نشست خبری فدراسیون تیراندازی با حضور سرمربیان تیم های ملی

انتظار نداریم تیراندازان در نخستین مسابقه سهمیه بگیرد

انتظار نداریم تیراندازان در نخستین مسابقه سهمیه بگیرد به گزارش اسب من سرمربی تپانچه اظهار داشت: خدارا شکر بازی های آسیایی به تعویق افتاد چونکه هم مربیان و هم ورزشکاران احتیاج به حضور در مسابقات مصر داشتیم.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، نشست خبری فدراسیون تیراندازی با حضور سرمربیان تیم های ملی، رئیس و دبیر فدراسیون امروز چهارشنبه برگزار شد.

محسن نصر اصفهانی سرمربی تپانچه در مورد ادامه اردوهای تیم ملی اظهار نمود: خدارا شکر بازی های آسیایی به تعویق افتاد. من پس از ۶ ماه بعد المپیک مسئولیت تیم را به عهده گرفتم. نیاز بود تیم به جام جهانی برزیل اعزام شود. هم مربیان و هم ورزشکاران احتیاج به حضور در مسابقات مصر داشتیم.
سرمربی تپانچه در ادامه اظهار داشت: در ادامه مسیر مسابقات آذربایجان را پیش رو داریم و هدف ما حالا قهرمانی جهان مصر است که حکم سهمیه المپیک پاریس را دارد. با سیاستی که فدراسیون پیش رو دارد مقرر است با تمام قوا در آذربایجان شرکت نماییم تا تیم اصلی را بشناسیم. در قهرمانی جهان مصر هم که در هر ماده ۴ سهمیه توزیع می شود و امیدوارم بتوانیم سهمیه بگیریم. البته انتظار نداریم ورزشکاران در نخستین رویداد سهمیه بگیرند اما هدف اصلی ما این است که شانس خویش را امتحان نماییم.
نصر اصفهانی در ادامه در مورد عملکرد تیم در جام جهانی برزیل اظهار داشت: بطور قطع اصحاب رسانه همراه تیم ها هستند. ما بعنوان یار کمکی از رسانه یاد می نماییم. ۱۵ یا ۲۰ روز بود که تیم را تحویل گرفتم. تلاش کردم در همان زمان با همان آمادگی که داشتند به مسابقه اعزام کردیم. هشت ماهی بود که پس از المپیک در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده بودند. ما خداراشکر در همه ماده ها فینالیست داشتیم. آنها توانستند فینال همه مواد را ببینند.

سرمربی تپانچه در ادامه اظهار داشت: جواد فروغی از دیگر ورزشکاران مستثنی نیست. هدف همه ورزشکاران رسیدن به مدال المپیک است. فروغی به این نقطه رسید. پس از آن ورزشکار نیاز دارد با تمرکز بیشتر هدفگذاری کند و به سمت هدفش حرکت نماید. امیدواریم که فروغی در ادامه رقابت های پیش رو بدرخشد. طبیعی است که یک ورزشکار پس از طلای المپیک کمی فاصله می گیرد. دشوار می باشد که یک ورزشکار به هدفش برسد و مجدد بخواهد به اوج برسد. خیلی به کمک نیاز دارد تا بتواند باردیگر برگردد.
موسوی دبیر فدراسیون در این جلسه خبری در پاسخ به این سؤال که آیا مشکلات ساچمه و فشنگ حل شده است، اظهار داشت: تیراندازی یک ورزش ابزار محور است. ابزار و تجهیزات لباس و مهمات و سلاح است. این ها هم تولید داخل دارد و هم خارج. پر واضح است که میل ورزشکاران به سمت مهمات خارجی است. حالا هم اعلام می نماییم که مشکل مالی برای ورود مهمات نداریم اما مقررات محدود کننده ای داریم. یکی از دلایلی که عنوان می شود این است که ما خود تولید داخلی داریم. کیفیت تولیدات داخلی افزایش پیدا کند. حداقل این که ورزشکاران ما بتوانند از مهمات باکیفیت استفاده کنند.
دبیر فدراسیون اضافه کرد: در جلسات با وزارت دفاع به این نتیجه رسیدیم که به کیفیت استاندارد برسند و از سویی به قیمت ارزان برسد. ما که تولید کننده نیستیم وزارت دفاع تولید می کند و ما خریداری می نماییم. هم کیفیت و هم قیمت آن در جلسات مورد بررسی قرار گرفته شده است. ما در خفیف فاصله آوریم و کیفیت مهماتمان فاصله دارد ازاین رو باید شرایط ورود مهمات خفیف باید فراهم گردد. امیدواریم با همکاری وزارت دفاع و سایر ارگان ها بتوانیم وارد نماییم. ما مشکل مالی نداریم، مهمات که از وزرات دفاع تولید می شود و به دست ورزشکاران می رسد. ورزشکاران با ساچمه و فشنگ تمرین می کنند.
در اولین نشست با حضور مسؤلان مبحث ما دفاع از عملکرد اهداف پروازی بود تا در کشورهای اسلامی نماینده داشته باشیم. در چندین سال بود که نتیجه خوبی در اهداف پروازی نگرفته بودیم به علت عدم شرکت در مسابقات. ما قول دادیم که زود اردو ها به تفکیک تراپ مردان و زنان و اسکیت را شروع نماییم. سهمیه هم این نیست که یک مرد یا یک زن باشد می تواند سهمیه بیشتر شود ولی این به حمایت کمیته ملی المپیک دارد. ما این ظرفیت را داریم که تیم تراپ و اسکیت مردان کامل اعزام نماییم. زنان هم دو ورزشکار درحال تمرین هستند. مسابقات در قونیه برگزار می گردد و مقرر است برای آمادگی بیشتر تیم ملی اهداف پروازی برای کسب آمادگی بیشتر به مسابقات جایزه بزرگ قونیه اعزام نماییم. مجوز خروج از کشور را هم گرفته ایم. کمیته هر تعدادی را اعلام نماید ما آمادگی اعزام را داریم.
نصر در پاسخ به این سؤال که نگاه روی تپانچه بیشتر شده است چقدر امید است که در پاریس مدال تکرار شود اظهار داشت: بطور قطع هر چقدر موفقیت های بیشتری در مسابقات بین المللی بدست آوریم انتظارات هم بیشتر می شود. ما تلاش می نماییم که ورزشکاران بین ۱۰ نفر اول دنیا باشند. این سبب می شود که خود به خود به فینال مسابقات برسند. در فینال هم که هر اتفاقی خواهد افتاد. بطور قطع تیراندازان با استعداد می توانند خوش بدرخشند.
حسین باقری در مورد بازگشت الهه احمدی اظهار داشت: در مورد بازگشت احمدی باید بگویم هر ورزشکاری می تواند تصمیم بگیرد که برگردد.

با توجه به عملکردش هم در تیم اعزامی جام جهانی برزیل قرار گرفت. در مورد مربیگری احمدی هم تصمیم با خودش است. همین که شروع هم کردند با درخواست خودشان بود. وی در سال ۲۰۱۹ آخرین مسابقه را داشت. آمادگی تیرانداز با تمرین و حضور در مسابقه بدست می آید.
باقری در مورد لغو بازی های آسیایی اظهار داشت: به ورزشکارانم اعلام کردم بدون وقفه و با انگیزه کارمان را ادامه می دهیم. با عنایت به این که سهمیه المپیک در قهرمانی جهان ۲۰۲۲ توزیع می شود خیلی مهم می باشد. هیچ تغییری در برنامه های ما به وجود نیامده و با همان شرایط کارمان را ادامه می دهیم. برای جام جهانی باکو ۳ بزرگسال، ۲ دختر جوان و یک پسر جوان عازم می نماییم. تا آنها را محک بزنیم. اگر هدف نهایی المپیک باشد باید برای آن تلاش نماییم. کمتر از دو سال زمان داریم. به اندازه کافی زمان را از دست داده ایم.
موسوی در مورد افزایش شهریه مسابقات اظهار داشت: سال قبل ۹۵ هزار تومان هزینه ورودی هر نفر بوده و پاداش قهرمان ها به ترتیب ۶۰۰، ۴۰۰ و ۳۰۰ بوده است. سال جاری ورودی برای هر نفر به ۱۳۵ هزارتومان افزایش پیدا کرده است و جوایز به یک میلیون، ۸۰۰ و ۶۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. از طرفی هزینه مصرفی ما هم افزوده شده است. ما نگاه درآمدی نداریم. ما جوایز را افزایش داده ایم و مقرر است لیگ را پویاتر برگزار نماییم.

منبع:

1401/02/21
19:13:21
5.0 / 5
58
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری