مهر در گزارشی بررسی كرد؛

اعتراض دو نامزد ریاست به پنهان کاری

اعتراض دو نامزد ریاست به پنهان کاری مقرر است هفته آتی انتخابات فدراسیون سوارکاری اجرا شود اما عدم اطلاع رسانی دقیق دراین زمینه انتقاد برخی کاندیداها و اعتراض آنها به وزارت ورزش را باعث شده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، دومین دوره ریاست مسعود خلیلی در فدراسیون سوارکاری جمعه (۲۰ خردادماه) تمام می شود و به فاصله یک روز بعد از اتمام این دوره چهار ساله، مجمع انتخاباتی برای تعیین رییس جدید برگزار می شود اما برگزاری این مجمع بواسطه اعتراضی که دو نفر از کاندیداها نسبت به شرایط برگزاری آن دارند با حاشیه هایی روبه رو شده است.
برای حضور در مجمع انتخاباتی فدراسیون سواکاری که مقرر شده شنبه ۲۱ خردادماه برگزار شود، ۱۰ نفر بهمن ماه سال قبل بعنوان متقاضی ریاست مبادرت به نام نویسی کردند اما در نهایت بعد از بررسی پرونده آنها در کمیسیون تطبیق وزارت ورزش و همین طور مراجع ذی صلاح، به سه نفر مجوز حضور در انتخابات بعنوان کاندیدا داده شد.
مسعود خلیلی رییس فعلی فدراسیون همراه با محمد کاظمیان و محمداسد مسجدی کاندیداهایی هستند که می توانند در مجمع انتخاباتی روز شنبه شرکت داشته باشند در حالی که دو نفر از این کاندیداها نسبت به فرآیند طی شده برای برگزاری انتخابات معترض هستند. کاظمیان و اسد مسجدی کاندیدای معترض هستند، آنها نسبت به «عدم اطلاع رسانی دقیق در مورد تایید صلاحیت شان و دعوت به حضور در مجمع» انتقاد دارند.
انتقاد دو کاندیدای فدراسیون سوارکاری به وزارت ورزش
محمد کاظمیان و محمد اسد مسجدی در نامه ای به محمد پولادگر انتقاد خود نسبت به روند طی شده برای تشکیل مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری را اعلام نموده اند. در این نامه که به تاریخ روز گذشته است (۱۶ خردادماه) امده است: «همان طور که مستحضر هستید مقرر گردیده که در روز شنبه ۱۴۰۱/۳/۲۱ از ساعت ۱۰ بامداد مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری برگزار شود. این در حالیست که تا حالا هیچ نامه رسمی به کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون در خصوص تایید صلاحیت و دعوت از آنها برای شرکت در مجمع انتخاباتی و معرفی اعضای مجمع انتخاباتی جهت ارسال برنامه ها و اهداف کاندیداها ارسال نشده است و در نامه فوق الذکر به اعضای مجمع اسامی هیچکدام از کاندیداها رسما اعلام نشده تا اعضای مجمع فرصت بررسی برنامه های آنها را داشته باشند.»
این دو کاندیدای احراز پست ریاست در فدراسیون سوارکاری با تاکید بر این مساله یادآور شده اند که «با توجه به موارد مذکور شرایط برای همه کاندیداهای احراز پست ریاست فدراسیون یکسان نبوده و تمام امکانات و ابزار و فرصت چیدمان اعضای مجمع و لابی گری در اختیار یکی از کاندیداها می باشد که هم اکنون رییس فدراسیون بوده و برگزار کننده مجمع هم می باشد»
درخواست تعویق انتخابات
کاندیداهای معترض فدراسیون سوارکاری در قسمتی از نامه ارسالی به وزارت ورزش و شخصِ محمد پولادگر، تعویق انتخابات این فدراسیون را خواهان شده اند و این که از میان افراد بی طرف سرپرستی معرفی شود و اینطور شرایط یکسان و عادلانه ای برای کاندیداها ایجاد شود.
البته وزارت ورزش در مورد برگزاری انتخابات فدراسیون سوارکاری و اعلام زمان آن خیلی شفاف و مانند دیگر فدراسیون ها اطلاع رسانی نداشت و این مساله توسط سایت فدراسیون سوارکاری هم اطلاع رسانی نشد با این وجود وزارت ورزش تا به امروز نسبت به اعتراض فوق و به ویژه درخواست مطرح برای تغییر زمان انتخابات واکنشی نداشته است.
دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری: انتخابات در زمان مقرر برگزار می گردد
خبرنگار مهر این مساله و دلیل عدم اطلاع رسانی شفاف و بموقع در ارتباط با زمان انتخابات و حضور کاندیداهای تایید صلاحیت شده در آنرا از مسعود خلیلی رییس فدراسیون پیگیری کرد وی اما تنها بر برگزاری بموقع مجمع اصرار کرد و اظهار داشت: از آنجائیکه خود جزو کاندیداها هستم نمی توانم اظهارنظری دراین زمینه داشته باشم.
به همین جهت موضوع بوسیله مهدی ختار دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری مورد پیگیری قرار|گرفت. وی دراین زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: طبق اساسنامه جدید فدراسیون ها ۱۲۰ روز پیش از آخر دوره ریاست باید اقدامات لازم برای تشکیل مجمع صورت گیرد. همان زمان موضوع بوسیله روزنامه های کثیرالانتشار انجام و نام نویسی از کاندیداها شروع شد. سایر فرآیند ها هم طبق قانون دنبال شد.
وی در واکنش به این که «اعتراض دو کاندیدای موردنظر به خاطر عدم اطلاع از تایید صلاحیت و دعوت به حضور در مجمع است»، اظهار داشت: در جریان این اعتراض هستم، من دبیر مجمع هستم و از همه امور باخبر هستم. وزارت ورزش این اعتراض را رد کرده است. مجمع هم روز شنبه انجام خواهد شد.
«زمان برگزاری انتخابات اما طبق روال عادی اطلاع رسانی نشده است؟»، دبیر مجمع فدراسیون سوارکاری در واکنش به این مساله اظهار داشت: آقای پریچهره در یکی از مصاحبه های خود زمان ۲۳ خردادماه را برای انجام انتخابات اعلام نمودند اما در نهایت دو روز زودتر شد. همین!

1401/03/18
23:57:20
5.0 / 5
323
تگهای خبر: رسمی , سایت , سواركاری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری