كیهانی:

تصمیمی برای کاندیداتوری نگرفته ام

تصمیمی برای کاندیداتوری نگرفته ام عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: هیات اجرایی به من اعتماد کرد و من را بعنوان خبره ورزشی برگزید و باید به سابقه من هم توجه کنید.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مجید کیهانی در مورد این که انتخاب او بعنوان خبره ورزشی انتخابات کمیته ملی المپیک با انتقادات همراه بود، بیان نمود: بحث انتخاب کارشناسان خبره بحثی است که سلیقه های مختلفی در مورد آن وجود دارد. در دوره ها اخیر آئین نامه ای نداشتیم و سلیقه ای انجام می شد اما برای این دوره، آئین نامه را ملاک عمل قرار دادیم. طیف وسیعی از زحمت کشان ورزش می توانند بعنوان کارشناس خبره انتخاب شوند. آقای صالحی امیری در روز جلسه هیات اجرایی در کنار ۱۰ نفر دیگر من را معرفی و هیات اجرایی به من اعتماد کرد. از همه بزرگان ورزش که شایستگی را داشتند انتخاب شوند، عذرخواهی می کنم. اگر انتقادی هست، حق افراد است چونکه بیشتر از یک صد نفر قابلیت این را دارند که کارشناس خبره باشند.
کیهانی در مورد این که کارشناس خبره باید در امور بازی های المپیک دوومیدانی باشد، خاطرنشان کرد: ببینید از سابقه من چه اطلاعاتی دارید؟ بیشتر از ۱۵ سال کارشناس و خبرنگار مهم ترین رشته المپیک یعنی دوومیدانی بودم و مسائل ورزشی را رصد کردم.
او در مورد این که کارشناس به مفهوم خبرنگار بودن نیست، اظهار داشت: من رئیس فدراسیون دوومیدانی بودم و بعنوان سرپرست دوومیدانی در المپیک ریو حضور داشتم در جریان امور همه رشته ها بودم. در بازی های آسیایی جاکارتا یکی از موفق ترین فدراسیون ها بودم. انتخاب کارشناس خبره سلیقه ای بود اما آئین نامه تدوین شد مطابق با آن نفرات را انتخاب کردند.
او در مورد که این آئین نامه باز هم به نفع اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک شد، خاطرنشان کرد: در گذشته آئین نامه ای برای انتخاب کارشناسان خبره نبود. این دوره آئین نامه را تدوین و تصویب کردیم. چون آئین نامه برای نخستین بار تدوین و تصویب گردید، انتقاداتی هم مطرح می شود. اگر آئین نامه تنها می گفت فقط هیات اجرایی باید خبره باشد حق با شما بود اما کلیه روسای فدراسیون های المپیکی از بدو تاسیس، معاونان وزیر ورزش و وزاری وزش و روسا و دبیران کل و هیات اجرایی ادوار مختلف می توانستند خبره باشند.
وی در مورد این که اما در نهایت طبق پیشبینی ها اعضای هیات اجرایی بعنوان کارشناس خبره انتخاب شدند، اظهار داشت: خواهش می کنم به سوابق من توجه کند. هیات اجرای رکن تصمیم گیری در کمیته ملی المپیک است و هیات اجرایی تصمیم می گیرد. من که خودم را معرفی نکردم.
کیهانی در مورد این که آیا خودش در زمان رای گیری برای انتخاب کارشناس خبره خودش رای داده است، اظهار داشت: حالا آن بماند. به هر حال هیات اجرایی در انتخاب کارشناسان خبره به من رای داده است. در دوره پیش هم محمود مشحون علی کفاشیان که عضو هیئت اجرایی بودند بعنوان کارشناس خبره انتخاب شدند.
او در در پاسخ به این پرسش که مشحون و کفاشیان در دوره قبل کاندیدا نشدند و مقرر است او کاندیدا شود یا خیر؟ خاطرنشان کرد: من عضو مجمع هستم کسی نمی تواند حق را کاندیداتوری را از من بگیرد اما هنوز هیچ تصمیمی نگرفته ام.1401/05/12
10:15:52
5.0 / 5
345
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , دوومیدانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری