آخر مسابقات انتخابی تیم ملی شنا با ۹ رکوردشکنی

آخر مسابقات انتخابی تیم ملی شنا با ۹ رکوردشکنی به گزارش اسب من مسابقات انتخابی تیم ملی شنا برای رقابت های مسافت کوتاه امروز (یک شنبه) به میزبانی زنجان پیگیری و به پایان رسید.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، رقابت های شنای مسافت کوتاه انتخابی تیم ملی روز گذشته و امروز سوم و چهارم مهر به میزبانی هیات شنای استان زنجان پیگیری و به پایان رسید که با بیان فدراسیون شنا در مجموع این رقابت ها ۹ بار رکورد ملی و رده های سنی جابه جا شد.
در دومین روز این مسابقات شناگران بامداد در ماده های ۴۰۰ متر مختلط انفرادی، ۵۰ متر پروانه، ۱۰۰ متر کرال پشت، ۲۰۰ متر قورباغه و ۲۰۰ متر آزاد به آب زدند.
این رقابت ها با هدف انتخاب شناگران برای پیوستن به اردوی تیم ملی به منظور حضور پرقدرت در رقابت های کاپ شنا قطر و آماده سازی جهت مسابقات داخل سالن آسیا و مسابقات ابوظبی در استخر شهید شهبازی زنجان برگزار شد.
در دومین روز این مسابقات و در ادامه رکوردشکنی ها، محمد قاسمی شناگر تیم شهر ری با ثبت زمان ۲۶٫۸۹ ثانیه در ماده ۵۰ متر پروانه مسافت کوتاه رکورد این ماده را بهبود بخشید. رکورد پیشین این ماده با زمان ۲۷٫۰۳ ثانیه به نام ماهان مهری بود. هم چنین قاسمی در ماده ۲۰۰ متر آزاد هم با زمان ۰۲: ۰۲٫۴۳ رکوردشکنی کرد. رکورد رده های سنی این ماده با زمان ۰۲: ۰۴٫۵۳ به نام علی جعفری ثبت بود.
سینا غلامپور، شناگر تیم خراسان رضوی هم موفق شد رکورد ملی ماده ۵۰ متر آزاد مسافت کوتاه را با ثبت زمان ۲۲٫۴۹ ثانیه به نام خود ثبت کند. رکورد پیشین این ماده به نام مهدی انصاری با زمان ۲۲٫۶۱ ثانیه بود.
اما هومر عباسی برای بار دوم در این رقابت ها رکوردشکنی کرد. عباسی علاوه بر ماده ۲۰۰ متر پشت موفق شد رکورد ملی ۱۰۰ متر کرال پشت را جابه جا کند. این شناگر جوان تیم کیان شنا گرگان با ثبت زمان ۵۵٫۰۲ ثانیه رکورد پیشین جمال چاوشی فر با زمان ۵۵٫۰۳ ثانیه را بهبود بخشید
در روز قبل این مسابقات هم (شنبه) شناگران در ماده های ۱۵۰۰ متر آزاد، ۵۰ متر کرال پشت، ۵۰متر قورباغه، ۱۰۰ و ۲۰۰ متر آزاد، ۲۰۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر مختلط انفرادی به آب زدند که ابوالفضل سام شناگر تیم هیات شنا خراسان رضوی موفق شد رکورد ملی ماده ۲۰۰ متر کرال پشت مسافت کوتاه را جابجا کند. این شناگر ۲۰۰ متر را در مدت زمان ۰۲: ۰۲٫۷۲ شنا کرد و رکورد پیشین این ماده ۰۲: ۰۳٫۵۸ را بهبود بخشید. در ادامه هومر عباسی از تیم کیان شنا گرگان بار دیگر رکورد این ماده را جابه جا کرد. عباسی ۲۰۰ متر را در زمان ۰۲: ۰۱.۷۹ شنا کرد و رکورد این ماده را به نام خود ثبت نمود.
هم چنین محمد قاسمی، شناگر تیم شهر ری موفق شد در سه ماده ۱۰۰ متر پروانه و ۵۰ و ۱۰۰ متر آزاد مسافت کوتاه رده های سنی رکوردشکنی کند. قاسمی رکورد ماده ۱۰۰ متر پروانه مسافت کوتاه رده های سنی را با ثبت زمان ۵۹.۴۸ ثانیه جابه جا کرد. رکورد پیشین این ماده ۰۱: ۰۱.۰۶ به نام علی رشید پور بود. در ماده ۵۰ آزاد قاسمی با ثبت زمان ۲۴.۹۸ ثانیه موفق به جابه جایی رکورد متین سهران با زمان ۲۵.۰۶ شد. محمد قاسمی شناگر جوان تیم شهر ری در ماده ۱۰۰ متر آزاد هم با زمان ۵۴.۸۹ ثانیهرکورد پیشین این ماده ۵۴.۹۹ ثانیه را ارتقا داد.
نتایج سه نفر نخست ماده های مختلف به شرح زیر است:
۴۰۰متر آزاد: علی جعفری با رکورد ۴: ۰۶.۲۰، محمد میهمان نواز، محمد حسین امینی
۲۰۰ متر کرال پشت: ابوالفضل سام با رکورد ۲: ۰۲.۷۲، هومر عباسی، امیر هومن میر منتهایی
۱۰۰ متر پروانه: مهدی انصاری به رکورد ۵۴.۳۹، کیا افضلی، مهرشاد افقری
۱۰۰ متر قورباغه: علی سراوند با رکورد ۱: ۰۱.۹۸، معراج توروه، مهران قاسم زاده
۵۰ متر آزاد: سینا غلامپور با رکورد ۲۲.۷۷، علی جبلی، متین سهران
۱۰۰ متر مختلط انفرادی: سینا غلامپور با رکورد ۵۷.۹۷، مهدی انصاری، متین سهران
۱۵۰۰ متر آزاد: علی جعفری با رکورد ۱۶: ۵۲.۳۵، محمد حسین قاسمی، محمد میهمان نواز
۵۰ متر کرال پشت: پوریا رسایی با رکورد ۲۵.۴۳، هومر عباسی و ابوالفضل سام
۵۰ متر قورباغه: علی سراوند با رکورد ۲۸.۷۶، مهدی انصاری و فرشید قناعتی
۱۰۰ متر آزاد: سینا غلامپور با رکورد ۵۰.۴۰، کیا افضلی و پوریا رسایی
۲۰۰ متر پروانه: مهران قاسم زاده با رکورد ۲: ۰۷.۷۷، رضا قنواتی و پدرام کشمیری
۲۰۰ متر مختلط انفرادی: متین سهران با رکورد ۲: ۱۰.۶۰، معراج توروه و هومر عباسی
۵۰ متر پروانه: مهدی انصاری با رکورد ۲۴.۵۶، کیا افضلی و مهرشاد افقری
۱۰۰ متر کرال پشت: هومر عباسی با رکورد ۵۵.۰۲، ابوالفضل سام و امیر هومن میرمنتهایی
۲۰۰ متر قورباغه: علی سراوند با رکورد ۲: ۲۰.۶۱، میلاد میرساهی و محمدحسن شکری
۲۰۰ متر آزاد: متین سهران با رکورد ۱: ۵۶.۵۶، علی جعفری و محمد میهمان نواز1400/07/04
19:56:40
5.0 / 5
188
تگهای خبر: اردو , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری