عضو كمیته فنی دوچرخه سواری:

چرا 4 سال پیش صدای اساسنامه را در نیاوردند؟

چرا 4 سال پیش صدای اساسنامه را در نیاوردند؟ به گزارش اسب من عضو کمیته فنی فدراسیون دوچرخه سواری اظهار داشت: ضربه این که فدراسیون دوچرخه سواری باردیگر وارد فرآیند انتخابات شد را دوچرخه سواران می خورند و حالا خدا باید به داد این رشته برسد.مصطفی چایچی در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت دوچرخه سواری که در فاصله یک سال تا بازی های آسیایی باردیگر وارد فرآیند انتخابات شد، بیان کرد: ضربه ای است که دوچرخه سواران می خورند. نحوه انتخابات و چینش نفرات، چهار سال پیش زمان انتخاب دوره دوم خسرو قمری هم به همین شکل بود و حتی وزیر آمد و رای داد. سوال من این است چرا چهار سال پیش اساسنامه را بیرون نیاوردند و بر طبق آن کار نکردند؟ کاری به این که تخلف شده یا نه ندارم و فقط بحث من این است چرا آن موقع که به نفعشان بود صدایش را در نیاوردند اما زمانی که دیدند به ضررشان است جنجال به پا کردند؟ دود این جنجال به چشم دوچرخه سواران می رود.

او با اشاره به در پیش بودن بازی های آسیایی اشاره کرد: ما بازی های آسیایی را در پیش داریم. سرپرست فدراسیون طرز تفکر خودرا دارد و تلاش می کند تا بهترین کار را انجام دهد. فرض نماییم شش ماه دیگر انتخابات برگزار و رئیس فدراسیون مشخص شود. رئیس جدید بخواهد کار را شروع کند به بازی های آسیایی رسیده ایم. طبق صحبت هایی که شنیده ام و با آقای رشیدی هم صحبت کرده ام تخلف هایی در فدراسیون صورت گرفته که مقرر است به اطلاع مرجع قانونی برسد و این مساله هم مشکل ساز می شود. خدا واقعا به داد دوچرخه سواری برسد.

چایچی در مورد کارهایی که در فدراسیون به سرانجام نرسید همچون وضعیت نامشخص ساختمان نیمه کاره فدراسیون، اظهار داشت: وقتی رئیس فدراسیون مشخص می شد، فرد روی کارها تمرکز می کرد اما تصورم این است که تمرکز فدراسیون در زمان آقای رشیدی متمایل شده بود به این که با اتحادیه جهانی مکاتبه و با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صحبت کند تا مشکل به وجود آمده را حل کند. با این وجود کارهای خوبی هم انجام گرفته همچون برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و لیگ و این که نفرات در کمیته فنی انتخاب شدند در صورتیکه قبلا انتصابی بودند. حالا درست است که اختلاف نظرهایی هم در کمیته فنی بود که طبیعی است. مهم تر این که آقای رشیدی اهتمام کرد دوچرخه سواری بیشتر از این لطمه نبیند و استعفا کرد در صورتیکه در فدراسیون های دیگر دیدیم که این کار را انجام ندادند و شرایط چقدر برایشان مشکل تر شد.

عضو کمیته فنی فدراسیون در پاسخ به این پرسش که باتوجه به کیفی بودن کاروان در بازی های آسیایی و با این اوضاع و احوال دوچرخه سواری و تعطیلی طولانی مدت تیم پیست چگونه مقرر است از حضور رکابزنان در بازی های آسیایی دفاع شود، اظهار داشت: من برمبنای واقعیت حرف می زنم و در مسابقات قهرمانی کشور پیست، باتوجه به رکوردهایی که در بخش سرعت ثبت گردید، شرایط بد نیست. نفرات در تیم اسپرینت خوب کار کردند آن هم در شرایطی که اردو نداشتند و اصلا هماهنگ نبودند. ما پتانسیل لازم را داریم اما این که بتوانیم ثابت نماییم که توانایی کسب مدال را داریم، دشوار است و البته کمیته ملی المپیک هم حق دارد چون باتوجه به هزینه هایی که می کند باید درست جلو برود.

چایچی در پاسخ به پرسش دیگیری مبنی براینکه همچنان در کمیته فنی حضوردارد یا خیر، اشاره کرد: من قبلا در نشست کمیته فنی هم گفتم تا آن زمان که کار غیر قانونی صورت نمی گیرد و بحث سهم خواهی مطرح نیست و از توانایی و تخصص افراد استفاده می شود من هستم در غیر این صورت نخواهم بود. حالا باید دید تفکر آقای هاشم کندی سرپرست فدراسیون به چه صورت است و کمیته فنی تشکیل خواهد شد یا خیر.

منبع:

1400/07/09
12:28:04
5.0 / 5
386
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , پیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری