نخست و یك مقام دوم بهترین چابكسوار هفته لقب گرفت، پیمان قلرعطا دو مقام نخست به دست آورد و آق اویلی بشگرد و جواد آچاك هر كدام یك مقام نخست، یك مقام دوم و یك مقام سوم به دست آوردند.
لازم به ذكر است؛ هفته بیست و هشتم رقابت های كورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه در مجموعه سواركاری این شهرستان برگزار می شود.
مسابقات كورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدكاووس، آق قلا و بندرتركمن برگزار می گردد و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سواركاری این سه شهرستان می كشاند.

1396/11/27
16:50:08
5.0 / 5
4958
تگهای خبر: اسب , رقابت , سواركاری , كورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری