ایراد IOC به بخشنامه انتخابات کمیته ملی المپیک

ایراد IOC به بخشنامه انتخابات کمیته ملی المپیک اسب من: کمیته بین المللی المپیک ایراداتی را نسبت به بخشنامه انتخابات کمیته ملی المپیک ایران وارد کرده است.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، کمیته ملی المپیک برای برگزاری انتخابات بخشنامه ای را تنظیم و به کمیته بین المللی المپیک ارسال کرد. این بخشنامه روز گذشته با چند اصلاحات به کمیته ملی المپیک کشورمان برگشت داده شد. صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک از اعضای مجمع خواست تا این اصلاحات را تصویب کنند و بخشنامه باردیگر به IOC ارسال شود.
۹ مورد اصلاحات از IOC اعلام و خواسته شده بجای ماده ۵، متن کامل که در اساسنامه هست، مطرح شود.
همین طور IOC برای تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات مداخله دولت را مطرح کرده است. صالحی امیری اظهار داشت: ما گفتیم باید نهادهای قضایی و امنیتی این مساله را بگویند. قوانین داخلی صراحت دارد و مکلف به استعلام هستیم.
خسروی وفا اعلام نمود: بهتر است نظر IOC را اعمال نماییم چون روسای فدراسیون ها تایید صلاحیت شدند و رئیس فدراسیون شده اند.
صالحی امیری پاسخ داد: در این صورت اساسنامه بهم می خورد. ما نمی توانیم این بند را حذف نماییم و قانون داخلی است. حذف آن تبعات زیادی خواهد داشت. حذف آن موجب تنش خواهد شد و ممکنست این مساله را مطرح کنند که ما از قانون سرپیچی می نماییم.
صالحی امیری اظهار داشت: رای گیری نماییم که این بند باشد یا نه. اعضا دستان خودرا بالا بردند و صالحی امیری عنوان کرد: ۸۰ درصد به وجود این بند رای دادند. بدین سبب قرار شد این بند در بخشنامه باشد و کمیته بین المللی المپیک را قانع می نماییم که تعیین صلاحیت در ایران قانون و الزامی است.
نصر الله سجادی اظهار داشت: اخلاق حکم می کند IOC و مراجع بین المللی اگر فردی چه در محاکم ملی و چه بین المللی متهم باشد سمت خودرا از دست بدهد. برای مثال رییس انوک و شورای المپیک آسیا از جانب دادگاه ملی خود متهم شد و پس از آن در مجمع انوک و با حضور باخ تا زمان رسیدگی به بهتان برکنار شد. بلاتر هم پیش از رسیدگی کامل به پرونده خود، متهم و برکنار شد.
سجادی اشاره کرد: آنها به قوانین و مقررات قضایی کشورها احترام می گذارند. به نظر من واژه دخالت دولت معنای دیگری دارد.

منبع:

1401/03/03
15:07:26
5.0 / 5
904
تگهای خبر: المپیك , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری