با انتشار متنی صورت گرفت؛

استعفای صدقی از کمیسیون مربیان اسکیت

استعفای صدقی از کمیسیون مربیان اسکیت اسب من: بازیکن پیشین و سرمربی تیم های ملی اسکیت هاکی ایران در آستانه انتخابات ریاست این فدراسیون از حضور در کمیسیون مربیان استعفا و اصرار کرد فضا را برای دیگران باز گذاشته است!به گزارش اسب من به نقل از مهر، کاوه صدقی که از مربیان و کارشناسان حوزه اسکیت است و سالها بعنوان سرمربی و مدیر تیم های ملی این رشته فعالیت نموده است، با انتشار متنی صحبت هایی را با جامعه اسکیت مطرح کرده است.
در این متن آمده است:
« بنام ایزد یکتا
با اهدای سلام خدمت جامعه اسکیت:
این روزها که شعارهای زیادی درباب آینده اسکیت کشور شنیده می شود و در این میان بازار تفرقه اندازان گرم است و رشته های ورزشی را برای منافع شخصی در مقابل یکدیگر میگذارند بر آن شدم تا با مرور گذشته با شما مطلبی را در بین بگذارم.
اینجانب کاوه صدقی متولد سال ۱۳۶۰، ۳۱ سال از عمر خودم را در عرصه های مختلف ورزش اسکیت سپری نمودم. از ۹ سالگی تا ۳۰ سالگی در کسوت ورزشکار، افتخار این را داشتم که بعنوان قهرمان ۳۰۰ متر اسکیت سرعت در نخستین حضور تیم ملی ایران به مسابقات آسیایی اعزام شوم. پس از آن رشته اسکیت هاکی را انتخاب کردم و در سال ۸۴ به همراه نخستین تیم اعزامی به مسابقات آسیایی رتبه آخر آسیا را کسب کردم و به تدریج بعنوان مربی در کنار تیم و بازیکنان تا کسب مدال طلای آسیا حضور داشتم. در رشته های اسکیت سرعت، نمایشی و اینلاین هاکی و هاکی روی یخ و... با عناوین ورزشکار و مربی و مدیر فعال بودم.
در ساخت و تجهیز زیرساختها همچون ساخت سالن اختصاصی آکادمی اسکیت مجموعه ورزشی انقلاب را در سال ۱۳۷۹ ساختم و این شانس را داشتم که در پروژه ساخت نخستین پیست یخ ایران نیز مشارکت کنم و همه این ها با سرمایه بخش خصوصی و بدون جذب یک ریال از دولت انجام شده است. وظیفه خودم دانستم با خرید و پشتیبانی از تولیدات داخلی و ارسال چوب و پاک هاکی و... به استان های متقاضی دین خودم را ادا کنم.
وقتی از رسانه و توجه رسانه ها صحبت می نماییم، از تمام ظرفیت و آبروی خودم استفاده کردم تا در مسابقات اسکیت هاکی پخش مستقیم را بارها تجربه نماییم. در تمامی رسانه های مجازی رسمی و غیر رسمی حضور داریم و صدا و سیما تمامی برنامه ها را پوشش می دهد. از این ظرفیت خودم به گواه تمامی دوستان برای تمامی رشته های اسکیت استفاده کردم و از این بابت منتی بر کسی نیست و خدا را شکر که در این خانواده شرمنده ورزشکاران نشدم.
در حوزه مربیان و بازیکنان خارجی، بستر حضور بیش از ۱۶ مربی خارجی و بیش از ۸۰ ورزشکار خارجی و ایرانیان مقیم خارج را در ایران فراهم کردم.
تلاش کردم درباب کمپ های بین المللی اسکیت هاکی روی یخ را در کشور هایی نظیر قزاقستان، امارات، ایتالیا، مالزی، ترکیه و دیگرکشورها برگزار نمایم. در قسمت تربیت مربیان و داوران بین المللی تنها رشته ای هستیم که توانستیم فینال جام جهانی را ازطریق یک ایرانی، داوری نماییم و یک ایرانی را در بین اعضای کمیته فنی فدراسیون جهانی داشته باشیم و در کمیسیون داوران هم بیشترین تعداد داور بین المللی هم از لحاظ مدرک هم از لحاظ حضور، متعلق به رشته اسکیت هاکی داشته باشیم.
در موضوع مشارکت استانها، تیم ملی اسکیت هاکی همیشه ترکیبی از نمایندگان استان های فعال در این رشته بوده است؛ از استان فارس، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، گیلان، خراسان رضوی و اخیراً مازندران، و هرکجا که ورزشکاری بوده، آنها را جذب و از ظرفیت ایشان بهره گرفتیم. در این میان نقش سایر رشته های اسکیت، به خصوص اسکیت سرعت به عنوان رشته اصل و مادر تمامی رشته های زیر مجموعه اسکیت و همین طور نقش هیأت های استانی و مربیان سازنده در استانها و شهرستان ها غیرقابل انکار است.
برای نخستین بار در سال ۱۳۹۷ با دعای خیر شما عزیزان و با یک اتحاد و همدلی توانستیم مدال طلای، هجدهمین دوره از مسابقات قهرمانی اسکیت آسیا را در رشته اسکیت هاکی آقایان و مدال برنز بانوان در رده سنی بزرگسالان بدست بیاوریم و با ساخت فیلم مستند اعزام تیم ملی و کسب سیمرغ جشنواره فجر برگ زرینی دیگر به افتخارات اسکیت بیفزائیم و برای اسکیت رقم بزنیم.
در قسمت کمپ ها، اردوها و برگزاری لیگ ها و دوره های آموزشی رایگان و استعداد یابی رایگان بمنظور پشتوانه سازی تیمهای ملی را در اولویت کارهایم قرار دادم همین طور با چاپ کتب مختلف، پادکست و ویدئو های آموزشی اهتمام در ارتقاء جایگاه اسکیت داشتم، جالب خواهد بود به عرض برسانم تمامی لیگ ها و اردوها و کمپ ها آموزشی فقط بواسطه همت خانواده اسکیت هاکی و حامیان مالی این رشته همچون آیسی مانکی، ایرانمال، فرمانیه، آنلاین تایر و... برگزار شده است.
با تشکیل تیم نیروهای مسلح برای ورزشکاران سرباز گامی موثر در ایجاد انگیزه این ورزشکار قهرمان برداشتم. ولی آنچه مسلم است؛ با جذب اسپانسرهای واقعی میلیاردی و عضویت در فدراسیون جهانی iihf و جذب منابع خارجی و تجهیزات از فدراسیون جهانی و عدم دریافت بودجه از فدراسیون اسکیت هیچوقت به سهم اندکمان از منابع محدود مالی فدراسیون اسکیت چشمی نداشتیم و همیشه سعی کردیم هزینه ها را از منابعی غیر از منابع دولتی تامین نماییم.
نفر مسئول و بزرگوار در انجمن اسکیت هاکی فقط با عشق و علاقه بدون ریالی دستمزد عاشقانه بعنوان داوطلب فعالیت می نمایند و یک گروه پشتیبانی ۴۵ نفره از کارهای این انجمن داوطلبانه از سراسر ایران و جهان حمایت و دهها اقدام کوچک و بزرگ دیگر این خانواده عاشق اسکیت که حتما از دید شما بزرگواران مخفی نیست، که گاهی افرادی برای پوشش ضعفهای خودشان در پی تضعیف این رشته بر آمدند.
همه این دل نوشته بدین منظور بود که بگویم اسکیت هاکی نه فقط برای جامعه اسکیت و سایر رشته های تحت پوشش فدراسیون تهدید نیست، بلکه فرصتی مغتنم برای ارزش آفرینی در این عرصه شمرده می شود.
اسکیت سرعت بعنوان رشته مادر تمامی رشته های تحت پوشش فدراسیون و مدال آور در سطح آسیا و ان شاالله در آینده نه چندان دور در سطح جهان و فری استایل به عنوان یک رشته مدال آور در سطح جهان و آسیا و درحال رشد و توسعه و سایر رشته های زیر مجموعه فدراسیون اسکیت همه و همه باید به طور ویژه دیده شوند و برای هر کدام از آنها تدابیر و برنامه ریزی جداگانه ای صورت پذیرد، بنده بعنوان خادم و فرزند کوچک اسکیت، با تمام عشق و علاقه در تمام این سال ها کنار این ورزش بوده ام و برای همیشه نیز خواهم بود.
امروز این یادداشت را نوشتم که بگویم بر حسب وظیفه در کمیسیون مربیان ثبت نام کردم، وقتی استقبال و اسامی کاندیداها از سایر رشته های تحت پوشش فدراسیون اسکیت را دیدم فکر کردم که لازم است برای مشارکت بقیه رشته ها و برای مشارکت بقیه دوستانی که علاقمند کمک به جامعه پرافتخار اسکیت هستند، دیگر، این دفعه روی دوش من نباشد و من از این مسئولیت کناره گیری کنم.
به همین جهت از عضویت در کمیسیون مربیان بعنوان مربی ای که تنها مدال طلای تیمی آسیا را در رشته های رسمی فدراسیون اسکیت گرفته، کناره گیری کنم و این فرصت را برای همکاران عزیز دیگرم برای خدمت گزاری به جامعه اسکیت مهیا کنم تا ان شالله بتوانند با کارهای باارزش خود در کمیسیون مربیان، زمینه موفقیت هر چه بیشتر خانواده بزرگ اسکیت را فراهم نمایند.
در اختتام بر این نکته اشاره و عرایضم را جمع می کنم با بدگویی در مورد دیگران و تشویش اذهان جامعه فهیم اسکیت، آدم بزرگ نمی گردد این افراد به سبب اینکه نکته مثبتی در فعالیت ها و خدمات خود به اسکیت نمی بینند دیگران را نقد می کنند، به همین جهت امیدوار هستم که خانواده اسکیت در گفتمانی بر محور خاصیت های مثبت و منفی و برنامه محوری افراد برای انتخاب بالاترین ها قدم برداریم.
چه در این کمیسیون ها و چه در انتخابات فدراسیون اسکیت، ان شالله با در نظر گرفتن نکات مثبت و منفی افراد صحبت نماییم و یادمان نرود هر زمان با تخریب کاندیداها از جانب اشخاص معلوم الحال مواجه شدیم بدانیم که آن اشخاص خاصیت در خود و برنامه کاندیدایشان نتوانسته اند پیدا کنند و راهی جز دست اندازی و تخریب دیگران برای پوشش معایب خود ندارد و شک نداشته باشید این جریان مطمئناً نمی تواند سرانجام خوشی را برای جامعه اسکیت رقم بزند. امیدوار هستم در یک فضای اخلاقی و مناسب، بهترین ها برای جامعه اسکیت رقم بخورد.»


منبع:

1400/09/02
23:36:18
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اردو , اسب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری