مطالبات مردم لرستان از دولت-۱۱

گل به خودی پروژه های ورزشی

گل به خودی پروژه های ورزشی به گزارش اسب من برخی پروژه های نیمه تمام ورزشی لرستان عمر نزدیک به یک و دو دهه دارند تا عدم تکمیل این طرح ها باعث بی اعتمادی عمومی از یک سو و شکوفا نشدن استعدادهای ورزشی استان از طرفی شود.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: در بین پروژه های نیمه تمام لرستان سهم قابل توجهی به حوزه ورزش اختصاص دارد، در بین فهرست این پروژه ها میتوان طرح هایی با قدمت بیشتر از یک دهه را هم دید تا این امر باعث محرومیت مضاعف در حوزه ورزش لرستان شود.
این در حالی است که لرستان در حوزه ورزش توانمندی های زیادی دارد که در بین ضعف و کمبود امکانات و پایین بودن سرانه های ورزشی تا شکوفایی فاصله بسیاری دارد.
در آستانه سفر رئیس جمهور و اعضای کابینه به استان لرستان خبرگزاری مهر در سلسله گزارش هایی ضمن طرح برخی مسائل این استان، بستر طرح مطالبات و خواسته های مردم را فراهم خواهد نمود.
در این راستا منطبق بر نظام مسائل تدوین شده در این خبرگزاری، مهم ترین مطالبات استان در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … یاد شده قرار خواهد گرفت تا زمینه ای برای توجه به این مطالبات در مصوبات سفر دولت فراهم گردد.
برای پیگیری گزارش های مهر لینک «مطالبات مردم لرستان از دولت» را دنبال کنید. این لینک در کنار صفحه استانی خبرگزاری مهر قرار داده خواهد شد و مخاطبان این رسانه می توانند نکات مدنظر خویش را در بخش نظرات در بین بگذارند.
در این گزارش با نگاهی به مطالبات ورزشی لرستانی ها از دولت، به مبحث پروژه های ورزشی نیمه تمام همچون ورزشگاه های ۱۵ هزار نفری خرم آباد و بروجرد، سکوی تماشاگران شهرستان دلفان، ورزشگاه شهید «سرمالیان» و استخر شنای پلدختر خواهیم پرداخت.
دهکده المپیکی که تبدیل به یک ورزشگاه شد!
مرکز لرستان قرار بود روزی «دهکده المپیک» داشته باشد اما رؤیای ایجاد این طرح تحقق پیدا نکرد و از ۲۶ پروژه تنها یک سالن دو و میدانی و یک ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نیمه تمام باقی ماند.
ساخت دهکده المپیک در مرکز لرستان در سال ۸۶ با حضور معاون اول رئیس جمهور و رئیس وقت سازمان تربیت بدنی و مسؤلان لرستان شروع شد.

هدف از اجرای این دهکده المپیک که کلنگ آن در زمینی به مساحت ۲۵۲ هکتار در منطقه کمالوند خرم آباد به زمین زده شد افزایش سرانه ورزشی و ایجاد محلی برای برگزاری مسابقات مهم بین المللی و جهانی و برگزاری اردوهای مختلف ورزشی در لرستان اعلام گردید.
اجرای نامناسب و جزیره ای، تهیه طرح آرمان گرایانه و دست نیافتنی سبب شد طرحی که مصوبه هیئت دولت را هم داشت از یک دهکده با ۶۰ زیرمجموعه به مجموعه ای ورزشی با ۲۶ زیر مجموعه تبدیل گردد و تغییر نام بدهد.
بعد از سال ها، از مجموع طرح های این مجموعه دو پروژه سالن دو و میدانی و همینطور ورزشگاه ۱۵ هزار نفری آن در دستور کار قرار گرفت.
در تیرماه ماه ۹۸، سالن دو و میدانی با حضور وزیر ورزش و جوانان راه اندازی شد اما ورزشگاه ۱۵ هزار نفری همچنان متوقف و نیمه کاره باقی مانده است.
ورزشگاه خرم آباد در بن بست تأمین اعتبار!
پیش از این علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد عنوان کرد: یکی از دغدغه های مردم خرم آباد و مسئولین استان افتتاح این ورزشگاه بوده که پیگیر تأمین منابع برای تکمیل پروژه بودیم.
وی اظهار داشت: جلسه ای با استاندار لرستان و مدیرکل راه و شهرسازی استان داشتیم و وعده داده بودیم که پیش از آخر سال ۹۹ بازدیدی از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم آباد و بروجرد داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی اضافه کرد: تأمین منابع مالی سبب می شود مقداری پروژه ها طویل زمان پیدا کنند؛ الان این پروژه ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع و در هشت طبقه بنا شده و ساختمان اصلی آن ۹ هزار و ۹۷۰ مترمربع و مساحت ساختمان جنبی ورزشگاه ۸۲۰ متر مربع است.
نبیان با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۵ هزار نفری به پایان خواهد رسید، اظهار داشت: برنامه ریزی شده که سال آینده این ورزشگاه افتتاح شود.
وی با اشاره به اینکه تابحال ۶۰ میلیارد تومان برای این پروژه ورزشی هزینه شده است، اضافه کرد: تلاش دولت این است که بتواند با تأمین منابع آن وعده خویش را عملیاتی کند.
ورزشگاه بروجرد معطل تأمین اعتبار!
ورزشگاه ۱۵ هزار نفری «ولایت» بروجرد هم یکی از طرح های ورزشی با سابقه در این شهرستان بوده که راه اندازی فاز نخست آن از سال ۹۱ کلید خورده است و این در حالیست که به علت برخی مشکلات همچون وجود معارض تا کنون عملیاتی نشده است.
پروژه ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بروجرد در سال ۹۱ و در زمینی به وسعت ۲۳ هکتار شروع شد و این پروژه ورزشی در سه فاز پنج هزار نفری مقرر است که در شهرستان بروجرد اجرا شود. عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در آخرین اظهارات خود در این رابطه اظهار داشت: این ورزشگاه در دو فاز راه اندازی خواهد شد. وی با اشاره به اینکه فاز اول این پروژه با ظرفیت پنج هزار نفر با پیشرفت قابل توجهی در حال اجرا می باشد اظهار داشت: با عنایت به تخصیص ۲۰ میلیارد تومان اعتبار جدید برای این پروژه، تلاشمان این است که شاهد تکمیل و بهره برداری از این پروژه ورزشی در شهرستان باشیم.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی قول داده که این اعتبار تا در فروردین ماه ۱۴۰۰ پرداخت گردد. گودرزی اظهار داشت: امیدواریم با این اقدامات شاهد اجرای فاز اول این پروژه ورزشی تا آخر دولت دوازدهم باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی هم با تاکید بر این که یکی از دغدغه ها در ارتباط با این پروژه بحث تأمین منابع مالی بود، اضافه کرد: در این راستا پیگیری ها برای تأمین منابع اجرای این پروژه در حال انجام می باشد.
نبیان خاطرنشان کرد: ما امیدوار هستیم که با تأمین منابع این پروژه در اوایل سال ۱۴۰۰، صورت بگیرد.
سکوی تماشاگران دلفان چشم انتظار اعتبار!
یکی از طرح های ورزشی در شهرستان دلفان پروژه سکوی تماشاگران فوتبال مجتمع ورزشی شهدای این شهرستان است که عملیات ساخت آن در سال ۸۱ شروع شد اما متأسفانه باگذشت بیشتر از ۲۰ سال هنوز این طرح به بهره برداری نرسیده است و همچنان جوانان این شهرستان چشم انتظار به بهره برداری رسیدن آن هستند.
این شهرستان یکی از شهرستان های کمتر توسعه یافته استان به حساب می آید که در خیلی از زیرساخت ها نسبت به سایر شهرستان های استان در جایگاه مطلوبی قرار ندارد همچون این زیرساخت ها کمبود امکانات ورزشی است که همواره به یکی از مهم ترین مشکلات ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی تبدیل گشته است.

مسلم یوسفی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دلفان در ارتباط با پروژه سکوی تماشاگران دلفان به مهر اظهار داشت: این پروژه هم اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ضمن اشاره به سفر معاون وزیر به این شهرستان و پیگیری مبحث اختصاص اعتبار برای این پروژه ورزشی خاطرنشان کرد: در این سفر مقرر شد که با بررسی های انجام شده نسبت به اختصاص اعتبار برای این پروژه با عنایت به میزان پیشرفت فیزیکی آن اقدام گردد.
«سرمالیان» همچنان درگیر خسارات سیل!
سیل ویرانگر و مخرب فروردین ماه سال ۱۳۹۸ میهمان ناخوانده ای بود که شهر و مردم پلدختر هنوز از خسارات آن متأثر هستند، زیرساخت های ورزشی این شهرستان بر اثر سیلاب گرفتار خسارت های پرحجم و جبران ناپذیر شد.
یکی از زیرساخت هایی که در این شهرستان گرفتار خسارت شدید شد، مجموعه ورزشی شهید «سرمالیان» پلدختر بود که با گذشت بیشتر از دو سال همچنان آثار تخریب سیلاب را میتوان در آن شاهد بود به صورتی که همچنان این مجموعه دارای مشکلات فراوانی است.

حشمت الله امان الهی مدیرکل ورزش و جوانان لرستان در آخرین اظهار نظر ضمن اشاره به طرح های ورزشی که در جریان سیلاب صدمه دیدند و روند بازسازی آنها عنوان کرد: پس از سیلاب ۹۸ و براساس اعلام کارشناسان فنی وزارت ورزش و جوانان، مبلغی به میزان ۱۲ میلیارد تومان برای بازسازی ورزشگاه «سرمالیان» پلدختر پیشبینی شد.
وی اظهار داشت: البته این مبلغ با عنایت به تورم، خیلی بیشتر از مبلغ آن زمان است.
مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با اشاره به اینکه در دیماه ۹۸، مبلغ پنج میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از اعتبارات ماده ۱۰ سیلاب به ورزش جوانان اختصاص پیدا کرد اضافه کرد: این عدد هم از محل اسناد خزانه با سر رسیده سه ساله ابلاغ گردیده است.
امان الهی با تکیه بر این که از راه مدیریت ارشد استان و همینطور وزیر ورزش و جوانان، مکاتبات و پیگیری هایی را برای اختصاص اعتبار تکمیل و بازسازی این مجموعه ورزشی صورت گرفت اضافه کرد: هم اکنون برای تکمیل مجموعه «سرمالیان» بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

امان الهی با اشاره به اینکه این اعتبار برای تکمیل محوطه سازی، راه اندازی ساختمان اداری، تأمین روشنایی، راه اندازی خوابگاه ورزشکاران، راه اندازی پیست تارتان، پیست دو و میدانی و… نیاز است اظهار داشت: امیدواریم تأمین اعتبار شود و این پروژه تکمیل شوند.
همچنین یکی دیگر از مجموعه های ورزشی که در شهر پلدختر گرفتار خسارت شد، استخر شنای این شهرستان بود که متأسفانه همچنان این پروژه هم تکمیل نشده است.

1400/09/09
23:26:30
5.0 / 5
238
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری