سرمربی تیم ملی هاكی ایران در گفتگو با مهر:

كار بزرگ تیم ملی هاكی دیده نشد، بازیكنانم دغدغه شغلی دارند

كار بزرگ تیم ملی هاكی دیده نشد، بازیكنانم دغدغه شغلی دارند اسب من: گرگان – سرمربی گلستانی تیم ملی هاكی كشورمان با اشاره به اینكه مقام سوم ایران در جام جهانی هاكی سالنی دیده نشد، عنوان نمود كه بازیكنان تیم ملی دغدغه شغلی دارند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها – محمد صالحی: تیم ملی هاكی سالنی ایران موفق شد در جام جهانی ۲۰۱۸ برلین آلمان برای اولین بار مقام سوم را كسب كند تا بعد از فوتسال و فوتبال ساحلی به سومین تیم ملی كشورمان تبدیل گردد كه موفق به كسب مقام سوم دنیا شده است.
«اسفندیار صفایی» سرمربی گلستانی تیم ملی هاكی كشورمان نقش مهمی در كسب این افتخار تاریخی داشت، كسی كه در جام جهانی ۲۰۱۵ لایپزیگ آلمان هم هدایت تیم ملی را عهده دار بود و ایران با كسب مقام چهارم آن مسابقات بعنوان شگفتی ساز رقابت ها معرفی گردید.
وی با گذشت سه سال از كسب آن مقام تاریخی، تیم ملی هاكی كشورمان را روی سكوی جام جهانی برد تا نشان دهد سطح هاكی ایران به ابر قدرت های هاكی دنیا بسیار نزدیك شده است.
سرمربی گلستانی تیم ملی هاكی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد كسب مقام سوم تیم ملی هاكی سالنی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ برلین آلمان، اظهار نمود: تیم های اروپایی در این دوره با آمادگی بالایی حضور بهم رساندند زیرا مسابقات قهرمانی اروپا دو هفته پیش از جام جهانی برلین برگزار شده بود و این مورد كار تیم های غیر اروپایی را سخت می كرد.
صفایی اضافه كرد: ایران در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار در جام جهانی هاكی سالنی حضور یافت و كسب مقام نهم در آن دوره شروع خوبی برای ما بود، در جام جهانی ۲۰۱۵ با تیمی جوان و با تجربه موفق شدیم چهارم شویم كه عنوانی بزرگ و با شكوه برای هاكی ایران بود.
وی ادامه داد: ما قدرت بلامنازع هاكی آسیا هستیم و جام جهانی محك خوبی برای ایران است و برنامه فدراسیون به نحوی بود كه برای رفتن روی سكو در جام جهانی برلین حضور پیدا كردیم.
برنامه ۱۴ ماهه برای حضور در جام جهانی داشتیم
سرمربی تیم ملی هاكی ایران با اشاره به اینكه آمادگی این تیم برای حضور در جام جهانی هاكی سالنی برلین از ۱۴ ماه قبل آغاز شد، تصریح كرد: سال قبل در تورنمنت بین المللی كرواسی عنوان قهرمانی را كسب كردیم و ابتدای امسال در جام ملت های آسیا برای هفتمین بار قهرمان شدیم و از مهرماه آماده سازی اصلی را برای حضور در جام جهانی آغاز كردیم.
صفایی خاطرنشان كرد: در تورنمنت بین المللی اتریش كه با حضور تیم های قدرتمند اروپا برگزار گردید موفق به كسب مقام سوم شدیم و در مجموع هشت اردو در استان های مختلف كشور برگزار كردیم كه باید از فدراسیون هاكی به خصوص رئیس فدراسیون و هیئت های استانی كه نهایت همكاری را با ما داشتند تشكر ویژه داشته باشم.
وی افزود: تمام تیم ها با توان كامل و برنامه ریزی دقیق به جام جهانی كه معتبرترین رقابت های هاكی سالنی دنیاست پای گذاشتند و پیش از مسابقات هم تمامی رسانه ها از ایران بعنوان شگفتی ساز این جام یاد می كردند.پایان خوشی در جام جهانی داشتیم
سرمربی تیم ملی هاكی ایران با اشاره به نتایج ایران در جام جهانی برلین، اظهار داشت: شروع خوبی در این رقابت ها داشتیم و مقابل سوئیس كه تیم هشتم رنكینگ جهانی است با نتیجه پنج بر یك پیروز شدیم، سپس مقابل بلژیك قهرمان المپیك ریو و نایب قهرمان اروپا به تساوی رسیدیم و مقابل اتریش قهرمان اروپا و نایب قهرمان دوره قبل جام جهانی كه در این دوره به قهرمانی رسید هم مساوی كردیم.
صفایی اضافه كرد: در نهایت با پیروزی مقابل آفریقای جنوبی و روسیه و با كسب ۱۱ امتیاز و به علت تفاضل گل كمتر در مكان دوم گروه قرار گرفتیم تا در مرحله یك چهارم نهایی حریف جمهوری چك شویم، البته مقابل این تیم به چالش كشیده شدیم و با پیروزی در ضربات پنالتی به اولین هدف مان كه تكرار عنوان دوره گذشته بود رسیدیم.
وی ادامه داد: در دیدار نیمه نهایی مقابل آلمان میزبان با ۱۲ هزار تماشاگر قرار گرفتیم، آلمان رنكینگ نخست دنیا را در اختیار دارد و با این وجود به خوبی این تیم را كنترل كردیم اما در نهایت نتوانستیم نتیجه بگیریم و با شكست مقابل این تیم قدرتمند به دیدار رده بندی رفتیم.
صفایی بیان كرد: در دیدار رده بندی مقابل استرالیا كه قهرمانی المپیك را در كارنامه دارد قرار گرفتیم، تیمی صاحب سبك كه یكی از قدرت های هاكی دنیاست، اما با آنالیز دقیق این تیم بازی را در دست گرفتیم و با نتیجه قاطع پنج بر صفر پیروز شدیم تا برای اولین بار عنوان سوم جام جهانی را كسب نماییم.
وی با اشاره به اینكه آخر خوبی در جام جهانی داشتیم، خاطرنشان كرد: فقط یك باخت مقابل میزبان داشتیم و بهترین دروازه بان و سومین گلزن برتر مسابقات از ایران بودند.
متاسفانه اخبار ورزشی رسانه های ما فقط به سه رشته معطوف شده كه رانت مربوط به خویش را دارد و ادامه این اتفاق، پتانسیل های موجود در ورزش كشور را از بین خواهد برد
صدا و سیما بیشترین بی انصافی را در حق هاكی كرد
سرمربی تیم ملی هاكی ایران با انتقاد از بی توجهی برخی رسانه ها به افتخارآفرینی ایران در جام جهانی هاكی، اظهار نمود: برخی خبرگزاری ها، سایت های خبری و روزنامه ها كم و بیش پیگیر اخبار تیم ملی هاكی ایران در جام جهانی بودند و در فضای مجازی به خوبی از ما حمایت شد اما انتظار داشتیم رسانه های كشورمان به تمام رشته ها به یك چشم نگاه كنند.
صفایی اضافه كرد: فكذر می كنم صدا و سیما بیشترین بی انصافی را در حق تیم ملی هاكی ایران كرد، زیرا جام جهانی هاكی از شبكه های دیگر كشورها به صورت مستقیم پخش می شد و صدا و سیمای كشورمان می توانست حداقل بازی های مهم ما را هر چند با تاخیر نشان دهد.
وی ادامه داد: خیلی از مردم داخل كشورمان دل شان با هاكی بود و اگر این رقابت ها از صدا و سیما پخش می شد خانواده های بازیكنان می توانستند فرزندان خویش را كه با غیرت مقابل تیم های قدرتمند دنیا بازی می كنند ببینند.
صفایی تصریح كرد: متاسفانه اخبار ورزشی رسانه های ما فقط به سه رشته معطوف شده كه رانت مربوط به خویش را دارد و ادامه این اتفاق، پتانسیل های موجود در ورزش كشور را از بین خواهد برد.
وی بیان كرد: البته از رسانه هایی كه با توجهات خودشان ما را دلگرم كردند باید تشكر كنم و اتفاق خوبی بود كه برخی رسانه های كشور به ما توجه كردند.بازیكنان تیم ملی هاكی دغدغه شغلی دارند
سرمربی تیم ملی هاكی ایران با اشاره به اینكه این تیم بعد از فوتسال و فوتبال ساحلی، سومین تیم ملی كشورمان است كه موفق شده عنوان سوم جهان را كسب كند، تصریح كرد: امیدوارم وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك به تعهداتی كه در قبال این افتخارآفرینی هاكی دارند عمل كنند و یكی از عمده ترین مشكلات ما اشتغال بازیكنان است.
صفایی اضافه كرد: امیدواریم از بازیكنان پر افتخار هاكی ایران كه مقام سوم دنیا را كسب كردند در ارگان های دولتی استفاده گردد تا با دور كردن دغدغه شغلی آنها، افتخارات بیشتری برای كشورمان كسب نماییم.
امیدواریم از بازیكنان پر افتخار هاكی ایران كه مقام سوم دنیا را كسب كردند در ارگان های دولتی استفاده گردد تا با دور كردن دغدغه شغلی آنها، افتخارات بیشتری برای كشورمان كسب كنیم
وی خاطرنشان كرد: فدراسیون هاكی پیگیری های زیادی برای بازیكنان تیم ملی انجام داده و از وزارت ورزش و جوانان، كمیته ملی المپیك و مسئولان استانی می خواهیم تا نگاه ویژه ای به این بازیكنان با غیرت داشته باشند و مشكل اشتغال آنها را حل كنند.
هدف مان حضور در فینال جام جهانی بعدی است
سرمربی تیم ملی هاكی ایران در مورد برنامه ها و اهداف پیش روی تیم ملی، اظهار داشت: فدراسیون هاكی برنامه دارد تا پشتوانه سازی را برای چهار سال آینده انجام دهد و با جوانگرایی و فعالیت در رده های پایه بتوانیم تیم بهتری را در دوره های بعدی روانه جام جهانی نماییم.
صفایی بیان كرد: توجه ویژه ای به بازیكنان زیر ۲۰ سال خواهیم داشت تا روی آنها برای دوره بعدی جام جهانی حساب نماییم و راهی فینال شویم.
وی خاطرنشان كرد: در سال آینده تصمیم داریم تا با حفظ تیم ملی هاكی سالنی، در بخش هاكی چمنی هم به صورت جدی فعالیت نماییم تا در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

1396/11/25
12:49:38
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: المپیك , پیروزی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری