صالحی امیری عنوان كرد:

بودجه ورزش با نرخ ارز پرداخت گردد

بودجه ورزش با نرخ ارز پرداخت گردد به گزارش اسب من رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: در درخواستی که از رئیس مجلس داشتیم خواستیم که بودجه ورزش با عنایت به نرخ ارز روز پرداخت گردد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری در ارتباط با حضور قالیباف در مراسم رونمایی از تندیس قهرمانان اظهار داشت: امروز که دلیل روشن بود، اول این که فصل بودجه است و ورزش نیازمند حمایت جدی دولت می باشد. خواستیم مبحث را مطرح نماییم.
وی خاطرنشان کرد: صحبت های مطرح شده در دیدار با وی هم حول چند محور بود، همچون این که در ورزش قهرمانی نیازمند سرمایه گذاری بیشتری است و نمی توان با منابع موجود هدف گذاری دراز مدت داشت.
صالحی امیری با تکیه بر این که امروز هزینه ها برای زیرساخت ها و تجهیزات بسیار گران شده است، تصریح کرد: سه سال پیش برای بازی های آسیایی جاکارتا و بازی های المپیک جوانان ۲ میلیون دلار معادل ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون هزینه شد در صورتی که برای المپیک توکیو یک میلیون یورو معادل ۳۰ میلیارد تومان میلیارد هزینه شد. منظور این است هزینه ها تا این حد افزایش پیدا کرده است.
رئیس کمیته ملی المپیک با تکیه بر این که سال آینده سه رویداد داریم که باید کاروان به آن اعزام نماییم، اظهار داشت: برآورد ما ۳ تا ۴ میلیون یورو معادل ۱۰۰ میلیارد تومان برای آماده سازی است. در شرایطی هستیم که با تورم بودجه مواجه هستیم، تقاضا این بود که شرایط امروز را در نظر بگیرند. تفاضای ما این بود که بودجه ما متناسب با نرخ ارز در نظر بگیرند.
صالحی امیری با تکیه بر این که ما به بودجه قبل راضی هستیم اما به نرخ روز، اظهار داشت: البته آقای قالیباف برخورد مثبت داشت، قرار شد با حضور روسای فدراسیون ها در نشست با ایشان جلسات تخصصی تر داشته باشیم.
وی تصریح کرد: مبحث مورد بحث دیگر در مورد بستن حساب برخی فدراسیون ها و مالیات ناعادلانه بود. در دنیا با مالیات به ورزش کمک می شود ولی ما بر عکس هستیم. به تازگی حتی حساب شخصی روسای فدراسیون ها بسته شده و رئیس مجلس قول جلسه دادند تا مشکلات هموار شوند.


منبع:

1400/09/05
13:30:56
5.0 / 5
240
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری