قهرمانی طباطبایی در مسترز شارجه؛

پرهام مقصودلو سوپراستاد بزرگ شطرنج جهان شد

پرهام مقصودلو سوپراستاد بزرگ شطرنج جهان شد اسب من: پرهام مقصودلو ملی پوش شطرنج ایران که از مدتها پیش در کوشش برای کسب عنوان سوپراستاد بزرگی بود بالاخره در آخر مسابقات مسترز شارجه این عنوان را از آن خود کرد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، پرونده مسابقات شطرنج مسترز شارجه امروز با برگزاری رقابت های دور پایانی بسته شد.
در این دوره از رقابت ها محمدامین طباطبایی مقابل «یاکوبوئو» به تساوی دست یافت ضمن این که پرهام مقصودلو مقابل استادبزرگ «نارایانان» صاحب برتری شد. پویا ایدنی دیگر شطرنج باز ایران در این مسابقات بود که در دور پایانی برابر استادبزرگ اهل الجزایر به تساوی رضایت داد. ضمن این که سیدجواد علوی هم در رقابت با استاد بزرگ «آرام هاکوبیان» به برتری دست یافت.
در اختتام مسابقات مسترز شارجه امارات محمدامین طباطبایی، پرهام مقصودلو، «پائول الیانف» و «سالم صالح» ۶.۵ امتیازی شدند اما طباطبایی به لطف پوئن شکنی بهتر در صدر دیگر شطرنج بازان قرار گرفت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
همچنین استادبزرگ پرهام مقصودلو با بردی که در دور پایانی مسابقات مسترز شارجه بدست آورد از مرز رنکینگ ۲ هزار و ۷۰۰ عبور کرد و بعنوان سوپراستادبزرگی دست یافت.
مقصودلو در حالی این عنوان باارزش را از آن خود کرد که از مدتها پیش به دنبال تصاحب آن بود.


منبع:

1400/07/05
14:28:22
5.0 / 5
392
تگهای خبر: رقابت , شطرنج , قهرمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری